WIELKANOCNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI
28.03.2017
TERMIN: 30.03-06.04.2017 R. MIEJSCE ZBIÓRKI: HOL SZKOŁY (PRZY GŁÓWNYM WEJSCIU) REKOMENDOWANE PRODUKTY: MĄKA, CUKIER, OLEJ, MAKARON, RYŻ, PŁATKI ŚNIADANIOWE, KASZA, KONSERWY, SŁODYCZE. ZEBRANE DARY ZOSTANĄ PRZEKAZANE DO BANKU ŻYWNOŚCI. LICZYMY NA OTWARTOŚĆ I SZCZODROŚĆ WASZYCH SERC!„A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd…”
01.04.2017
Tegoroczny Dzień Teatru w naszej szkole obchodziliśmy w czwartek 30 marca. Już od godziny dziewiątej wszyscy gromadzili się w sali gimnastycznej, żeby odkrywać magię teatru. Tam czekali na nich koledzy i koleżanki z koła teatralnego, którzy przygotowali krótki przewodnik „Z wizytą w teatrze”, a także taniec masek. Widzowie z zainteresowaniem obejrzeli przygotowany występ. Był to dzień pełen wrażeń. Uczniowie i nauczyciele wykonali piękne stroje i wcielili się w postaci z różnych baśni, mitów, filmów. Na zakończenie imprezy dzieci zaprezentowały swoje przebrania, a jury wybrało najlepsze. Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości!
Diana Gołacińska, Ewelina KrzysztońAkcja Fundacji Redemptoris Missio "Opatrunek na ratunek"
Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio zbiera środki opatrunkowe, które zostaną przekazane misyjnym szpitalom i przychodniom w Afryce.Prawie wszystkie misje afrykańskie cierpią na brak środków opatrunkowych, które mogłyby pomóc mieszkańcom.
W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc zachęcamy do wzięcia udziału w Akcji Opatrunek na ratunek.
Można przynosić: bandaże,kompresy, plastry, watę, rękawiczki gumowe oraz środki do dezynfekcji ran (poza środkami w proszku).Akcja trwa tylko do końca marca 2017r. Środki opatrunkowe można składać w wyznaczonym miejscu w szkole.
Koordynator Akcji w szkole:
Agnieszka PeksaSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS 0 -3 Wiersze za jeden uśmiech
28.03.2017
W dniu 22.03.2017 roku do konkursu przystąpiło około 30 recytatorów. Każdą klasę reprezentował jeden uczeń. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe tj. klasy 0-1 i klasy 2-3.Celem konkursu było:-rozwijanie zainteresowań literackich wśród dzieci,
-prezentowanie poezji różnych autorów o tematyce wesołej, śmiesznej, żartobliwej,
-zachęcanie do samodzielnych poszukiwań wierszy,
-zwrócenie uwagi dzieci na znaczenie pięknej wymowy poprawnej polszczyzny,
-rozwijanie zdolności aktorskich u uczniów.
Jury w składzie: pani Anna Kaczmarek, pani Barbara Wesół, pani Gabriela Ukaszewska oceniało pamięciowe opanowanie tekstu, piękną recytację oraz wrażenie ogólne uczestnika.
Wyniki konkursu:
Klasy 0-11miejsce Hanna Kasprzak2 miejsce Weronika Matczak3 miejsce Nina WłodarczykKlasy 2-31 miejsce Mikołaj Alankiewicz2 miejsce Zofia Stemplewska3 miejsce Roksana NowaczykWszystkim uczestnikom dziękujemy, nagrodzonym gratulujemy i życzymy powodzenia w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 5.04.2017r.
Organizatorki konkursu:Marzena Reguła-Pierunek, Anna Kaczmarek, Gabriela Ukaszewska, Hanna WoźniakDzień Świętego Patryka
17 marca w naszej szkole świętowaliśmy narodowe święto Irlandii - Dzień Świętego Patryka (St. Patrick’s Day). Everyone wants to be Irish on St. Patrick’s Day - głosi hasło na ten dzień, gdyż święto to obchodzone jest w wielu krajach na świecie i staje się coraz popularniejsze w Polsce. W tym dniu najważniejszą tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego koloru wyspy i symbolizujący koniczynę przypisaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Nie inaczej było w naszej szkole, gdzie korytarze szkolne zazieleniły się od ubrań uczniów. Ponadto, w celu przybliżenia idei święta patrona Irlandii, uczniowie z klas IV-VI na lekcjach języka angielskiego przedstawili prezentacje multimedialne, w których omówili postać św. Patryka, symbole oraz obchody tego radosnego dnia w Irlandii i na świecie. Wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania serdecznie dziękuję!
Opracowała:Marta BroniszewskaPomoc dla naszego ucznia!
08.03.2017
„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest.
Nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.Wrzucając pieniądze do puszki wspierasz ucznia naszej szkoły. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację, która jest niezbędna w leczeniu. Dziękujemy za okazane wsparcie i zrozumienie.Puszka znajduje się przy portierni
w holu wejścia głównego do szkoły.FILMOWY SUKCES SZÓSTOKLASISTEK!
26.03.2017
W lutym uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie „Książkomania”, zorganizowanym we współpracy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu z Katedrą Filmu, Telewizji i Nowych Mediów UAM w Poznaniu. Zadaniem konkursowym było nakręcenie krótkiego, bo do 3 min., filmu reklamowego wybranej książki. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z województwa wielkopolskiego. Spośród nadesłanych prac jury konkursowe, pod przewodnictwem filmoznawcy prof. UAM dra hab. Mikołaja Jazdona, wybrało najlepsze.W kategorii szkół podstawowych II miejsce otrzymały dziewczynki z klasy VI c:
Julia Frankiewicz, Sara Tandecka, Weronika Wittig.
Gratulujemy szóstoklasistkom filmowego sukcesu!Ewelina KrzysztońXI Międzyszkolny Konkurs Regionalny pt. „Tradycja i współczesność Ziemi Komornickiej” dla uczniów klas II i III
22.03.2017
Ziemio moja droga, tak jak Cię dziś widzę,z twą przeszłością, której nigdy się nie wstydzę,pozdrowiona bądźże, jak Słońce na Niebie!.Tyś od wieków, a ja też jestem u siebie./ Stanisław Nowak/Fenomenalnie przygotowani finaliści z trzech szkół zachwycili zaproszonych na konkurs gości i organizatorów swą wiedzą o Ziemi Komornickiej.Pani Bożena Czaińska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach, powitała 15 marca 2017 r. uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Plewiskach i Szkoły Podstawowej w Chomęcicach oraz gospodarzy z Komornik.W tym roku uczniowie klas II i III rywalizowali pod hasłem: „Tradycja i współczesność Ziemi Komornickiej”. Uczestnicy konkursu z zapałem przystąpili do wieloetapowego maratonu wiedzy.Ten autorski projekt ma na celu przede wszystkim poszerzenie wiedzy o Gminie Komorniki, ukazanie jej uroków i kształtowanie tożsamości regionalnej.Jak co roku dostrzegamy i cieszy nas fakt, iż grono finalistów reprezentują także nowi mieszkańcy naszej gminy. Niejednokrotnie ich rodzice pochodzą z odległych regionów Polski, a Gmina Komorniki jest ich nową „Małą Ojczyzną”.Finaliści pracowali nad zadaniami konkursowymi najpierw grupowo. Różnorodność zadań sprawdzała nie tylko wiedzę, ale także umiejętność kojarzenia. Uczniowie odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej. Wśród zadań konkursowych znalazł się niełatwy także dla rdzennych mieszkańców Ziemi Komornickiej język gwarowy, którym porozumiewali się jej dawni mieszkańcy.Następnie w rywalizacji indywidualnej wyłoniony został „Regionalista Roku 2017”.Drugo- i trzecioklasiści odpowiadali w tym etapie na 23 pytania dotyczące historii oraz współczesności Ziemi Komornickiej, m.in. co to jest Bene Meritus?Wiedza najmłodszych mieszkańców naszej gminy okazała się imponująca!Docenili to zaproszeni goście, a zarazem jurorzy w konkursie i fundatorzy nagród:pani Barbara Turowska - prezes TPZK, pani Violetta Sendecka - redaktor naczelna" Nowin Komornickich", pan Bogdan Czerwiński - współzałożyciel TPZR, historyk, regionalista, pan Mirosław Wieloch - radny Powiatu Poznańskiego, wiceprzewodniczący TPZK, .nauczyciel historii w komornickiej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka.Laureaci XI Międzyszkolnego Konkursu Regionalnego„Regionalistką Roku 2017”zostałaBlanka Deskur III c SP KomornikiII miejsce: Dominika Pacholczak III b SP ChomęciceIII miejsce: Emilia Pawlik III b SP ChomęciceW rywalizacji zespołowejI miejsce:Dominika Pacholczak III b, Emilia Pawlik III b, Natalia Maciejewska III aSP ChomęciceII miejsce: Melania Forysiak III c, Zuzanna Szymaniak III b, Eryk Warguła II eSP nr 1 PlewiskaIII miejsce: Blanka Deskur III c, Lena Kałużna II h, Martyna Dziewulska II hSP KomornikiIV miejsce: Jakub Ciołek III f, Aleksander Pechorin II d, Ksawery Netter II gSP KomornikiSerdecznie dziękujemy fundatorom nagród: Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Komornikach i Urzędowi Gminy w Komornikach oraz zaproszonym gościom.Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów
Organizatorki:Dorota Błaszczyk, Renata Janiszewska, Katarzyna Proch, Paulina Perz- SzydłowskaUczniowie 2c na meczu Ekstraklasy!
21.03.2017
19 marca br. na stadionie miejskim przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu, wśród ponad 40 tys. kibiców meczu Lech Poznań - Górnik Łęczna, nie zabrakło uczniów klasy 2c Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Komornikach. Szesnastu uczniów, wraz z wychowawcą klasy i opiekunami, dopingowało piłkarzy ze stolicy Wielkopolski. Wyjazd na mecz został zorganizowany w ramach kolejnej edycji akcji "Kibicuj z klasą". Doping i wsparcie uczniów klasy 2c z pewnością pomogły drużynie Kolejorza, chociaż szkoda, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dla wielu uczniów udział w spotkaniu Ekstraklasy był pierwszym doświadczeniem w kibicowaniu stadionowym, niezapomnianym przeżyciem i wymarzoną możliwością dopingowania na żywo swojej ulubionej drużynie.
Iwona MillerInformacja Dyrektora Szkoły!
17.03.2017 Od nowego roku szkolnego 2017/2018 na wniosek rodziców do Szkoły Podstawowej nr 2 w Komornikach (obecne Gimnazjum) przechodzą następujące obecne klasy: 3d, 3e, 3i, 5a, 6a, 6b, 6c, 6d, 6e, 6f.Koło Młodego Melomana zaprasza na koncert
14.03.2017 do Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu w sobotę, 18 marca 2017 r., godz. 11.00 BASY KONTRA BASY .W programie: opowieść o tajemniczym jegomościu XXL i jego błyskotliwej karierze, czyli jak zostać muzycznym celebrytą.
Wysoki, tajemniczy, w rozmiarze XXL, wszechstronnie uzdolniony. Doskonale czuje zarówno w sali koncertowej, jak i w klubie jazzowym. Zawsze dostojny i elegancki. Bywalec wielu imprez w mieście, aktywny na youtube i facebooku. Jego barwny życiorys ukazuje, jak stać się muzycznym celebrytą XXI wieku. Wszystkich zainteresowanych błyskotliwą karierą kontrabasu zapraszamy 18 marca 2017 do Auli Uniwersyteckiej.
Mateusz LOSKA – kontrabas
Patryk PIŁASIEWICZ – kontrabas
Donat ZAMIARA – kontrabas
Krzysztof DYS – fortepian
Dawid WIRMAŃSKI – perkusja
Rafał ZAPAŁA – Sound Design
Ansamble Solistów Filharmonii Poznańskiej
Scenariusz, kierownictwo artystyczne – Szymon Guzowski, Patryk Piłasiewicz
Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł.Formularz zgody do pobrania w portierni przy głównym wejściu lub tutajWpłaty do czwartku, 16 marca przekazujemy pani woźnej ( w podpisanej kopercie).Uwaga! Obowiązuje strój galowy.Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona ChruścielWarsztaty na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”
11.03.2017
W środę 8 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze podczas jazdy samochodem. W wydarzeniu wzięły udział dwie klasy: IIB i IIC. Wszystko to w ramach edycji kampanii edukacyjnej „Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą, czyli dziecko bezpieczne na drodze”, której uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo zapinać pasy, korzystać z fotelika samochodowego i być widocznym na drodze. Zapoznali się też z zasadami pierwszej pomocy.
Celem kampanii było promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci oraz poprawa ich świadomości na temat zagrożeń na drodze. Była ona inspirowana międzynarodową akcją „Think before you drive”, organizowaną przez fundację Międzynarodowej Federacji Samochodowej, korporację Bridgestone oraz związki motoryzacyjne.Interaktywne spotkanie było prowadzone przez wolontariuszy – pracowników Bridgestone Poznań. Gościem specjalnym zajęć był manekin Jan, który wzbudzał duże zainteresowanie wśród dzieci. To animator przebrany w specjalny, żółty strój manekina testowego, używanego w symulacji wypadków samochodowych (w testach NCAP). Dzięki jego obecności dzieci chętniej uczestniczyły w warsztatach i szybciej zapamiętywały przekazywane informacje. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali worki z gadżetami z których bardzo się ucieszyli.
Iwona MillerMarta LipińskaPrace naszych uczniów
08.03.2017
Anna Kaźmierczak, Aleksandra MatuszewskaŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
07.03.2017
W Szkole Podstawowej w Komornikach piąty raz obchodziliśmy Światowy Dzień Kota.
Celem obchodów było:
-przypomnienie wszystkim małym i dużym o znaczeniu kotów w życiu człowieka,
-zwrócenie uwagi na osobliwość kotów,
-budowanie empatii do Kiciusiów, Mruczków i Cicików.
Dzieci brały udział w dwóch konkursach plastycznych pod hasłem Koty, kotki i kocury bohaterami filmu i literatury.KONKURS DLA KLAS III
Namaluj kota –Format A 4.
KONKURS DLA KLAS II
Narysuj kota –format A 4.
WYNIKI KONKURSÓW ORGANIZOWANYCHZ OKAZJI DNIA KOTAKLASY 2
Dyplomy i nagrody otrzymują:
1 miejsce – Gabrysia Staniak kl. 2 f
2 miejsce – Maja Tomczak kl. 2 l
3 miejsce – Zosia Nowaczyk kl. 2 k i Vanessa Kwaśny kl. 2 k
KLASY 3
Dyplomy i nagrody otrzymują:
1 miejsce – Oliwier Kozłowski kl. 3 f
2 miejsce – Zuzanna Majkowska kl. 3 a
3 miejsce – Kuba Kuś kl. 3 a i Kuba Iskra kl. 3 a
Organizatorki Światowego Dnia Kota: Gabriela Ukaszewska i Hanna WoźniakSzanowni Państwo!
01.03.2017
Po spotkaniu, które odbyło się 13.02.2017r. na wniosek rodziców, spotkania z rodzicami klas III, IV, V, VI odbędą się wyjątkowo 07.03.2017r. wg harmonogramu:kl. III i IV godz. 18:00, kl. V i VI godz. 19:30, po których oczekujemy podjęcia decyzji czy klasa od 01.09.2017r. przechodzi do SP nr 2 (obecne Gimnazajum) czy pozostaje w naszej szkole. Uwaga: rodziców kl. 0 - II zapraszamy na wywiadówkę 21 marca 2017r godz. 18:00.Dyrektor Bożena CzaińskaWyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT.
03.03.2017
Dnia 11 stycznia 2017 obyła się XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT. Jest on konkursem matematycznym znanym wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań.Zadania konkursowe wymagały sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Materiał konkursowy uwzględniał wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.Wzięło w nim udział blisko 7,6 tys. uczestników, wśród których wyłoniono 161 laureatów. Znaleźli się w tej szacownej grupie także uczniowie naszej szkoły.
W Województwie Wielkopolskim zadania konkursowe rozwiązywało 192 uczniów. Najwięcej punktów zgromadzili:
Klasy 2-3
- Patryk Stronka (III i) 1. miejsce w województwie i 24. w kraju, nagroda: pendrive y Lizzard,
- Jan Dymek ( III c) 2. miejsce w województwie i 54. w kraju, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie,
- Krzyś Piekarski ( II l) 1. miejsce w województwie,
- Dawid Wróbel (II i) 2. miejsce w województwie,
- Igor Łysak (II e), Stanisław Dymek (IIIc) 3. miejsce w województwie,
- Piotr Dymek (III c) 4. miejsce w województwie,
- Michał Nadobnik (III c) 5. miejsce w województwie,
- Sandra Flieger (II b), Maksymilian Fiutka (II g), Szymon Sosnowski (III d) 6. miejsce w województwie.
Klasy 4
- Mariusz Waczyński 3. miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie,
- Mateusz Suliga 4. miejsce w województwie,
- Lena Chwirot 5. miejsce w województwie,
- Wiktoria Masłowska 6. miejsce w województwie
Klasy 5
- Mateusz Dymek 1. miejsce w województwie, nagroda: pendrive y Lizzard,
- Mikołaj Szafrański 2. miejsce w województwie,
- Maria Piłat 2. miejsce w województwie,
- Jan Lis 4. miejsce w województwie,
- Krzysztof Artiemjew 5. miejsce w województwie
Klasy 6
- Julia Frankiewicz 1. miejsce w województwie, nagroda: pendrive y Lizzard,
- Natalia Maciuszonek 3. miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie,
- Filip Jarzembowski 6. miejsce w województwie, dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie
Gratulujemy!
Zaproszenie
03.03.2017
Koło teatralne ze Szkoły Podstawowej w
Komornikach ma zaszczyt zaprosić Państwa z całymi rodzinami na
artystyczny wieczór zorganizowany z okazji Dnia Kobiet. 10 marca godzina 17.00 W programie występy artystyczne dzieci oraz premiera przedstawienia pt. Czarownica” na podstawie filmu Disneya.
ORGANIZATORZY:
Iwona Jankowiak, Anna Kaźmierczak, Marta Maciejewska
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz