środa, 26 sierpnia 2015

kwiecień 2015

  • Wyprawa pełna atrakcji

    28.04.2015
    Słoneczna pogoda w sobotę, 25 kwietnia, zachęcała do spędzania czasu na łonie natury i pieszych wędrówek. Z takiego wiosennego zaproszenia skorzystali miłośnicy aktywnego wypoczynku z naszej szkoły, którzy wspólnie z opiekunami odwiedzili najpierw Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a następnie udali się na Dziewiczą Górę w podpoznańskim Czerwonaku.
    W Owińskach spacerowaliśmy po ogrodzie, pełnym pierwszych wiosennych roślin, podziwialiśmy ogromne kaczeńce porastające brzegi stawów i szaleliśmy w Parku Orientacji Przestrzennej. Wyposażono go w specjalne przyrządy dydaktyczne, takie jak: karylion ziemny, czyli system ziemnych dzwonów rurowych, wydających dźwięki i wibracje, równoważnie, huśtawki, ślizg linowy, przeplotnie, trampoliny i pajęczyny, które zachęciły do radosnej zabawy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.
    Wspinając się na Dziewiczą Górę, najwyższe wzniesienie w Parku Krajobrazowym Puszcza Zielonka, poczuliśmy się jak prawdziwi zdobywcy. Na jej szczycie znajdowała się 40 metrowa wieża widokowa z kabiną obserwacyjną i tarasem widokowym, z którego roztaczał się piękny widok na panoramę puszczy, Poznania i okolic. Dopełnieniem wycieczki były znakomite lody i spotkanie z przesympatycznym psem Biszkoptem. Brudni i zmęczeni, ale bardzo radośni wróciliśmy do Komornik. Kto nie był, niech żałuje! zdjęcia

                                                                                       Organizatorki wyjazdu:
           Iwona Jankowiak, Gabriela Ukaszewska, Anna Kaczmarek, Katarzyna Proch
  • KONKURS MATEMATYCZNY "Galileo"

    27.04.2015
     5 marca uczniowie naszej szkoły z klas 4-6 po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Galileo. Każdy test konkursowy był testem jednokrotnego wyboru  i składał się z 26 pytań, które sprawdzały wiedzę i umiejętności matematyczne na danym poziomie nauczania. Największy sukces osiągnął uczeń klasy 5 - Kajetan Daroch zdobywając pierwsze miejsce  w kraju! To ogromny sukces, którego serdecznie gratulujemy Kajetanowi!
    Wśród najlepszych znaleźli się również:
    Klasy czwarte:
    Julia Frankiewicz – 11 miejsce w kraju
    Natalia Maciuszonek – 12 miejsce w kraju
    Klasy piąte:
    Antoni Rajtar – 7 miejsce w kraju
    Jan Kaczmarski – 7 miejsce w kraju
    Elwira Szymbarewicz – 11 miejsce w kraju
    Klasy szóste:
    Jan Majchrzak – 7 miejsce w kraju
    Gratulujemy zwycięzcom i  uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów.
    Luiza Jurkowska
  • Najlepsi znawcy języka angielskiego w powiecie!

    26.04.2015
    9 kwietnia br. uczniowie klasy VI a: Jan Majchrzak, Karolina Drabarz i Martyna Kościelska pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Marty Broniszewskiej, wzięli udział w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego: Macmillan Primary School Tournament III organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Luboniu i wydawnictwo Macmillan. Zadaniem uczestników było rozwiązanie wcale niełatwego testu gramatyczno-leksykalnego.  Nasi uczniowie okazali się jednak bezkonkurencyjni, gdyż zajęli czołowe lokaty w kategorii klas IV-VI. I tak 1. miejsce zajął Jan Majchrzak, a na 3. pozycji uplasowała się Karolina Drabarz. Uczniowie zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz książkami i gadżetami ufundowanymi przez wydawnictwo Macmillan. Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! zdjęcia
    Opracowała:
    Marta Broniszewska
  • PRZEGLĄD TEATRALNY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH GMINY KOMORNIKI

    26.04.2015
    25. kwietnia 2015 roku w murach GDK „Koźlak” w Chomęcicach odbył się Przegląd Teatralny Szkół Podstawowych Gminy Komorniki. Na to spotkanie ze sztuką przybyło 6 zespołów ( z Komornik, Wir, Plewisk i Chomęcic). Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy teatralne. Jedna pod kierunkiem pani Eweliny Krzysztoń przedstawiła spektakl pt. „Baśń o rycerzu bez konia”, a zespół pani Diany Gołacińskiej wykonał scenkę pt. „Spotkanie Łucji z Tumnusem”. Organizatorzy ogłosili plebiscyt na najlepszego aktora przeglądu. Wśród zauważonych artystów znalazła się Laura Mucha (uczennica klasy VI d) , która otrzymała wyróżnienie za rolę rycerza. zdjęcia
    Gratulujemy obu zespołom pięknych występów.
    Diana Gołacińska, Ewelina Krzysztoń
  • Uwaga rodzice!

    SKIEROWANIA LEKARSKIE NA ZAJĘCIA GIMNASTYKI KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNEJ PRYJMOWANE BĘDĄ W SEKRETARIACIE SZKOŁY DO KOŃCA SIERPNIA
  • Wielkopolskie pieczenie w Deli Park

    W czwartek, 23 kwietnia 2015 r., uczniowie z klasy V d odwiedzili DELI Park  w Trzebawiu.  Wzięli tam udział w warsztatach kulinarnych „Wielkopolskie pieczenie". Podzieleni na dwie grupy, pod okiem kucharzy, mieli okazję samodzielnie przygotować chruściki. Kiedy danie było już gotowe, nastąpiła degustacja. Dodatkową atrakcją podczas wycieczki był spacer do „Parku miniatur” i „Mini zoo”. Dużo radości sprawiły też dzieciom zabawy na  placu zabaw. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. zdjęcia
    Dziękujemy bardzo Właścicielowi Deli Park za zaproszenie i ugoszczenie nas.
    Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kuster

  • OTRZYMALIŚMY DOFINANSOWANIE PROJEKTU „BĄDŹMY ZDROWI I WYSPORTOWANI”

    23.04.2015
    Nasza szkoła zgłosiła swój projekt „Bądźmy zdrowi i wysportowani” do programu wolontariatu pracowniczego Kompanii Piwowarskiej S.A. „Kompania Wolontariuszy”. Celem było uzyskanie dofinansowania na specjalistyczny sprzęt do gimnastyki  korekcyjno-kompensacyjnej, zajęć sportowych i świetlicowych.    
    Kompania Piwowarska S.A. wspiera organizacje pozarządowe i publiczne w realizacji ich działalności statutowej. Rada Programowa „Kompanii Wolontariuszy” dokonuje oceny projektów i przyznaje dofinansowanie biorąc pod uwagę liczbę osób, które skorzystają z pomocy, długofalowość działań, pomysłowość oraz wiarygodność instytucji.
     W naszej szkole na zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej uczęszcza 230 uczniów. Nauczycielom zależy na wyrównywaniu szans wszystkich dzieci. Musimy przeciwdziałać powstawaniu wad postawy i ich pogłębianiu oraz upowszechniać kulturę fizyczną. Przekonaliśmy do tego Kompanię Piwowarską S.A. i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych. Dzięki sponsorom wzbogaciliśmy swoje zaplecze sportowe między innymi o poduszki rehabilitacyjne z kolcami, piłki fitness, koła hula-hop, piłki gąbczaste, woreczki gimnastyczne, szarfy, kije i piłeczki do unihokeja, piłki do sportów drużynowych, koszulki treningowe, znaczniki treningowe, stopery, rakiety do tenisa ziemnego i speed badmintona, bramki oraz komplety siatek na bramki. 
    Mieliśmy zaszczyt gościć delegację „Kompanii Wolontariuszy”, która podczas wizyty mogła obserwować zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz wychowania fizycznego, podczas których wykorzystano zakupiony sprzęt sportowy.
    Serdecznie dziękujemy Kompanii Piwowarskiej S.A.
            Katarzyna Kęsy
  • WYŚPIEWANE ZWYCIĘSTWO

    23.04.2015
    W piątek, 10 kwietnia 2015r., przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, organizowanym przez Szkołę Podstawową w Wirach. Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół z Plewisk, Chomęcic, Komornik oraz oczywiście z Wir. Uczestnicy zaprezentowali się w dwóch kategoriach: solista i zespół, w trzech kategoriach wiekowych: klasy I i II, klasy III i IV oraz klasy V i VI.
             Wszyscy prezentowali bardzo wysoki poziom. Uczniowie byli doskonale przygotowani, zarówno pod względem znajomości tekstu jak i choreografii.
             W tym roku nasi młodzi piosenkarze zajęli następujące miejsca:
    • grupa wiekowa III – IV:
    - solista – Wojtek Słyk (kl.IVa) – 3 miejsce
    • grupa wiekowa V – VI:
    - solista – Kornelia Stark (kl.Vd) – 2 miejsce
    - zespół – Asia Kliks, Martyna Peksa, Sandra Schewe, Hania Jaczun,
         Marta Spychała (kl. Vd) – 2 miejsce
    WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY JESZCZE WIELU MUZYCZNYCH SUKCESÓW !!! 
                                                                                                  Katarzyna Trafas
  • Klasa 2c w „Leśnej szkole”

    23.04.2015
           
    W piątek 17 kwietnia 2015r. klasa 2c miała zajęcia w „Leśnej szkole” w Jeziorach na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Dzieci uczestniczyły tam w programie opracowanym przez zespół pracowników  z Centrum Edukacji Ekologicznej WPN: obejrzały film o wiośnie w WPN, zwiedzały Muzeum Przyrodnicze, w którym po „odwiedzeniu” wszystkich sal wypełniały specjalne zeszyty ćwiczeń sprawdzające ich wiedzę i spostrzegawczość, na koniec udały się w teren na spacer po Parku ścieżką dydaktyczną „Leśna szkoła”. Miały tu możliwość zobaczenia kwitnących chronionych gatunków wiosennych kwiatów, np.: zawilca gajowego i kokoryczy pustej, usłyszenia pięknego śpiewu ptaków, zobaczenia śladów działalności bobrów oraz wypróbowania swoich umiejętności w naśladowaniu poruszania się niektórych zwierząt leśnych. zdjęcia
    Uczniowie wzięli także udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez pracowników Centrum Edukacji Ekologicznej WPN dla dzieci korzystających z zajęć „Leśnej szkoły”. W tym roku tematem prac były: „ Zwierzęta w różnych porach roku”.
              Renata Janiszewska
  • PO WIENIEC LAUROWY, CZYLI WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU MITOLOGICZNEGO

    22.04.2015
    10 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych. Celem konkursu było przede wszystkim rozbudzenie zainteresowań kulturą antyku, utrwalenie popularnych zwrotów i wyrażeń wywodzących się z mitologii oraz nauka szlachetnej rywalizacji. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością mitologii. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców:
    I miejsce – Antonina Kubasik (kl. V b)
    II miejsce – Kornelia Stark (kl. V d)
    III miejsce – Jan Kaczmarski (kl. V b)
    Wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów odbędzie się podczas apelu podsumowującego drugie półrocze roku szkolnego 2014/ 2015. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

    Organizatorki: Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Samelska
  • Podróż do wnętrza ziemi

    20.04.2015
    Dnia 09.04.15 roku uczniowie z klas II b, II c, II d, III a, III b i III c wzięli udział w wycieczce do Kopalni Soli w Kłodawie. Już od samego początku na dzieci czekały niecodzienne atrakcje. Wszyscy zostaliśmy wyposażeni w ochronne kaski. Widok samych siebie,jak i kolegów w nietypowych okryciach głowy, wywoływał na twarzach dzieci wiele uśmiechów . Kolejnym jakże ekscytującym punktem naszej wycieczki był zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Zjazd z prędkością 6 m/s wywarł na uczniach niesamowite wrażenie . Gdy dotarliśmy już na miejsce, naszym oczom ukazała się niezliczona ilość podziemnych korytarzy. Mieliśmy okazję obejrzeć kaplicę św. Kingi -opiekunki górników solnych,  komory solne, maszyny używane w podziemnym górnictwie. Podziwialiśmy rzeźby solne, witraże, zasiedliśmy na widowni podziemnej sali koncertowej (tutaj czas odpoczynku, został umilony przez spontaniczne występy dzieci z naszej szkoły).  Nasza wyprawa stała się bardziej tajemnicza i bajkowa dzięki wielobarwnym światłom w podziemnych korytarzach.
    Na zakończenie wycieczki nie zapomnieliśmy o pamiątkach. Każdy przywiózł ze sobą.... także kilogram soli, pożegnalny prezent od górników kłodawskiej kopalni.
    „Podróż do wnętrza ziemi” jaką proponuje Kopalnia Soli w Kłodawie jest na pewno wyjazdem godnym polecenia. zdjęcia

    Dorota Błaszczyk, Gabriela Ukaszewska, Rafał Więcław
  • Wizyta Anny Marii Wesołowskiej

    20.04.2015
    Dnia 14 kwietnia br. naszą szkołę odwiedziła znana głównie z programu telewizyjnego Sędzia Anna Maria Wesołowska. Celem wizyty było wygłoszenie prelekcji o tematyce „Dziecko w świetle prawa”. Prelekcje skierowane zostały do trzech grup: uczniów klas III, IV, V, VI i przedstawicieli gimnazjum, grona pedagogicznego oraz rodziców. W trakcie ich trwania poruszono bardzo ważne tematy takie jak: przemoc fizyczna i psychiczna – zarówno w relacjach koleżeńskich, jak i dorosły dziecko; sankcje, jakie grożą zarówno dzieciom, jak i dorosłym za złamanie prawa oraz prawa i przywileje dzieci. Podczas spotkań z Panią Sędzią słuchacze mieli możliwość zadawania pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Po prelekcjach chętni otrzymali autografy od Sędzi Anny Marii Wesołowskiej. Grono pedagogiczne oraz rodzice mogli zakupić książkę/poradnik autorstwa Sędzi Wesołowskiej pt. „ Bezpieczeństwo młodzieży”. 
     
    Paulina Ciesielska, Paula Mikołajczak,
    Ewelina Klińska, Renata Stankiewicz, Barbara Wesół
  • NIESPODZIANKA OD BABCI ZIEMI

    17.04.2015
    Ile lat może mieć Babcia Ziemia? Czy cierpi na sklerozę? W jaki sposób dostarczyła list do naszej szkoły? Na te wszystkie pytania odpowiedzieli uczniowie klasy 0d. Okazało się, że od dawna Babcia Ziemia dokładnie się im przyglądała. Bardzo zaimponowała jej proekologiczna postawa dzieci. Zachwyciło ją sadzenie tulipanów, dbanie o zwierzęta, udział w zajęciach plastyczno-technicznych Recycling Art czy segregowanie śmieci. W związku z tym postanowiła wynagrodzić uczniów tej klasy podarowując im pięknego kasztanowca. Przed dziećmi odpowiedzialne zadanie, ponieważ samo posadzenie drzewka nie wystarczy, by móc jesienią zbierać kasztany – codziennie więc je podlewają i obserwują jak rośnie.
    Uczniowie już teraz zastanawiają się, iloma skarbami obdaruje ich jesienią kasztanowiec. zdjęcia
    Aleksandra Matuszewska
  • Program rozwoju wolontariatu

    16.04.2015
    Informujemy, iż wszystkie informacje dotyczące działalności Szkolnego Klubu Wielkoducha będą zamieszczane w zakładce „Wielkoduchy”. Zapraszamy do odwiedzin!
    Opiekunki SKW
    Marta Broniszewska i Anna Wiśniewska
  • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

    14.04.2015
            10 kwietnia 2015 roku w auli naszej szkoły odbył się Gminny Konkurs Recytatorski . Utwory prezentowane podczas konkursu charakteryzowały się humorem słownym i sytuacyjnym. Młodzi artyści musieli wykazać się opanowaniem pamięciowym i poprawnością językową wybranego przez siebie wiersza. Nie bez znaczenia były interpretacja i ogólny wyraz artystyczny.
    Poza tym konkurs ma za zadanie integrację dzieci z różnych szkół naszej gminy, rozwijanie zainteresowań literackich wśród najmłodszych i kształtowanie postaw zdrowego współzawodnictwa.
    Jury w składzie:
     p. Violetta Kuźlak – redaktor naczelna „Nowin Komornickich”
     p. Joanna Brychcy – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komornikach
     p. Marzena Reguła - Pierunek- wicedyrektor SP w Komornikach
    oceniało  występy dzieci w dwóch grupach wiekowych: klasy 0 -1 i klasy 2-3. zdjęcia
    Laureatami zostali:
    W klasach 0 – 1
    I miejsce –Olimpia Świątkowiak – SP Plewiska
    II miejsce –Julia Czernia – SP Plewiska
    III miejsce –Konrad Pszczółkowski -  SP Komorniki
    Wyróżnienie – Natalia Maciejewska – SP Chomęcice
    W klasach 2 -3
    I miejsce –Kacper Graczyk – SP Komorniki
    II miejsce –Anna Matyjaszek– SP Plewiska
    III miejsce –Przemysław Wagner  – SP Wiry
    Wyróżnienie – Zofia Orłowska  - SP Plewiska

    Serdeczne gratulacje składamy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu.
    Urzędowi Gminy, Bibliotece Gminnej i  Radzie Rodziców przy SP w Komornikach bardzo dziękujemy za ufundowane nagrody.
    Organizatorzy konkursu:
    Anna Kaczmarek i Gabriela Ukaszewska

  • Najładniejsze pisanki

    14.04.2015
    CAM00493
    26 marca tuż przed Świętami Wielkanocnymi został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najładniejszą pisankę uczniów klas ”0”. W konkursie wzięło udział piętnaścioro dzieci, które samodzielnie bądź wraz z rodzicami wykonały swoje prace.
    Pierwsze miejsce w kategorii praca samodzielna ex eaquo  zdobyli Patrycja Pazgrat  z klasy 0b oraz Wiktor Małecki z klasy 0c. W  kategorii praca zespołowa pierwsze miejsce zdobyli ex eaquo  Natalia Wichlińska z klasy 0a oraz Kacper Janowski z klasy 0d. zdjęcia
    Po szkolnym rozstrzygnięciu konkursu wszystkie prace zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach i tam 29 marca wzięły udział w konkursie, ale już na etapie gminnym. Ku naszej radości spośród wszystkich prac w kategorii grupa dziecięca młodsza nasi uczniowie zdobyli pierwsze trzy miejsca
    – pierwsze miejsce zdobyła praca Kacpra Janowskiego z grupy 0d,
    -drugie praca zbiorowa klasy 0b,
    - trzecie miejsce praca Dawida Szarka  grupy 0c.
    Gratulujemy!        
    Luiza Jurkowska
  • Koło Młodego Melomana zaprasza na koncert

    12.04.2015
    do Poznańskiej Filharmonii
    w sobotę, 18 kwietnia 2015 r., godz. 11.00
      MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA
    HARMONIEMUSIK – CO TO TAKIEGO?

    KAPELA FARNA
    Reaktywowana na początku XXI wieku Kapela Farna nawiązuje do wielowiekowej tradycji istnienia przy znaczących świątyniach wysokiej rangi muzycznych zespołów, ożywiając paragraf XVIII-wiecznego statutu zespołu farnego, według którego orkiestra przy parafii farnej miała być wiecznemi czasy trwała.
    W programie: Dzieje muzyki lekkiej, przyjemnej, ale czy łatwej? Posłuchajmy Tafelmusik i Harmoniemusik
    Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł. Wpłaty do czwartku, 16 kwietnia u organizatorek. Uwaga! Obowiązuje strój galowy.  formularz zgody do pobrania                                       
    Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.
    Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel
  • Naśladuj ,,Zajączka Wielkanocnego’’ i podaruj chorym dzieciom coś słodkiego

    12.04.2015
    Ten apel skierowaliśmy do wszystkich uczniów naszej szkoły. Już po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy dla pacjentów Szpitala Dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu. Przedświąteczny czas, to okres robienia dobrych uczynków dla innych. Uczniowie przekazali ,,zajączkowe niespodzianki’’ dzieciom przebywającym na różnych oddziałach szpitala. Do słodyczy dołączone były piękne kartki z życzeniami świątecznymi. Kartki te zrobili członkowie Szkolnego Koła Caritas ,,Barka”. Opiekun koła przekazał też pieniądze na zakup słodkich upominków. Prezentem dla nas były uśmiechy małych pacjentów oraz życzenia i podziękowania od Pani Dyrektor szkoły przyszpitalnej.
    W ramach współpracy, będziemy niedługo gościć teatr nauczycielek ze szpitala z przedstawieniem o tematyce zdrowotnej. Cieszymy się, że nasze wspólne działania przynoszą korzyści wszystkim dzieciom.                                                      
             Małgorzata Woźniak
  • NAJCIEKAWSZA HODOWLA RZEŻUCHY

    12.04.2015
    W naszej szkole już od jakiegoś czasu panuje prawdziwa wiosna. Tuż przed świętami wielkanocnymi w holu pojawiła się pełna zdrowia i witamin wystawa z  rzeżuchą w roli głównej. Dzieci wyhodowały ją w nietypowy sposób, a  „zielony ogródek” budził duże zainteresowanie wśród uczniów i rodziców. Jury wybrało najciekawsze hodowle, które wykonali:
     Jakub Krzywania kl. II d
    Aniela Sapko kl. II b
    Bianka Kaczmarek kl. VI b
    Daria Patelka kl. II b
    Jan Rosocki kl. I i.



    Podobały nam się również pozostałe prace, które przygotowali: Mikołaj Roth kl. II b, Dominika Deręgowska kl. II b, Zuzanna Wyrwał kl. III b, Wiktoria Lemańska kl. IV e, Zofia Lemańska kl. Ii, Piotr Szukalski kl. 0 d, Anna Pietrzykowska kl. II b, Weronika Strykowska kl. III c, Antoni Łepkowicz kl. I b, Karol Pachla kl. 0 d oraz 12 dzieci ze świetlicy klas II b, c, e.
    Gratulujemy wspaniałych pomysłów! Zapraszamy do wzięcia udziału w „zielonym konkursie” za rok!
       Organizatorki: I. Chruściel, E. Kaczmarek, K. Proch
  • SPRAWOZDANIE ZE SZKOLNEGO TURNIEJU SZACH I WARCAB

    10.04.2015
     Warcaby 100-polowe
    Wyłoniono mistrzynie szkoły w szachach i warcabach w kategorii dziewcząt. We wszystkich klasach od 4 do 6 zostały przeprowadzone rozgrywki ( wszyscy uczniowie brali w nich udział). Zwycięzcy klas przeszli do etapu szkolnego, w którym wyłoniono 3 medalowe miejsca. 
    KLASYFIKACJA TURNIEJU
    WARCABY   
    1 miejsce: Marta Kuster 5d
    2 miejsce: Julia Łukasik 4a
    3 miejsce: Julia Kaczmarek 5c
    SZACHY

    1 miejsce: Joanna Toporska 5c 
    2 miejsce: Kornelia Krawczyńska 5a 
    3 miejsce: Karolina Drabarz 6a 
    Angelika Włodarczak
  • Zaproszenie

    09.04.2015
    Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie w naszej szkole z panią Sędzią Anną Marią Wesołowską dnia 14.04.2015r  wg następującego harmonogramu:

     11.00 - 12.00 klasy III - IV
     12.15 - 13.15 klasy V - VI (oraz przedstawiciele gimnazjum)
     14.30 - 16.30 Grono Pedagogiczne i zaproszeni Goście
     17.00 - 19.00 Rodzice
  • Uwaga rodzice!

    30.03.2015
    PRZYPOMINAMY RODZICOM  DZIECI  UCZĄCYCH SIĘ W ODDZIAŁACH ZEROWYCH O OBOWIĄZKU ZAPISANIA SWOJEGO DZIECKA DO KLASY I !!!  DO DNIA 31.03.2015r ( WTOREK)
  • Nabór do klasy sportowej

    03.04.2015
  • Pangea wyniki

    02.04.2015
    3 marca odbył się w naszej placówce etap szkolny konkursu matematycznego „Pangea".Uczniowie przez 45 min rozwiązywali test, składający się z 15 zadań o różnym stopniu trudności  Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 4d, Natalia Maciuszonek i Jan Woźniak z klasy 5d  po I etapie konkursu znaleźli się wśród najlepszych 150 uczniów w swojej kategorii wiekowej (wybranych z całej Polski) i zostali zaproszeni do rywalizacji finałowej, która odbędzie się jednocześnie 17 kwietnia o godzinie 12:00 w dwóch miejscach, w Warszawie i Wrocławiu. Natalia i Janek wybierają się do Wrocławia.
    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
    Natalio i Janku! Trzymamy za Was kciuki.
    Nauczyciele matematyki
  • XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV szkół podstawowych miasta Poznania

    02.04.2015
    30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny  dla uczniów  klas IV szkół podstawowych miasta Poznania objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się w naszej szkole w grudniu, spośród blisko dwudziestu uczniów klas czwartych, wyłoniono dwoje zwycięzców – Natalię Maciuszonek z klasy 4d oraz Filipa Jarzembowskiego z 4c. W Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu nasi uczniowie zmierzyli się ze 143 uczniami klas czwartych i przeszli do finału, do którego zakwalifikowało się dwudziestu najlepszych czwartoklasistów. 25 marca Natalia i Filip zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród. Natalia uzyskała w tym konkursie wyróżnienie, natomiast Filip został finalistą konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
    Luiza Jurkowska
  • Konkurs Horyzonty Matematyki

    W piątek 20 III 2015 dziewięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie „Horyzonty matematyki ”. Konkurs odbył się na terenie Kampusu UAM Morasko i miał nietypową formę. Uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, następnie odpowiedzieć na pytania z nim związane.
    W tym roku tematem wykładu były ciągi. Warto wspomnieć, że to zagadnienie jest wprowadzane dopiero w szkole średniej. Po teście uczestnicy konkursu  zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji przygotowanych przez uczniów Gimnazjum nr 12 w Poznaniu. W trakcie tych prezentacji  przeprowadzone zostały dwa quizy, które wygrał uczeń naszej szkoły Jan Majchrzak. Janek wykazał się niebywałą bystrością, sprytem i szybkością w rozwiązywaniu zadań.
    Mimo, że nikomu z naszych uczniów nie udało się zdobyć nagrody głównej, młodzi matematycy wrócili zadowoleni i bogatsi o nową, jakże cenną wiedzę matematyczną.
    Joanna Łukomska

Sprawdzian szóstoklasisty 2015

01.04.2015
Już po strachu. Uczniowie klas szóstych szkół podstawowych napisali swój pierwszy na drodze edukacyjnej sprawdzian.
Tegoroczny sprawdzian szóstoklasisty rozpoczął się o godzinie 9.00 częścią z języka polskiego i matematyki, która trwała 80 minut. 40 minut więcej mieli do dyspozycji uczniowie, którzy pisali w przedłużonym czasie. O 11. 45 rozpoczęła się część z języka angielskiego; trwała 45 minut ( 25 minut więcej mieli ci uczniowie, którzy pisali w przedłużonym czasie). Wyniki sprawdzianu szóstoklasisty 2015 będą znane 29 maja. Uczniowie otrzymają je w formie zaświadczenia w dniu zakończenia roku szkolnego (26 czerwca) wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej. zdjęcia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz