luty 2013
Archiwalne zdjęcia naszej szkoły
Na próbie Zespołu Pieśni i Tańca ,,Szreniawa” byliśmy, a potem się do niego zapisaliśmy
28.02.2013W czasie ferii zimowych grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Komornikach została zaproszona nawarsztaty taneczne do Szreniawy.Tam, w sali przy Muzeum Rolnictwa dzieci spotkały się z młodymi tancerzami i opiekunami zespołu „Szreniawa”.Najpierw dzieci obejrzały garderobę i zostały ubrane w różne, polskie stroje ludowe. Dowiedziały się, jak nazywają się elementy kostiumów i z jakich regionów one pochodzą.Następnie w barwnych strojach uczestnicy spotkania ćwiczyli kroki polskich tańców narodowych. Przy akompaniamencie pani rytmiczki, dzieci nauczyły się prostych przyśpiewek ludowych.Panie prowadzące zespół, pochwaliły dziewczynki za ładny śpiew i umiejętności taneczne. Dla dzieci była to niecodzienna lekcja muzyki.Dzisiaj minął miesiąc od warsztatów tanecznych i już wiemy, że Zespół Pieśni i Tańca ,,Szreniawa” ma sześć nowych tancerek z naszej szkoły.Wszystkie dzieci zachęcamy szczerze, zapiszcie się do zespołu, bo warto być tancerzem!Małgorzata Woźniak i Ewelina SkrzypekZespół teatralny Szkoły Podstawowej w Komornikach
28.02.2013To już trzeci rok bawimy się w teatr. Postanowiliśmy upamiętnić ten czas i stworzyliśmy mix naszych przedstawień. Zapraszamy do obejrzenia filmu na stronie internetowej:Życzymy miłych, teatralnych wrażeń.Kółko teatralne wraz z opiekunem panią Eweliną KrzysztońDziękujemy
28.02.2013Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Wielkopolska – dzieciom afgańskim” i przynieśli pluszaki. Zebraliśmy aż trzy wielkie worki misiów, zajączków, kotków itd. Maskotki zostaną zawiezione do Afganistanu w marcu przez żołnierzy. Na pewno sprawią dużo radości!Iwona ChruścielO rekolekcjach słów kilka…
26.02.2013Rekolekcje w naszej szkole trwały od 18 do 20 lutego2013 roku. Odbyły się pod hasłem: „Być solą ziemi…”. Myśl ta zawarta jest w Ewangelii według świętego Mateusza. Każdy wierzący człowiek staje się uczniem Pana Jezusa. Choć przez to często bywa pogardzany, to stanowi najlepszą cząstkę ludzkości. Zadajemy więc sobie pytanie, w jaki sposób uczniowie Pana Jezusa mają stawać się solą ziemi i światłem świata. Biblia dowodzi, że chrześcijanie przez wiarę i dobre czyny mają pozyskiwać ludzi dla Królestwa Bożego. Atmosfera spotkań rekolekcyjnych od pierwszego dnia była pełna radości, spontaniczności i otwarcia się na to co dobre i piękne w życiu. Dzieci razem z Siostrami i Ojcem Albinem odkrywały bogactwo Słowa Bożego i tajemnice ludzkiego serca. Tematem nauk rekolekcyjnych stały się konkretne dary jakie otrzymaliśmy od Pana Boga i ich właściwe rozumienie, a w następnie uświadamianie dzieciom różnorodnych zagrożeń na drodze ku Dobremu i Miłosiernemu Bogu Ojcu. Filmy i prezentacje multimedialne przyczyniły się do lepszego odbioru treści nauk rekolekcyjnych. Spotkania urozmaicały zabawy ruchowe ze śpiewem. Jesteśmy wdzięczni rekolekcjonistom za ich obecność, niezbędne nauki oraz życzliwość(s. Rafaelii, s. Ani, s. Benedykcie i s. Paulinie oraz Ojcu Albinowi)-Serdecznie Dziękujemy! więcej zdjęćOrganizatorzy: Irena Małecka, Alicja Nowowiejska, Mateusz WoźniakOpracowanie: Alicja NowowiejskaJuniorzy – seniorom czas umilają i wielki szacunek dla nich mają
24.02.20138 lutego 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Komornikach po raz kolejny odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Lisówkach.Uświetnili swoimi występami piękną uroczystość podsumowującą Rok Seniora 2012. Słuchacze III roku Kolegium Pracowników Służb Społecznych zaprosili dzieci do wspólnej zabawy integrującej pokolenia.Mali artyści z kółka flażoletowego ,,Tęczowe nutki” przedstawili program z okazji, niedawno obchodzonego, Dnia Babci i Dziadka. Zagrali, zaśpiewali i zatańczyli, dużo radości seniorom zrobili.Miłą niespodzianką były laurki – woreczki pełne życzeń, które wręczyły dzieci seniorom. Prace te zostały wykonane przez uczniów klasy III c na warsztatach plastycznych ,,Sprawiamy innym radość”.Aktorzy z kółka teatralnego ,,Gwiazdy” przedstawili walentynkowy występ. Wszystkim seniorom przypomnieli taniec ,,Walentyna Twist”, a potem zagrali role w ,,zakochanych wierszykach”.Karnawałowe tańce zaprezentowały dzieci z klasy I a, w nowoczesnych rytmach wspaniale radziły sobie dziewczynki z klasy III a. Po artystycznych prezentacjach dzieci z seniorami zasiadły do słodkiego poczęstunku. Był wtedy czas na rozmowę, pytania i słowa podziękowań.Dużo radości sprawili dzieciom studenci, którzy chętnym malowali twarze w ciekawe wzory. Spotkanie łączące pokolenia, miało jeszcze wiele innych atrakcji. Dzieciom dobrze było w Lisówkach.Wspaniała postawa naszych uczniów i odpowiednie zachowanie jest dowodem na to, że dzieci mają wielki szacunek dla seniorów.Impreza integrująca pokolenia dostarczyła radości młodym, starszym i najstarszym.Małgorzata Woźniak i Dorota Błaszczyk,,Ania z Zielonego Wzgórza” - z wizytą w Teatrze Muzycznym
24.02.2013Któż z nas nie zna Ani z Zielonego Wzgórza? Chyba wszyscy oglądali na ekranach telewizorów jej perypetie. Niektórzy bardziej wnikliwie poznali postać rudowłosej dziewczynki, śledząc jej losy w książce. Nieliczni natomiast mieli okazję zobaczyć bohaterkę na deskach teatru.
To właśnie uczniowie klas Va i Vd 20 lutego 2013r. pojechali do Teatru Muzycznego na bajkę musicalową zrealizowaną na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery ,,Ania z Zielonego Wzgórza”.
Spektakl od kilkunastu lat cieszy się niezwykłym powodzeniem. Mimo iż akcja toczy się w minionym stuleciu i realia życia, zachowanie czy zabawy nastolatków są zupełnie inne niż obecnie, to uczniowie z zaciekawieniem wodzili wzrokiem po scenie. Szczególną sympatię wzbudziła gadatliwa, impulsywna i zwariowana Ania, czego wyrazem były gromkie brawa po przedstawieniu.
Dużą atrakcją dla uczniów była obecność kamer, co jest nietypowe dla teatru. Uczestniczyliśmy w przedsięwzięciu Telewizji Polskiej. W ramach projektu Internetowy Teatr TVP dla szkół sceniczną wersję ,,Ani z Zielonego Wzgórza” transmitowano na żywo. Niektóre dzieci ,,na gorąco” mogły wyrazić swoje zdanie o sztuce, udzielając krótkich wywiadów do telewizji czy radia.
Diana GołacińskaPolicja w szkole ;-)
24.02.2013Co to jest demoralizacja? Czy zawsze trzeba mieć przy sobie dokument tożsamości? Jak się zachować w przypadku kontroli przez policję? Co grozi nastolatkowi za kradzież? Na te i inne pytania odpowiadali policjanci, którzy gościli w naszej szkole.
Jednym z elementów działań profilaktycznych są pogadanki. Dnia 21 lutego 2013r. wychowawczynie: pani Marta Broniszewska i Diana Gołacińska zorganizowały spotkanie klas Vb i Vd z funkcjonariuszami policji. Jego celem było zapoznanie uczniów z podstawowymi normami prawnymi, przekazanie informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich oraz uświadomienie, że błędy popełnione w młodzieńczym wieku mogą znacznie wpłynąć na dalsze, już dorosłe życie.
Diana GołacińskaPożegnanie karnawału
20.02.20137 lutego uczniowie klas młodszych pożegnali karnawał tańcząco i śpiewająco. Tego dnia pojawili się w szkole w niezwykle bajecznych strojach. W plecakach mieli ogromne ilości dobrego humoru - niezbędnego do wyśmienitej zabawy. Nie stracili go nawet wtedy, kiedy zamówiony autobus spóźniał się.Pobyt w klubie „Impuls” wynagrodził wszystko. Były konkursy, zagadki ( jedna specjalna dla pań ), słodki poczęstunek i mnóstwo tańców prowadzonych przez prawdziwego wodzireja. Na parkiecie królował znany wszystkim przebój (ci którzy byli wiedzą jaki, a ci którzy nie byli niech żałują ). Kolejny bal za rok. Tegoroczne wspomnienia muszą wystarczyć zatem na długo.Organizatorki:Marzena Reguła-Pierunek, Iwona Jankowiak, Dorota Błaszczyk, Anna KaczmarekWyniki konkursu „MAT”
20.02.2013W styczniu odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs „MAT” organizowany w ramach projektu edukacyjnego Łowimy Talenty 2012/13, któremu patronuje Politechnika Wrocławska, Wrocławski Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki .W konkursie uczestniczyło 10 117 uczniów z 359 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 26 uczniów: z klas od 2 do 5.Uczniowie mieli do rozwiązania bardzo trudny test wielokrotnego wyboru.Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:Wynik bardzo dobry:1. Ania Kuska, uczennica klasy 5d - 1 miejsce w województwie rozwiązała 82,9 % zadań,2. Jakub Rosiejak, uczeń klasy 4a - 3 miejsce w województwie rozwiązał 76 % zadań.Wynik dobry:1. Janek Majchrzak uczeń klasy 4a - 5 miejsce w województwiePozostałe wyróżniające wyniki:2. Natalia Maciuszonek, uczennica klasy 2d - 3 miejsce w województwie,3. Jan Porafinowicz, uczeń klasy 2d - 6 miejsce w województwie4. Antoni Rajtar, uczeń klasy 3a - 7 miejsce w województwie5. Wojtek Słyk, uczeń klasy 2a - 8 miejsce w województwie6. Jan Woźniak, uczeń klasy 3d - 8 miejsce w województwie7. Jakub Żytliński, uczeń klasy 5d - 9 miejsce w województwieWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!Dorota Błaszczyk, Elżbieta GęsiorKABARETOWE PRZEDSTAWIENIE WALENTYNKOWE
18.02.201314 lutego – dzień św. Walentego w wielu krajach świata obchodzony jest jako Dzień Zakochanych. Tego dnia osobie miłej naszemu sercu możemy przesłać upominek lub kartkę z życzeniami – wyraz naszych ciepłych, przyjaznych uczuć.Święty Walenty uważany jest za patrona szaleńców, chorych na epilepsję i właśnie zakochanych. To za jego przyczyną 15 lutego uczniów klasy 6c ogarnęło walentynkowe szaleństwo. Pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego, pani Katarzyny Samelskiej, przygotowali kabaretowe przedstawienie, w którym zaprezentowali inscenizacje wierszy Jana Brzechwy. Dowcipne historie zakochanych zwierząt rozbawiły publiczność. Niezapomniane kreacje aktorskie stworzyliKacper Kurasz jako Romeo i Jakub Kleiber w roli Julii.Oprawę muzyczną naszego przedsięwzięcia zapewnił szkolny chór Feeling, pod batutą pana Radosława Lubkowskiego.Katarzyna SamelskaOgólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z matematyki „OLIMPUS”
18.02.2013Uczniowie klas od 4 do 6 brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z matematyki „OLIMPUS” . W rywalizacji wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły.Laureatem konkursu został Wiktor Mazur z klasy 5a, który zajął piąte miejsce w kraju (z klas piątych w kraju startowało 1915 uczniów), uzyskał 93,3 % możliwych punktów do zdobycia i jest to znakomity wynik.Do każdego pytania w olimpiadzie podane były cztery odpowiedzi, z których jedna była prawidłowa. Przy przyznawaniu miejsc w ogólnej klasyfikacji honorowane były miejsca ex aequo.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Elżbieta Gęsior, Jolanta NowaczykKONKURSY PLASTYCZNE
17.02.2013LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO„ JESIEŃ W OGRODZIE Z LEROY MERLIN”W konkursie ogłoszonym przez Komitet Dyrekcji Sklepu Budowlano- Dekoracyjnego Leroy Merlin dla klas I-III zwycięzcami zostali:I miejsce – klasa IIIb wychowawca pan Rafał Więcław.II miejsce – klasa IIc wychowawca pani Marzena Reguła -Pierunek.III miejsce – klasa IIb wychowawca pani Hanna Woźniak.LAUREACI VI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO„ANIOŁY STRZEGĄ SZKOŁY”pod patronatemBurmistrza Miasta Luboń i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjówOsoby wyróżnione w etapie powiatowym:grupa klas I-IIIwyróżnienie – Patrycja Cichowicz kl. Idgrupa klas IV-VII miejsce – Jakub Marcinkowski kl. Vdwyróżnienie – Artur Frankiewicz kl. Vawyróżnienie – Amelia Szulc kl.IVbLAUREACI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,PT.„ BOMBKA BOŻONARODZENIOWA”Laureatkami konkursu ogłoszonego przez GOK w Komornikach zostały uczennice:grupa klas I-IIII miejsce – Nicola Tarent kl.IaII miejsce – Maja Kaczmarek kl.IaIII miejsce – Wanessa Weber kl.Iagrupa klas IV-VIIII miejsce – W. Piotrowska kl.VIbAgata RochowiakRok Hipolita Cegielskiego
16.02.2013W ROKU HIPOLITA CEGIELSKIEGO KLASA VIB WYBRAŁA SIĘ NA WYSTAWĘ „LABOR OMNIA VINCIT…”W roku 2013 obchodzimy Rok Hipolita Cegielskiego. W związku z tym Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie przygotowało wystawę pt. „Labor omnia vincit. Życie i dzieło Hipolita Cegielskiego w 200. rocznicę urodzin”. Nie mogliśmy przejść obok tego wydarzenia obojętnie. Dlatego też klasa VI b wybrała się 15 lutego do Szreniawy, aby zapoznać się z wystawą. Szóstoklasistom zostały zaprezentowane dokumenty i obiekty związane z postacią Hipolita Cegielskiego – filologa i nauczyciela, a zarazem przemysłowca, publicysty i działacza społecznego. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć maszyny rolnicze produkowane w fabryce H. Cegielskiego od początku XX w. do 1939 r., między innymi pług ramowy „Rekord” i siewnik rzędowy „Polonia”. Ponadto zaprezentowany został uczniom film z prac nad przywróceniem lokomobili samobieżnej do pierwotnej sprawności technicznej. Trudno opisać wszystko, co zawiera ta wystawa. Trzeba po prostu ją zobaczyć. Jest to wspaniała lekcja historii.Ewelina Krzysztoń, Mirosław WielochOgólnopolski konkurs Alfik Humanistyczny
15.02.2013Dnia 19 grudnia 2012 r. w szkole odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Alfik Humanistyczny, którego organizatorem jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – Jersz. W konkursie uczestniczyło 16 229 uczniów z 487 szkół w całej Polsce. Z naszej szkoły udział wzięło 42 uczniów.Laureatką konkursu została Anna Kuska z klasy 5d, która zajęła pierwsze miejsce w województwie. Wyróżnienie za bardzo dobry wynik otrzymał Kacper Kryk z klasy 6b (piąte miejsce w województwie).Gratulujemy!!!Katarzyna SamelskaZ WIZYTĄ W TELEWIZJIZ WIZYTĄ W TELEWIZJI
14.02.2013Jak powstaje program telewizyjny, co to jest prompter i jak zniknąć w greenboxie?O tym wszystkim uczniowie klasy IVd dowiedzieli się podczas wizyty w siedzibie Telewizji WTK. Tajniki telewizji czwartoklasiści poznawali 13.02.2013r. Zwiedzanie rozpoczęli od garderoby, gdzie dziennikarze i goście mogą się przebrać, a przed wielkimi lustrami zadbać o makijaż. Następnym punktem programu było zwiedzenie studia, w którym nagrywane są wiadomości. Jednak wyjątkowo, zamiast dziennikarzy WTK, to nasi uczniowie zasiedli za pulpitem i spróbowali poprowadzić program. Z wypiekami na twarzy, wpatrując się w prompter, chętni przeczytali wiadomości. Następną atrakcją było przejście do pomieszczenia zwanego greenboxem (miejsca, gdzie nagrywana jest pogoda).Uczniowie przekonali się na własnej skórze, że osoby, które biorą udział w nagraniu z użyciem greenboxa, nie mogą mieć ubrań w podobnym kolorze, co tło, ponieważ mogą zniknąć. Czwartoklasiści przekonali się, jak trudno pokazać pogodę. Ostatnim miejscem zwiedzania, było małe pomieszczenie, w którym lektor nagrywa tekst do materiału filmowego. Ściany wyłożone były tam dźwiękoszczelną pianką, dzięki czemu głos lektora jest bardzo wyraźny, bez żadnych odbić i dźwięków z zewnątrz. W Telewizji WTK jest wiele tajemnic. Dzięki wycieczce uczniowie będą teraz oglądać telewizyjne programy profesjonalnym okiem.Ewelina Krzysztoń, Marcin NowakSZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNO - KRAJOZNAWCZE
12.02.2013Sprawozdania i zdjęcia z dwóch rajdów SKKT/PTTK nr 9 zobacz- VIII Zimowego Rajdu Turystycznego ,,Nurtem Wirynki” Komorniki –Wiry -Luboń
- XIV Rajdu Mikołajkowo-Gwiazdkowego Komorniki –Środa Wlkp.-Śrem-Pięczkowo - Pławce
VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
10.02.2013W konkursie brali udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z terenu, Lubonia, Puszczykowa, Mosiny, Stęszewa oraz Gminy Komorniki. Do konkursu przystąpiło 87 uczniów. Zwycięzcą VIII Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego ,, Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego” został Wiktor Czarny z SP w Plewiskach, II miejsce Artur Frankiewicz SP Komorniki, III miejsce Dominika Gajewska SP Chomęcice. więcej
XII Szkolna i IX Międzyszkolna Olimpiada Sportowa dla klas I-III
10.02.2013Sprawozdanie, zdjęcia i wyniki XII Szkolnej i IX Międzyszkolnej Olimpiady Sportowej dla klas I-III znajdziesz tutajKONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W WYKONANIU UCZNIÓW I NAUCZYCIELI NASZEJ SZKOŁY
05.02.201330 stycznia 2013 r. w godzinach popołudniowych odbył się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły.Ze sceny płynęły piękne nastrojowe dźwięki, ale nie zabrakło też żywych, energicznych rytmów. Uczniowie i nauczyciele poprzez śpiew i granie na różnych instrumentach (pianino, saksofon, gitary, djembe, fletnia Pana) ukazali piękno kolędowania. Zaproszeni goście mieli niecodzienną okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu nie tylko szkolnego chóru „Feeling”, ale także nauczycieli. Wyjątkową niespodzianką było zaśpiewanie przez Panią Dyrektor, Bożenę Czaińską, kolędy pt. „Maleńka miłość”.
Dziękujemy widzom za przybycie i żywiołowe uczestnictwo we wspólnym kolędowaniu.Ewelina Krzysztoń, Radosław Lubkowski
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz