środa, 26 sierpnia 2015

wrzesień 2014


  •  O sprawdzianie dla rodziców, uczniów i nauczycieli

  • DLA RODZICÓW
    Informacje dla rodziców o sprawdzianie
    http://www.oke.poznan.pl/files/cms/83/sprawdzian_od_2015.pdf

    DLA RODZICÓW, UCZNIÓW I NAUCZYCIELI
    PRZYKŁADOWE ARKUSZE
    Cześć 2. Język obcy nowożytny 



    INFORMATOR O SPRAWDZIANIE
    PODSTAWA PROGRAMOWA
       okladki-2        okladki-3        okladki-6



    DLA NAUCZYCIELI
    Zapraszamy do obejrzenia cyklu czterech wykładów dotyczących zmian w sprawdzianie od roku szkolnego 2014/2015, przygotowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie.
  • „ EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI”

    13.10.2014
    W dniach 06.10 – 10.10 2014 obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Nie dam się dysleksji”. Podejmowane w tym okresie działania skierowane do całej społeczności szkolnej, zwracały uwagę na pracę nauczycieli, rodziców oraz wspólne działania podejmowane wobec uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
    W ciągu całego tygodnia odbył się szereg akcji i imprez, których celem było zwiększenie świadomości problematyki dysleksji wśród dzieci, rodziców i nauczycieli, pokazanie różnorodnych form pracy oraz upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji.
    Starsi czytają młodszym – bajki naszych rodziców naszymi bajkami” – uczniowie klas VI zaciekawili swoich młodszych kolegów i koleżanki z oddziałów zerowych wspaniale przeczytanymi przez siebie bajkami, które w dzieciństwie towarzyszyły ich rodzicom. Uczniowie klas „0” mieli okazję poznać bajki z serii „Poczytaj mi mamo”.
    Uczniowie klas pierwszych gościli w swoim gronie nauczycieli naszej szkoły, którzy odczytali im ciekawe utwory literatury dziecięcej. Były to „Strasznie ważne bajki”, „Bezpieczna bajka”, „Nudzimisie”, „”Opowiadanie dla superdziewczynek i superchłopaków, czyli z głową w chmurach”, „Pamiętnik Blumki”. Gośćmi pierwszoklasistów były Panie: Paulina Ciesielska, Anna Mikołajczak, Paula Mikołajczak, Renata Stankiewicz, Gabriela Ukaszewska, Barbara Wesół.
    Drugoklasiści w ramach obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez szkolnych logopedów Panią Annę Mikołajczak i Panią Barbarę Wesół. Były to gry i zabawy logopedyczne. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, że terapia logopedyczna to nie tylko ciężka i żmudna praca, ale też miła i przyjemna zabawa.
       „Biegające dyktando” – uczniowie klas trzecich mieli możliwość połączenia zajęć „sportowych” z ortografią. Zadaniem uczniów było napisanie w parach, w jak najkrótszym czasie, dyktanda. Jeden z uczniów biegał do zawieszonego na korytarzu dyktanda, czytał i zapamiętywał jego treść, przekazując ją następnie koledze/koleżance z pary. Zadaniem drugiego ucznia było zapisanie poprawnie dyktowanych fragmentów. Uczniowie bardzo dobrze się bawili podczas wykonywania tego zadania. „Biegające dyktando” okazało się świetnym pomysłem na utrwalanie ortografii.
    Uczniowie klas czwartych podczas Tygodnia Świadomości Dysleksji brali udział w warsztatach poświęconych koncentracji uwagi, szybkiemu i skutecznemu zapamiętywaniu oraz efektywnemu uczeniu się. Warsztaty prowadzone były przez Panie: Dorotę Błaszczyk, Paulinę Ciesielską, Paulę Mikołajczak. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że zapamiętywanie określonego materiału niekoniecznie wiąże się z „wkuwaniem”. Wystarczy poznać techniki szybkiego i efektywnego uczenia się”.
    Konkursowe dyktando” – piątoklasiści napisali konkursowe dyktando internetowe, „naszpikowane” trudnościami ortograficznymi. Najlepiej napisane dyktanda zostały nagrodzone przez nauczycieli języka polskiego plusem lub dodatkową oceną.
    Uczniowie klas II i III uczestniczących w zajęciach terapii pedagogicznej mogli rozpocząć lub kontynuować Konkurs czytelniczy Bratka. Uczniowie, każdego tygodnia będą się przygotowywać do pięknego odczytania rymowanek Bratka i będą zbierać Bratkowe piegi.
    Dla uczniów klas IV – VI uczestniczących w zajęciach terapii pedagogicznej przygotowany został Konkurs ortograficzny „Rozgrywki ortograficzne”. Na każdych zajęciach uczniowie otrzymywać będą do uzupełnienia w domu dyktando z lukami, które należy uzupełnić korzystając ze słownika lub innych środków pomocniczych.
    Dla rodziców uczniów objętych pomocą psychologiczno – pedagogiczną zorganizowane zostało spotkanie dotyczące dysleksji rozwojowej oraz specyficznych trudności w uczeniu się. Spotkanie prowadzone było przez szkolnych specjalistów terapii pedagogicznej, Panie Paulinę Ciesielską i Paulę Mikołajczak. Prezentacja ze spotkania znajduje się na stronie internetowej szkoły.
    Odpowiednią porcję informacji na temat dysleksji otrzymali również rodzice i nauczyciele. W dolnym holu szkoły znajdowała się gazetka z informacjami dla rodziców na temat rozpoznania dysleksji i specyficznych trudności w uczeniu się, terapii uczniów dyslektycznych oraz praw ucznia, wynikających z jego specjalnych potrzeb edukacyjnych. Dostępna była również gazetka prezentująca portrety sławnych osób z dysleksją. Na stronie internetowej szkoły ukazały się „dyslektyczne ciekawostki”. Nauczyciele otrzymali ściągawki pomagające w rozpoznaniu specyficznych trudności w uczeniu się na poszczególnych przedmiotach oraz informacje jak wspierać uczniów dyslektycznych w ramach nauczanego przedmiotu.
    Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za pomoc w organizacji Tygodnia Świadomości Dysleksji, a także za przeprowadzenie zajęć przewidzianych programem TŚD. Uczniom dziękujemy za wesołe i radosne przyjęcie takiej formy nauki przez zabawę oraz za ciepłe przyjęcie nauczycieli prowadzących warsztaty i zajęcia oraz uczniów czytających bajki. Już planujemy akcje, które dostarczą nam w przyszłym roku wiele emocji i uatrakcyjnią obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. zdjęcia

    Opracowanie:  Paulina Ciesielska, Paula Mikołajczak
  • 1 października – Międzynarodowy Dzień Muzyki

    12.10.2014 „Czym jest muzyka? Może po prostu niebem, z nutami zamiast gwiazd?”
      Ludwik Jerzy Kern
          Co roku w naszej szkole Dzień Muzyki jest wielkim świętem. Nie inaczej było i tym razem. Szkolne korytarze ozdobiły prace plastyczne dzieci, wykonane na konkurs pt. „Najpiękniejszy instrument”.  Uczniowie przedstawili fortepian, harfę, gitarę, skrzypce, dla innych najpiękniejszy instrument, to głos ludzki lub bicie serca.
       Odbyły się również koncerty w szkolnej auli i w salach lekcyjnych. Występowały utalentowane dzieci z naszej szkoły, które uczą się grać na różnych instrumentach muzycznych, śpiewają w szkolnym chórze „Feeling” lub grają na flażoletach w zespole „Tęczowe Nutki”.
    2014-10-01 13.01.34
      Dobrze, że jest takie święto. Pitagoras powiedział :”Muzyka budzi w sercach pragnienie dobrych czynów”, a Arystoteles - ”Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów”. Warto o tym pamiętać. zdjęcia
             Nagrodzeni w konkursie pt. „Najpiękniejszy instrument”:
    Marysia Brykarczyk kl. 0 d,
    Kacper Janowski kl. 0 d,
    Oliwia Nagórska kl. I a,
    Jakub Piechowiak kl. I f,
    Kinga Malinowska kl. I f,
    Aleksander Jóźwik kl. I f,
    Julia Skonieczna kl. I g,
    Dominik Kiżewski kl. I g,
    Maks Makowski kl. I i,
    Maciej Kaczmarek kl. II c,
    Zuzanna Wyrwał kl. III b,
    Kornelia Piasecka kl. III b.
    Nagrody zostaną wręczone na szkolnym apelu.

         Organizatorzy: D.Błaszczyk, I.Chruściel, R.Lubkowski
  • Przedstawienie teatralne

    08.10.2014
    Pod koniec września dzieci z naszej szkoły wzięły udział w przedstawieniu teatralnym o bezpieczeństwie na budowie i w jej okolicy. Ponieważ nasza placówka rozbudowuje się, to ta tematyka jest nam bliska. Aktorzy, czyli kierownik budowy i Zebra, w sposób niezwykle humorystyczny, ale jednocześnie pouczający, przedstawili dzieciom zasady bezpieczeństwa na budowie i w jej okolicy. Podjęto też temat poruszania się po drodze, a także zasady ruchu drogowego. Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, żywo reagowały i odpowiadały na wiele pytań prowadzących.
    Przedstawienie sponsorowała firma SKANSKA, która rozbudowuje naszą szkołę. Było ono niezwykle ciekawe i na długo pozostanie w pamięci dzieci jak i nauczycieli. Widząc codziennie ogromne postępy na placu budowy, już dziś nie możemy doczekać się dnia, kiedy nowa część szkoły będzie oddana.
     
        opracowała Beata Matłoka
  • Odwiedziny w świetlicy edukacyjnej Pronatura

    07.10.2014
    Dnia 03.10.2014r. dzieci z klasy Ib gościły w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach na otwarciu świetlicy edukacyjnej Pronatura. Uczniowie wzięli udział w warsztatach techniczno-plastycznych prowadzonych przez artystę plastyka Julię Kaczmarczyk-Piotrowską. Tematem przewodnim zajęć był kolor czerwony. Na przykładzie fotografii dzięcioła, dzieci stworzyły własną interpretację występowania koloru czerwonego w przyrodzie. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów powstały piękne i oryginalne pracę plastyczne.
    Zajęciom towarzyszyło wiele uśmiechu i pozytywnych emocji. Z miłą chęcią ponownie odwiedzimy świetlicę Pronatura.zdjęcia
                                  Zofia Stefanowska
  • „Nie dam się dysleksji”

    04.10.2014
    W dniach 06.10.2014 – 10.10.2014 w Polsce, w różnych szkołach, są organizowane zajęcia, które pozwalają przybliżyć uczniom, rodzicom i nauczycielom tematykę dysleksji. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z programem obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach.
    Organizatorzy: Paulina Ciesielska, Ewelina Klińska, Paula Mikołajczak
  • Zapraszamy wszystkich rodziców

    30.09.2014 Zapraszamy wszystkich Państwa, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w spotkaniu dla rodziców uczniów objętych zajęciami terapii pedagogicznej, na spotkanie, które odbędzie się 06.10.2014 o godzinie 17.00.
    Zapraszamy również wszystkich rodziców zainteresowanych problemem ryzyka dysleksji, dysleksji rozwojowej lub specyficznych trudności w uczeniu się. Spotkanie poprowadzą specjaliści terapii pedagogicznej: Paulina Ciesielska, Paula Mikołajczak.
  • Indywidualne i Sztafetowe Biegi Przełajowe

    02.10.2014
    22 września 2014 r. na boisku GOSiR  przy ulicy Jeziornej w Komornikach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych i Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowane przez szkoły podstawowe w Komornikach i w Wirach. W końcowej klasyfikacji  SP w Komornikach zajęła I miejsce, II miejsce zajęła SP z Plewisk, III miejsce SP z Wir, IV miejsce SP z Chomęcic. Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali medale ufundowane przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach.  więcej w zakładce sport
  • Święto Pieczonej Pyry

    28.09.2014
       
     O ile sierpień w życiu wsi jest zazwyczaj miesiącem, gdy rolnicy dla ukoronowania zebranych plonów organizują dożynki, o tyle wrzesień stoi pod znakiem ziemniaka.
    Ziemniaki są darem jesieni stanowiącym bardzo ważny składnik naszego pożywienia. Obok żyta i pszenicy zalicza się je do najczęściej uprawianych roślin w Polsce. Zawierają one między innymi: mikro- i makroelementy, karoten, witaminy: K, B1, B2, B6, C; biotynę, fruktozę, sacharozę, skrobię, oraz kwasy: nikotynowy i pantotenowy.
    Ziemniaki spożywać możemy tylko w stanie ugotowanym lub upieczonym. Jadalną częścią rośliny jest bulwa, czyli podziemna łodyga. W różnych regionach Polski ziemniaki mają odmienne nazwy, a oto niektóre z nich: bandurki, bule, bryszki, dule, głuchy, grule, karłochy, kartochy. I choć warzywo jest to samo, to z pewnością nasza pyra jest bardziej szczególna i wyjątkowa - bo poznańska, regionalna i nam przynależna.
    By dać wyraz tradycji i wielkopolskim zwyczajom i aby uczcić to ciągle ważne w naszym codziennym żywieniu warzywo, od lat, w naszej komornickiej szkole, tradycyjnie organizowany jest Tydzień Pyry. W tym roku trwał on od 22 do 26 września.
    W szkole odbywały się konkursy z „Pyrą” w roli głównej, a młodsze klasy wyjeżdżały świętować w teren.
    LAUREACI POSZCZEGÓLNYCH KONKURSÓW:
    Klasy 0 – konkurs na największą pyrę:
    1. Patryk Kałużny 0c
    2. Zuzia Zawadzka 0a
    3. Karol Kucz 0d
    Klasy I – konkurs na portret ziemniaka (technika dowolna):
    1. Blanka Deskur Ic
    2. Wiktoria Budna Id
    3. Maja Frąckowiak Id
    Klasy II – konkurs na najciekawszego ludzika ziemniaczanego:
    1. Nadia Ochniak-Widerska IIa
    2. Maciej Kaczmarek IIc
    3. Agata Jarzębowska IIc oraz Jaś Wawrzyniak IIe
    Klasy III – konkurs na najciekawsze menu restauracyjne zawierające dania ziemniaczane:
    1. Michalina Owczarek IIIc
    2. Maja Przybylska IIIc
    3. Patrycja Cichowicz IIId
       
    Wszystkim uczestnikom konkursów – GRATULUJEMY! 
            Klasy „0”oraz 2a, 2b, 3a i 3b wybrały się do Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie na imprezę edukacyjną „Jesień na wsi”, która obejmowała pokazy oraz zajęcia interaktywne związane z tematyką omłotów zbóż, przetwarzania płodów rolnych oraz przygotowywania zapasów na zimę. Młodsi i starsi znaleźli tu odpowiedzi na wiele pytań, między innymi: Co to jest cep?, Do czego służy wialnia?, Czy plewy mają coś wspólnego z Plewiskami, żarno z żarem a śrutownik ze śrutem?, Czym sok różni się od kompotu?, Co łączy konia i sito?, Jak powstaje chleb?, itp.. Pobyt w Muzeum Rolnictwa okazał się fantastyczną lekcją historii i przyrody! więcej zdjęć klas 3 w Szreniawie.
           Klasy: 2c, 2d, 3c i 3d wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego w Krajkowie, gdzie aktywnie spędziły czas bawiąc się na świeżym powietrzu (w tym na placu zabaw, którego hitem okazała się karuzela), korzystając z przejażdżek bryczkami, oglądając piękne konie w tamtejszej stajni, grzejąc się przy wesoło trzaskającym ogniu ogniska. Dzieci mogły też poczuć smaki i zapachy tradycyjnej wsi. Dzieci miały możliwość skosztowania regionalnej wielkopolskiej potrawy: „pyry z gzikiem”, samodzielnie upieczonych nad ogniskiem kiełbasek, a także pysznego drożdżowego placka ze śliwkami. Wszystkim smakowała też herbata z sokiem malinowym. więcej zdjęc z Krajkowa

         
    Uczniowie z klasy II e ,,Święto Pieczonego Ziemniaka” spędzili w pobliskich Chomęcicach, na terenie gospodarstwa wiejskiego państwa Danuty i Tolka Czyżów.
    Dzieci obejrzały zabudowania gospodarskie, podziwiały dużą hodowlę krów, przyglądały się koniom na wybiegu. Wielką frajdą było bliskie spotkanie z osłami. Dorosła oślica Ewa woziła dzieci na swoim grzbiecie. Mały, uroczy osiołek cały czas towarzyszył dzieciom na podwórku. Dziewczynkom bardzo podobały się małe kotki, które można było pogłaskać i poprzytulać. Chłopców bardziej interesowały stojące na terenie podwórka różne maszyny rolnicze. Dużym przeżyciem było wejście do kabiny ciągnika i siedzenie za jego kierownicą. Dzieci bawiły się także na trampolinie i huśtawkach, które stały na placyku przy podwórku. Zmęczeni zwiedzaniem i zabawą, wszyscy chętnie zjedli upieczone w ognisku ziemniaki.
           Uczniowie klas Ia, Ie, Ih, Ii, If udali się do „Starej chaty u kowola” w Kluczewie. Na miejscu pierwszoklasiści mieli okazję wziąć udział w wykopkach, czyli zbieraniu ziemniaków z pola. Dowiedzieli się również do czego wykorzystuje się ziemniaki i jak smakują pyry i kiełbaski pieczone w ognisku. Po „ciężkiej pracy” na polu czekał ich odpoczynek. Dzieci mogły przejechać się bryczką, pobawić się na placu zabaw, zaprzyjaźnić się ze zwierzętami zamieszkałymi w gospodarstwie wujka Krzysia.
    Stara kuźnia, którą pokazał dzieciom wujek Krzysztof (kowal od kilku pokoleń) okazała się dla dzieci miejscem pełnym magii. Kucie podków, stare narzędzia i zgromadzone w kuźni eksponaty uświadomiły dzieciom, jak świat „idzie do przodu”.
    Zwierzęta gospodarskie ( krowy, owce, kozy) wzbudziły wiele entuzjazmu, zwłaszcza możliwość samodzielnego ich wydojenia. Wujek Marek i ciocia Aneta pokazali dzieciom jak z tego mleka robi się masło. Dużym zainteresowaniem cieszyły się drewniane zabawki i szmaciane lalki, które wujkowi Krzysiowi robili rodzice i dziadkowie.
          Klasy 1d i 1g pojechały natomiast do Folwarku Konnego Hermanów. Dzieci miały tam okazję przejechać się na kucykach, zwiedzić stajnie, poznać mieszkańców mini zoo- -egzotyczne zwierzęta, takie jak lamy, strusie czy świnki wietnamskie, a także przejechać się bryczką i pobawić się na placu zabaw. Nie mogło zabraknąć oczywiście pieczonych pyrek i innych smakołyków, tym bardziej, że dzieciom dopisywał wilczy apetyt.
         Różne miejsca, różne warunki pogodowe, ale wszystkim uczestnikom tegorocznego „Święta Pieczonej Pyry” na długo zapadną w pamięci przeżycia z tych wyjazdów!

         Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej
  • Harmonogram konkursów matematycznych w roku szkolnym 2014/2015

    23.09.2014
    Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem konkursów matematycznych, w których uczniowie naszej szkoły biorą udział cyklicznie. Jesteśmy też otwarci na nowe, ciekawe konkursy, o których dowiemy się dopiero w trakcie roku szkolnego. Zestawienie może się więc jeszcze powiększyć. Udział ucznia w konkursach jest dobrowolny. Szczegółowych informacji udzielają i przyjmują zgłoszenia udziału w konkursie nauczyciele matematyki.  Drogi uczniu! Jeśli chcesz sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności matematyczne oraz logiczne myślenie, zgłoś się do udziału w konkursach matematycznych.
    Dorota Błaszczyk, Jolanta Nowaczyk, Elżbieta Gęsior, Joanna Łukomska, Luiza Jurkowska
  • Wizyta ks. abpa Stanisława Gądeckiego w naszej szkole

    20.09.2014
    Dziewiątego września powitaliśmy w naszej szkole niecodziennego gościa. O godz. 11:00 ks. Arcybiskup Metropolita Poznański spotkał się z przedstawicielami uczniów, Dyrekcją Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka oraz  Panią Dyrektor Gimnazjum  im. hr. Edwarda Raczyńskiego w Komornikach. Uczniowie serdecznie powitali Arcypasterza i z uwagą wysłuchali Jego słów. Ks. Arcybiskup nawiązał do wielkiego zadania stojącego przed każdym z nas: kształtowania zdrowego sumienia, nazywającego dobro dobrem, a zło złem. Życzliwe słowa skierował do nas również nasz ks. Proboszcz Adam Skrzypczak. 
    Spotkanie przebiegło w  atmosferze radości wyrażonej piosenką: „Jestem rybakiem Pana”.  Uczniowie starszych klas recytowali modlitwę „Zdrowaś Maryjo” w języku łacińskim i angielskim. Po uroczystości w auli szkolnej i wspólnym zdjęciu ks. Arcybiskup spotkał się z przedstawicielami Grona Pedagogicznego naszej szkoły. zdjęcia
    Opracowanie: Irena Małecka
  • „ROWER JEST WIELCE OK” (Lech Janerka)

    17.09.2014
    Jak to miło, że w piątek ( 12 września) i w środę (17 września) była piękna pogoda, ponieważ na te dni zaplanowano organizację rajdu rowerowego dla klas VI a i Vd nad Jezioro Jarosławieckie. Celem wyprawy było zapoznanie uczniów z walorami turystycznymi najbliższej okolicy i kształtowanie nawyku aktywnego wypoczynku. Poprzez zmaganie się ze zmęczeniem, uczestnicy rajdu poznali, jak można pokonywać własne słabości. Wspólne zabawy nad Jeziorem Jarosławieckim pogłębiły integrację uczniów.
    Dobra zabawa, salwy śmiechu, piękne widoki – to najczęstsze słowa, które pojawiały się na ustach uczestników rajdu. Wycieczki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, mamy ogromną nadzieję, że uda się je powtórzyć w przyszłym roku szkolnym. zdjęcia 5d, zdjęcia 6a
    Otuchy na trasie rajdu dodawali opiekunowie:
    Agnieszka Kuster, Elżbieta Gęsior, Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Trafas, Mateusz Woźniak, Tomasz Nowaczyk
  • Posprzątaliśmy świat!

    17.09.2014
    16 września my – miłośnicy  przyrody -  wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie świata”. Uzbrojeni w rękawiczki i worki, wyruszyliśmy   po najbliższej okolicy w poszukiwaniu śmieci.  Nie było łatwo! Wszędzie dookoła były ukryte  papierki, butelki, puszki…! Wytropiliśmy je jednak i usunęliśmy. Od teraz nasza Ziemia jest jeszcze piękniejsza!   Wy też możecie pomóc naszej planecie! Wystarczy wrzucać  śmieci do kosza!
            Członkowie kółka przyrodniczego
  • WITAJ SZKOŁO!

    15.09.2014
    Pierwszego września uroczyście obchodziliśmy rozpoczęcie NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2014/2015. Wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli serdecznie powitały: pani dyrektor Bożena Czaińska, pani wicedyrektor Hanna Drapiewska oraz pani wicedyrektor Marzena Reguła – Pierunek. Doniosłą chwilą było odśpiewanie Hymnu Państwowego w obecności Sztandaru Szkoły. Potem starsi uczniowie serdecznie się ze sobą witali i z niecierpliwością czekali na swoich wychowawców i nauczycieli.      
    Swoją przygodę ze szkołą rozpoczęli tego dnia pierwszoklasiści. Zostali oni uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. W tych pełnych radości, ale i wzruszeń chwilach towarzyszyli najmłodszym ich kochani bliscy: rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin.  
              Wszystkim uczniom, starszym i młodszym życzymy wielu miłych chwil spędzonych  w murach naszej szkoły. Oby zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności okazało się wspaniałą  przygodą. 
    Żegnajcie, lasy zielone,
    żegnajcie, rzeki błękitne.
    Już jesień idzie przez łąki
    i wrzosem liliowo kwitnie

    Ref.: Witaj nam, szkoło radosna,
    grająca dzwonkiem co rano!
    Dzień dobry, szkoło wesoła.
    Lesie i łąko - dobranoc.
    słowa T. Kubiak 
              
     

                                                                                                                       R. Janiszewska i H. Woźniak
  • MECZ POLSKA –SZWAJCARIA W PLEWISKACH

    09.09.2014
         
    Czwartego  września 2014 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Komornikach wraz z panią Agnieszką Kuster i Angeliką Włodarczak udali się na mecz piłki nożnej Reprezentacji Polski U-20  Polska-Szwajcaria w Plewiskach.  Mimo naszego gorącego dopingu nie udało się  polskiej drużynie wygrać. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.  zdjęcia
    Angelika Włodarczak
  • Dla rodziców

    09.09.2014
    Dla rodziców publikujemy (opracowany przez naszych szkolnych specjalistów) zestaw materiałów dotyczący pomocy psychologiczno - pedagogicznej udzielanej na terenie szkoły oraz poza nią. POMOC PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W SZKOLE I POZA SZKOŁĄ
  • Uwaga Rodzice!

    Od poniedziałku 8.09.2014 zostaje uruchomiony dodatkowy kurs autobusu szkolnego, dowożącego dzieci z klas 0-VI do szkoły w Komornikach z Głuchowa, Rosnowa i Szreniawy.
    Trasa:
    Głuchowo godz. 10:30
    Rosnowo godz. 10:35
    Szreniawa godz. 10:40
    Szkoła godz. 10:55
  • Godziny pracy oddziałów przedszkolnych

  • WYCHOWAWCY KLAS

 

  • Wyprawka dla ucznia na rok 2014/2015


Serdecznie witamy w naszej szkole!
Informacja dla rodziców dzieci, które w roku szkolnym 2014/2015 będą uczniami kl. 0 i I naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie się z poniższym zestawieniem, które dotyczy organizacji pracy dziecka 6 i 7 letniego. Wyprawka ucznia klasy I na rok szkolny 2014/2015 i Wyprawka ucznia klasy 0 na rok szkolny 2014/2015

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz