środa, 21 sierpnia 2013

maj  2013

  • Wyniki V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki, Komorniki 2013

    27.05.2013
    „Małe Opole”
    W czerwcu 2013 roku mija pięćdziesiąt lat od chwili, gdy do Opola przybywają gwiazdy polskiej piosenki. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki prezentuje niezapomnianych twórców i wykonawców piosenek. Ewa Demarczyk, Anna German, Czesław Niemen, Katarzyna Sobczyk, Maryla Rodowicz i wielu innych artystów estradowych na trwałe zapisało się na kartach historii polskiej piosenki.
    Ich przeboje śpiewają kolejne pokolenia. Także i my postanowiliśmy przypomnieć je naszym uczniom podczas V Międzyszkolnego Konkursu Piosenki, który odbył się 17 maja w Szkole  A oto wyniki konkursu.
  • II Gala Utalentowanych Młodych Wielkopolan

    27.05.2013
    Obraz 035
    W poniedziałek 27.05.2013 r. nasz szkolny chór „Feeling” pod batutą pana Radosława Lubkowskiego  zaprezentował się podczas „II Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan”, która odbyła się w auli Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. M. Karłowicza.
    Gala miała charakter przeglądu artystycznego,  w którym wzięło udział kilkanaście zespołów instrumentalnych, wokalnych, tanecznych, a także teatralnych, działających przy szkołach podstawowych, gimnazjach, liceach i Młodzieżowych Domach Kultury na terenie całej Wielkopolski. Przez ponad półtorej godziny publiczność była świadkiem licznych i zróżnicowanych umiejętności.  Nasz zespół wykonał dwa utwory: „Piosenkę ekologiczną” oraz „Pamiętajcie o ogrodach”. Wykonania te wzbudziły gromkie brawa. Udział w gali to dla naszego chóru ogromne wyróżnienie.
    Na zakończenie uroczystości Wielkopolski Kurator Oświaty- pani Hanna Rajcic-Mergler - gratulowała talentu wykonawcom.
    O gali można przeczytać również na stronie internetowej:
    Opracowała: Ewelina Krzysztoń
  • Jak się nie bać ortografii? Kto próbuje, ten potrafi!

    27.05.2013
    24 maja 2013r. w Szkole Podstawowej we Wirach odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz ortografii” dla uczniów klas III.
    Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy IIIa, wyłonione w drodze eliminacji szkolnych. Dziewczynki osiągnęły we Wirach wysokie wyniki.
    Katarzyna Matczak zajęła II miejsce, a Oliwia Lewicka i Konstancja Lewicka równorzędne III miejsce.
    Gratulujemy dziewczynkom wspaniałych wyników i dużej wiedzy ortograficznej.
         Małgorzata Woźniak
  • XV LUBOŃSKI TURNIEJ SZACHOWY z okazji Dnia Dziecka

    27.05.2013
    W dniu 25.05.br.odbył się w Luboniu turniej z okazji Dnia Dziecka. Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie SP Komorniki. Jędrek Kolski zajął 3 miejsce a Wojtek Majewski 6 miejsce. więcej
    Gratulacje!
    Pozdrawiam serdecznie,Włodzimierz Garbarek

  • Wyniki Międzynarodowego Konkursu „KANGUR BEZ GRANIC”

    26.05.2013
    Miłośnicy królowej nauk, których w naszej szkole nie brakuje, jak co roku próbowali swoich sił w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny". W konkursie uczestniczyło 63 uczniów naszej szkoły z klas II-VI.
    Z radością przekazujemy informację o ważnym osiągnięciu ucznia klasy 5a Wojtka Majewskiego, który jako jedyny w  Wielkopolsce w kategorii Beniamin (klasy 5 i 6) został laureatem konkursu.  Wojtek już po raz trzeci z rzędu został laureatem i zadania z „Kangura” rozwiązał rewelacyjnie. Jesteśmy pod wrażeniem jego niesamowitego talentu.
    Z satysfakcją przedstawiamy resztę tegorocznych zwycięzców.
    Wyniki bardzo dobre:
    Kategoria: Maluch   klasa 3  
    Antoni Rajtar klasa 3a
    Kategoria: Beniamin   klasa 5 
    Helena Masłowska klasa 5d
     Mamy również 13 wyróżnionych uczniów. Oto Oni:
    Kategoria: Żaczek     Klasa 2
    Maciuszonek Natalia klasa 2d
    Kategoria: Maluch   klasa 3  
    Daroch Kajetan klasa 3c
    Butkiewicz Jakub klasa 3d
    Woźniak Jan klasa 3d
    Fabiańska Maria klasa 3d
    Kategoria: Maluch   klasa 4 
    Rosiejak Jakub klasa 4a
    Drabarz Karolina klasa 4a
    Majchrzak Jan klasa 4a
    Koczur Jerzy klasa 4c
    Fiedler Mateusz klasa 4a
    Kamionka Aleksandra klasa 4d
    Garczarek Adam Klasa 4c
    Kategoria: Beniamin 1  klasa 5 
    Ania Kuska Klasa 5d
    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
    Opiekunowie:  Dorota Błaszczyk, Jolanta Nowaczyk, Elżbieta Gęsior, Monika Kubalska

  • Wyliczyli sobie sukces

    26.05.2013
    Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa o tym, iż jesteśmy znów dumni z naszych matematyków, którzy osiągnęli wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Panda” . Z naszej szkoły w zawodach uczestniczyło 14 uczniów z klas 4-5.  Dwoje z nich osiągnęło sukces:
    Jan Majchrzak z klasy 4a zajął 5 miejsce w kraju i został laureatem konkursu. Wyróżnieniem natomiast może się pochwalić  Adam Garczarek z klasy 4c.
     Wielkie brawa dla młodych matematyków! 
    Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odpowiedzi.
    Za  udzielenie  poprawnej  odpowiedzi  na  dane  pytanie  uczestnik   otrzymywał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi – 0 punktów.
    Ranking uczestników konkursu honoruje miejsca ex aequo.
    Opiekunowie:  Monika Kubalska, Elżbieta Gęsior
  • PAMIĘTAMY O DNIU MAMY !

    23.05.2013
    P1070597
    W maju przypada jedno z najbardziej pozytywnych świąt kalendarzowych w roku -  Dzień Matki. Z tej okazji dla dzieci klas 0-3 Szkoły Podstawowej w Komornikach zorganizowałam konkurs plastyczny pt.:
     „Laurka dla mojej mamy”
        Konkurs miał na celu rozwijanie u dzieci zainteresowań artystycznych oraz poszukiwanie inspiracji twórczej w relacjach rodzinnych.
         Zadaniem dzieci było wykonanie laurki dla mamy z wykorzystaniem techniki składania papieru: origami płaskie z kółeczka.
         W konkursie wzięło udział 22 dzieci z klas 0-3. Prace oceniane były przez jury w składzie: pani Agata Rochowiak i pan Tomasz Lackowski.
    Ocenie  podlegały: zgodność z tematem pracy, ciekawa interpretacja proponowanej tematyki, technika i jakość wykonania oraz samodzielność wykonania.
    Wyniki konkursu:
          Nagrody za najpiękniej wykonane laurki techniką origami płaskiego z kółeczka otrzymali:
    Gabrysia Gładysiak – klasa 0b
    Klaudyna Deskur – klasa 2a
    Aleksandra Zielonka – klasa 2b
    Kacper Kiciński – klasa 2b
    Weronika Wittig – klasa 2c
    Jagoda Daroch – klasa 2d
    Patrycja Gromadzińska – klasa 2f
    Dominika Gabryelska – klasa 3c
        Wyróżnienia za wykonane laurki otrzymali:
    Zuzia Hildebrandt – klasa 2a
    Julia Czempińska – klasa 2c
    Agatka Majewska – klasa 2d
    Nagrodami w konkursie były kwitnące kwiatki doniczkowe ufundowane przez „Gospodarstwo Ogrodnicze – pani Barbara Adamczak”.
                           Organizator: Renata Janiszewska
  • Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Komornikach świętują Dzień Europy

    22.05.2013

    04-DSCF2731
    Dzień Europy to święto Unii Europejskiej, które obchodzone jest 9 maja.
    Tegoroczne świętowanie rozpoczęło się już 8 maja kolorowym, rozśpiewanym i roztańczonym festynem. Jego organizatorem był Punkt Informacyjny Europe Direkt-Poznań, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.
    Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Komornikach zostały zaproszone kolejny już raz, aby wystąpić przed poznańską publicznością.
    Na Placu Wolności w Poznaniu koncertowała grupa flażoletowa Tęczowe Nutki, chór Feeling oraz soliści: Rozalia Frankowska, Maja Kaczmarek, Hania Laurentowska, Piotr Majchrzak, Justyna Pluskota, Inga Rybak i Julia Peksa.
    Dziecięca interpretacja polskich piosenek sprzed lat, m.in.Biedroneczki są w kropeczki Katarzyny Sobczyk, Gdzie się podziały tamte prywatki  Wojciecha Gąsowskiego czy Tańczące Eurydyki Anny German zgromadziła na placu liczną widownię.
    O godz. 12.00 wszyscy zaśpiewali hymn Unii Europejskiej Odę do radości. Były flagi państw członkowskich, balony i żółte róże.
    Piękny, słoneczny dzień sprzyjał zabawie. Po zakończonym występie dzieci układały ogromne puzzle, bawiły się z chustą KLANZA, brały udział w licznych konkursach. Obdarowane „europejskimi” upominkami odwiedziły jeszcze Stary Rynek i lodziarnię.
                                                                           Dorota Błaszczyk

  • Akcja „Listy dla Ziemi” dobiegła końca.

    22.05.2013
    Przypomnijmy:
    W szkole dzieci brały udział w lekcjach dotyczących gospodarki odpadowej i recyklingu. Następnie pisały listy do dorosłych i czytały je rodzinom w domu. Rodzina ustalała trzy działania ekologiczne, które będzie realizować oraz Strażnika, który będzie nad wszystkim czuwał. Po czym dzieci przyniosły listy do szkoły i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z akcji.
    „Listy dla Ziemi” to akcja Fundacji Arka, która przygotowała dla szkół materiały edukacyjne oraz specjalne arkusze papieru (z makulatury!), na których dzieci pisały swoje listy.
    Mamy nadzieję, że ta prosta w formie akcja zwróci uwagę dorosłych na problem naszych śmieci szpecących pobocza i okoliczne lasy oraz spalanych w przydomowych piecach. Jaki to problem, świadczy tablica znajdująca się przy wjeździe  tzw. „grajzerówką” do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Ilość śmieci pozostawiana na poboczach przez okolicznych mieszkańców była ostatnio tak duża, że założono monitoring drogi. 
      
    Organizatorki akcji
    Barbara Fiedler, Ewelina Kaczmarek
  • 20.05.2013
    Moduł Ewelina Kaczmarek został zmodyfikowany
  • WYCIECZKA NA STADION W POZNANIU

    17.05.2013
    P1070495
         We wtorek 14 maja 2013r., pięćdziesiątka uczniów i uczennic z klas 1-3 naszej szkoły wyruszyła do Poznania na niecodzienną wycieczkę. Jej celem było zwiedzanie Stadionu Miejskiego przy ulicy Bułgarskiej w Poznaniu.
        Stadion ten, znany większości dzieci z oglądania sprawozdań telewizyjnych w czasie rozgrywek piłkarskich EURO 2012, mogliśmy zobaczyć od środka dzięki zaproszeniu  Stowarzyszenia Wiara Lecha.
         Wrażenie na nas zrobiła już ogromna, zewnętrzna bryła stadionu. Potem tzw. „złotym wejściem”, czyli wejściem dla VIP-ów, weszliśmy do wnętrza budynku. Tu zobaczyliśmy Ścianę sponsorską, podświetlaną makietę stadionu i salę konferencyjną. Niestety nie udało nam się zobaczyć szatni piłkarzy, gdyż była zajęta przez piłkarzy Lecha Poznań, którzy właśnie szykowali się do treningu przed sobotnim meczem z Legią Warszawa. Mieliśmy za to  możliwość zobaczenia „na żywo” , przechodzących koło nas gwiazd poznańskiej drużyny. Witali się oni z dziećmi bardzo serdecznie. Dwoje z nich: Łukasz Trałka oraz Hubert Wołąkiewicz  stanęli nawet z dziećmi do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Wielką atrakcją były też autografy rozdawane przez pana Trałkę.
          Na zakończenie zwiedzania weszliśmy do wnętrza stadionu. Pani przewodnik pokazała nam sektory dla kibiców Lecha, w tym tzw. „kocioł” dla kibiców zagrzewających drużynę do boju, sektor dla kibiców gości klubu, mogliśmy przyjrzeć się zza linii bocznej boiska murawie stadionu, usiąść w „Loży prezydenckiej” przeznaczonej dla VIP-ów oraz na stanowiskach komentatorów sportowych. Najpiękniej prezentował się stadion, gdy oglądaliśmy go prawie z najwyższych miejsc pod dachem obiektu.
           Wróciliśmy z wycieczki pełni wrażeń, a niektóre dzieci zadeklarowały, że chętnie wybiorą się tam jeszcze raz w czasie meczu.
           Renata Janiszewska
  • POMAGAJMY INNYM

    14.05.2013
    Corocznie organizujemy w naszej szkole akcję zwiazaną ze zbieraniem używanej odzieży oraz zabawek. Od 09.05.2013 ( czwartek ) można  przynosić do pedagoga szkolnego dary dla innych potrzebujących dzieci w godzinach od 8.20- 16.30 lub można zostawić w dyżurce szkolnej.
    Liczymy na szeroki odzew i zainteresowanie. Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym rodzinom z naszej szkoły.
    DZIĘKUJEMY
    Renata Stankiewicz
  • PROJEKT EDUKACYJNY ,,NIE ŻYJĘ TYLKO DLA SIEBIE”

    09.05.2013
    ,, Nie żyję tylko dla siebie” - to cykliczny projekt edukacyjny podsumowujący działania profilaktyczne. Przeprowadzany jest corocznie w kwietniu. Pieczę nad jego organizacją sprawują członkowie Zespołu do Spraw Profilaktyki i Dyrekcja szkoły. W realizację projektu profilaktycznego zaangażowani byli wszyscy uczniowie i nauczyciele.
    PROFILAKTYKA to chronienie dziecka przed zagrożeniami i reagowanie na pojawiające się zagrożenia. Jej celem jest ochrona dziecka, ucznia, wychowanka przed zakłóceniami rozwoju, czyli przed podejmowaniem zachowań hamujących lub niszczących rozwój, określanych      w literaturze przedmiotu jako zachowania ryzykowne.
    Do najważniejszych czynników chroniących dzieci przed podejmowaniem zachowań ryzykownych  J. D. Hawkins zalicza:
    1) silną więź emocjonalną z rodzicami,
    2) zainteresowanie nauką szkolną,
    3) uwewnętrzniony szacunek do norm, wartości, autorytetów.
    4) stała opieka sprawowana przez kompetentną osobę dorosłą,
    5) zdolności umożliwiające dobre wyniki w nauce,
    6) umiejętność rozwiązywania problemów,
    7) wrażliwość społeczną,
    8) poczucie własnej skuteczności.
    Zatem profilaktyka szkolna  to proces wspomagania dziecka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi jego prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a także ograniczaniu  i likwidowaniu czynników, które blokują prawidłowy rozwój i zaburzają zdrowy styl.
    Priorytetem jest dla nas by dziecko było radosne, wrażliwe na potrzeby innych, dojrzałe do podejmowania nawet małych wyzwań i czuło się bezpiecznie w najbliższym dla siebie otoczeniu –     w domu i w szkole.
    Podczas podsumowania projektu nie zabrakło również gości, którzy swoją postawą, zaangażowaniem i działaniami pokazali naszym uczniom, że warto żyć dla innych. Nasi goście brali czynny udział w projekcie. Prowadzili  zajęcia warsztatowe z języka migowego, Pierwszej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować”, muzyczne, literackie, dot. przyjaźni  i uczuć. Ogromną radość sprawiła uczniom obecność policyjnego psa oraz zapoznania się ze specyfiką pełnionej przez niego służby a także możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego. Odbyły się prelekcje dotyczące zdrowego żywienia, chorób zakaźnych, tolerancji, opieki nad osobą starszą i schorowaną, przybliżono sytuacje zagrożeń z jakimi uczniowie mogą się spotkać podczas kontaktu z agresywnymi lub bezpańskimi psami. Dzieci dowiedziały  jak zostać dawcą szpiku i uratować komuś życie. Przeprowadzone zostały pogadanki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwych zachowań podczas burzy oraz jak oszczędzać energię. Nasi uczniowie obejrzeli dwa przepiękne przedstawienia „Twój uśmiech łagodzi obyczaje” i „ Zdrowym być’. Atrakcją były również pokazy judo w wykonaniu zawodników AZS WSPiA z Poznania.
    Dziękujemy za wsparcie, pomoc, prowadzenie zajęć Panu doktorowi Andrzejowi Marszałkowi, asp.sztab.Wojciechowi Naskrętowi, Pani Karolinie Mikołajczyk-Nieckarz, Pani Annie Kursickiej, Pani Mirosławie Kościelskiej, przedstawicielom Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, st.sierż. Szymonowi Wiśniewskiemu z Komisariatu Policji w Komornikach, Straży Gminnej w Komornikach, Drużynie Szpiku z wolontariuszami, Dyrekcji   i nauczycielom z Zespołu Szkół nr 108 przy Szpitalu Krysiewicza, firmie ENEA, zawodnikom AZS WSPiA z Poznania, Nauczycielom SP w Komornikach.
                                                                                                                                                Zespół do Spraw Profilaktyki
                                                                                                                                                   Koordynatorzy projektu:
         Iwona Jankowiak, Ewelina Kaczmarek
    Małgorzata Woźniak, Renata Janiszewska,
    Renata Stankiewicz, 
  • NOC NAUKOWCÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOMORNIKACH

    09.05.2013
               
    W dniach 19 i 26 kwietnia tego roku  przeszło 130 uczniów naszej szkoły z klas 0-6 uczestniczyło w  NOCY NAUKOWCÓW - niezwykłych warsztatach interaktywnych prowadzonych przez wykwalifikowaną kadrę pasjonatów nauki.
    Dzieci, podzielone na grupy, brały udział w Warsztatach edukacyjnych o gwiazdach, obserwowały i wykonywały niezwykłe doświadczenia w Laboratorium, montowały obwody elektryczne podczas Warsztatów o elektryczności, obserwowały gwiazdy na niebie Mobilnego Planetarium.
    Atrakcji naukowych  poszerzających wiedzę uczniów oraz rozwijających ich umiejętności i pasje było co niemiara: możliwość dotykania meteorytu, wywoływanie tornada w butelce, wykorzystanie soku z cytryny do przewodzenia prądu, oglądanie kolekcji skamieniałości i minerałów ( z zębem dinozaura), „wywoływanie” erupcji wulkanów, odszukiwanie na mapie nieba gwiazdozbiorów i wiele , wiele innych. Zajęcia były tak ciekawe, że nawet najmłodszym uczestnikom imprezy, mimo późnej pory ( zajęcia trwały prawie do 22:00)  nie chciało się spać.
    Wszyscy młodzi „naukowcy”  otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w „Warsztatach w Planetarium”, a niektórzy wyróżniający się wiedzą również nagrody książkowe. zdjęcia
    Organizatorzy w klasach 0-3: Iwona Jankowiak, Renata Janiszewska,  Marta Maciejewska, Alicja Nowowiejska, Agnieszka Łysak
    Organizatorzy w klasach 4-6: Barbara Fiedler, Ewelina Kaczmarek, Iwona Chruściel
  • Wycieczka do Warszawy

    08.05.2013
    Już od początku kwietnia klasom szóstym towarzyszył sen o Warszawie ;-). Wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na zaplanowaną dawno wycieczkę do stolicy. Szóstoklasiści dzielnie zwiedzali Warszawę przez 3 dni, od 24-tego do 26-tego kwietnia. Było super! Pogoda dopisała, przewodnik stanął na wysokości zadania, a nas wszystkich nie opuszczało dobre samopoczucie. Będziemy mile wspominać miasto, w którym historia przeplata się z nowoczesnością. Zazdrościmy warszawiakom cudownych Łazienek Królewskich i Centrum Nauki Kopernik. Będziemy również długo pamiętali o starych murach getta i o powstańcach. Pozdrawiamy Cię Warszawo i dziękujemy za mile spędzone chwile.
         
    Szóstoklasiści z Komornik wraz z opiekunami wycieczki
    Opracowała: Kinga Kobrzyńska
  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Omnibus 2013

    08.05.2013
    Dnia 27 marca 2013r. w szkole odbyła się XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Omnibus, którego organizatorem jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – Jersz. W konkursie uczestniczyło 6 279 uczniów z 210 szkół w całej Polsce. Z naszej szkoły udział wzięło 43 uczniów. W tym roku uzyskaliśmy wiele bardzo dobrych i dobrych wyników.
    Laureatką drugiej nagrody została Maria Kubasik z klasy 5b, która zajęła pierwsze miejsce w województwie i wygrała tygodniowy pobyt na obozie w Serpelicach.
    Ponadto wyróżnienie za bardzo dobre wyniki otrzymali: Natalia Maciuszonek  kl. 2d (2. miejsce w województwie), Katarzyna Matczak kl. 3a (2. miejsce w województwie), Jan Majchrzak kl. 4a (2. miejsce w województwie), Piotr Pietras kl. 4d (4. miejsce w województwie), Maria Wojciechowska kl. 5c (5. miejsce w województwie) oraz  Kacper Kryk kl. 6b (3. miejsce w województwie).
    Gratulujemy!!!
          Katarzyna Samelska, Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek, Renata Janiszewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz