poniedziałek, 25 sierpnia 2014

luty 2014

  • Koniec karnawału

    24.02.2014
    DSC_0296
    Mija karnawał, czas  zabaw tak bardzo lubiany przez dzieci. Mogą wtedy przebrać się w różne stroje, aby poczuć się kimś innym, niż są na co dzień. Klasa II a zorganizowała zabawę karnawałową w swojej sali. Przy współudziale rodziców, dzieci  mile spędziły czas na zabawach. Brały także udział w przygotowanych przez koleżanki i kolegów konkursach oraz wybrały króla i królową balu. Ponadto odwiedziła nas para tancerzy tańca towarzyskiego z klubu „Finezja” z Poznania. Dzięki nim mogliśmy nauczyć się m.in. kroków samby i cha chy, podziwiać piękne stroje tancerzy projektu pani Justyny Laurentowskiej. Dzieci ćwiczyły, jak ukłonem zaprasza się i dziękuje za wspólny taniec.
    Za rok następny karnawał.
    Dziękuję wszystkim, którzy pomogli atrakcyjnie zorganizować karnawałową zabawę.
    Dorota Błaszczyk
  • Wyniki konkursu MAT

    Dnia 15 stycznia 2014 odbyła się w naszej szkole XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych poprzez współzawodnictwo uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadania konkursowe wymagały skupienia, sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs MAT jest w postaci testu wielokrotnego wyboru.
    Miło mam  poinformować, że ponownie uczniowie komornickiej podstawówki wykazali się dużą wiedzą i uzyskali wyróżniające wyniki. Dwoje najlepszych otrzyma od organizatora nagrody rzeczowe – pendrive Lizzard 4GB.
    Tegorocznymi zwycięzcami, a zarazem zdobywcami pierwszego miejsca w województwie zostali:
    KAJETAN DAROCH z klasy 4c       
    ANTONI RAJTAR z klasy 4a.  
    Wynik bardzo dobry uzyskał:
     JAN MAJCHRZAK z klasy 5a, zdobywca 2 miejsca w województwie wśród klas piątych.
    Wynik dobry uzyskał:
    WOJCIECH MAJEWSKI z klasy 6a, 2 miejsce w województwie wśród klas szóstych.
    Pozostałe wyróżniające wyniki to:
    HELENA MASŁOWSKA z klasy 6d,  4 miejsce w województwie wśród klas szóstych,
    A RTUR FRANKIEWICZ z klasy 6a,  5 miejsce w województwie wśród klas szóstych,  
    WIKTOR MAZUR z klasy 6a,  6 miejsce w województwie wśród klas szóstych,
    NATALIA MACIUSZONEK z klasy 3d,  7 miejsce w województwie wśród klas trzecich.
    Zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczestnikom, których również napisali na niezłym poziomie dziękujemy za uczestnictwo w konkursie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.
    Jolanta Nowaczyk, Elżbieta Gęsior, Joanna Łukomska
  • WYNIKI KONKURSU HISTORYCZNEGO

    16.02.2014
    POWSTANIE  WIELKOPOLSKIE  1918-1919
    Finał  Szkolny
    W konkursie brało udział 15 uczniów, poniżej 10 najlepszych wyników.
    I   miejsce    Artur  Frankiewicz          kl. VI  a     47 p.
    II  miejsce   Sebastian Kokociński      kl. VI b      40 p.
    III  miejsce   Julia  Peksa                   kl. VI d      39 p.
    IV  miejsce    Maria  Gruszczyńska    kl. V a       33 p.
    V  miejsce     Wiktor  Mazur               kl.  VI a     29 p.
    VI  miejsce   Daria  Urbaniak              kl.  VI b     28 p.
    VII miejsce  Natalia  Teklik                kl.  V c        27 p.
    VIII  miejsce  Adam  Garczarek          kl.  V c        24 p.
    IX  miejsce  Martyna  Kościelska        kl. V a         23 p.   
    X  miejsce   Martyna  Drzewińska      kl. V a         19 p.
           Uczniowie, którzy zajęli w finale szkolnym pierwsze pięć miejsc będą reprezentować naszą szkołę w finale gminnymKonkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim, który odbędzie się  6 marca 2014 r. w  Szkole Podstawowej im. J. Korczaka w Komornikach.
    Gratuluję pierwszej piątce, która zakwalifikowała się do finału gminnego. 
      Mirosław  Wieloch  
  • KONCERT NOWOROCZNY W NASZEJ SZKOLE

    14.02.2014
            W ostatni piątkowy wieczór przed zimowymi feriami miałam przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu w naszej szkole – Koncercie Noworocznym.
          Jego bohaterami byli mali i więksi, ale wszyscy utalentowani, pełni pasji uczniowie - artyści z naszej szkoły. Z olbrzymią przyjemnością, podziwem i wzruszeniem słuchałam nastrojowych pieśni i kolęd śpiewanych  lub granych przez Lenkę i Michalinkę Rosińskie, Patrycję Cichowicz, zespół flażoletowy „Tęczowe Nutki” i szkolny chór "Feeling" wraz ze swoimi solistami, z nostalgią za minionymi świętami przysłuchiwałam się występom Kolędników z kółka religijnego klas młodszych, oglądałam brawurowo, ale z wdziękiem i elegancją wykonywane popisy taneczne grup „Wesołe Zygzetki", czy „Tęczowe Nutki”. Nastrój wzruszenia, wielkich emocji, potęgowała obecność na szczelnie zapełnionej widowni rodziców, dziadków i rodzeństwa występujących dzieci. Powagi wydarzeniu dodawał fakt, że na widowni obok pani Dyrektor, zasiedli zaproszeni honorowi goście – Przyjaciele naszej placówki. Popisy dzieci były dla wszystkich obecnych źródłem radości i odprężenia  po dniu  nauki lub pracy.
           Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w tegorocznym Koncercie Noworocznym, obok utalentowanych uczniów, wystąpili także pracownicy szkoły. Przed zasłuchaną w piękne głosy, wzruszoną publicznością wystąpili: Ewelina Krzysztoń z mężem, Irena Małecka, Agnieszka Peksa i Alicja Nowowiejska, Mateusz Woźniak oraz Radosław Lubkowski.
          W podziękowaniu za występy, zarówno młodzi jak i starsi artyści, otrzymali od widowni burzę oklasków. Miałam wrażenie, że nie tylko ja nie potrafię przechodzić obojętnie wobec takich wydarzeń. Tego dnia muzyka połączyła ludzi, była bliska sercu wielu z nas, widzów i wykonawców. Czuć było niedosyt, koncert mógłby jeszcze trwać…
         Za chwile wzruszeń podziękowania należą się organizatorom Koncertu: Dorocie Błaszczyk, Iwonie Chruściel, Iwonie Jankowiak, Radosławowi Lubkowskiemu, Marcie Maciejewskiej, Irenie Małeckiej i  Katarzynie Proch. zdjęcia z koncertu

    Oczarowana tym co widziałam i słyszałam: Renata Janiszewska
  • Alfik Matematyczny

    14.02.2014
    Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny. Konkurs jest organizowany w ramach projektu edukacyjnego Łowimy Talenty i patronuje mu Politechnika Wrocławska. Naszą szkołę reprezentowało 52 uczniów  z klas 2 – 6. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania  test składający się z 30 pytań. Do każdego pytania podano pięć odpowiedzi, z których jedna  była prawidłowa. Zadania nie były łatwe, wymagały sprytu i logicznego kojarzenia faktów. Cieszymy się bardzo, ponieważ kilkoro uczniów naszej szkoły znalazło się na liście najlepszych.
    Wyniki bardzo dobre otrzymali:
    Kajetan Daroch, kl. 4c
    Antoni Rajtar, kl 4a.
    Wojciech Majewski, kl. 6a
    Wyniki dobre uzyskali:
    Mateusz Dymek, kl. 2d
    Jan Majchrzak, kl. 5a.

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
    Uczniowie najlepsi w poszczególnych klasach:
    klasy drugie:
    1
    MATEUSZ DYMEK         

    2
    JAN PACHLA  

    3
    MIKOŁAJ SZAFRAŃSKI    

    4
    MACIEJ PATALAS        

    5
    ANTONINA SZYMBAREWICZ

    klasy trzecie:
    1
    JĘDRZEJ KOLSKI        

    2
    JULIA ŁUKASIK         

    3
    KLAUDYNA DESKUR       

    4
    JULIA FRANKIEWICZ     

    5
    ZUZANNA HILDEBRANDT 

    klasy czwarte:
    1
    KAJETAN DAROCH        

    2
    ANTONI RAJTAR         

    3
    JAN KACZMARSKI        

    4
    STANISŁAW FIEDLER     

    5
    MARIA FABIAŃSKA  

    klasy piąte:
    1
    JAN MAJCHRZAK         

    2
    KAROLINA DRABARZ      

    3
    JAKUB TOPORSKI        

    4
    JERZY KOCZUR

    5
    JAKUB ROSIEJAK 

    klasy szóste:
    1
    WOJCIECH MAJEWSKI     

    2
    ANNA KUSKA   

    3
    WIKTOR MAZUR

    4
    HELENA MASŁOWSKA      

    5
    ARTUR FRANKIEWICZ 


    Dorota Błaszczyk, Elżbieta Gęsior, Jolanta Nowaczyk, Joanna Łukomska
  • CYRK WITA WAS

    13.02.2014
      PRZEDSTAWIENIE UCZNIÓW KLASY 0d
    Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
    30 stycznia 2014 o godz. 17:00 do naszej szkoły przyjechał CYRK. Wśród wielu atrakcji zobaczyć można było m.in. pokaz magii wykonany przez czarującego iluzjonistę, mrożące krew w żyłach występy akrobatek na linach, zaskakujące popisy żonglerek, niebezpieczne dzikie lwy, które ujarzmił ich treserzalkinaczkę węży na latającym dywanie prosto z Indii, a także silnych oraz bardzo odważnych atletów clownów, którzy rozśmieszyli wszystkich gości do łez. Atrakcji i oklasków było co nie miara!
    Na sam koniec przedstawienia na specjalnych gości – wszystkich zgromadzonych Babć i Dziadków – czekały niespodzianki oraz słodki poczęstunek. zdjęcia

    Organizator imprezy: Aleksandra Matuszewska
  • „JARMARK EUROPEJSKI” W NASZEJ SZKOLE

    09.02.2014
        
         Dla małego dziecka  całym światem jest jego dom rodzinny. Dorastając, dziecko zaczyna rozumieć, że „dom” to nie tylko budynek, w którym znajduje się jego mieszkanie. To także miasto czy wieś, w którym ten budynek stoi, to także kraj, w którym żyje, to także Europa, której Polska jest częścią. Ale co małe dziecko wie o Europie ? Na początku niewiele.
         Dlatego tegoroczny Projekt edukacyjny klas 0-3 poświęciliśmy zgłębianiu wiedzy o krajach europejskich, ich położeniu, kulturze, historii, tradycji. Wprowadzając uczniów w ideę integracji europejskiej pamiętaliśmy także o poszanowaniu naszej polskiej tożsamości regionalnej.
         W dniach 20-24 stycznia 2014r. poszczególne oddziały klasowe pracowały nad wybranymi zagadnieniami związanymi z Europą.
          Zerówki poznawały symbole Unii Europejskiej, mapę Europy, a także tańce i stroje narodowe wybranych krajów. Pierwszaki zajęły się  poznawaniem polskich zwyczajów i tradycji w czterech porach roku. Drugoklasiści zainteresowali się tradycjami karnawałowymi w rożnych krajach Europy, wielkimi europejskimi muzykami, odkrywcami, a także sławnymi sportowcami. Trzecie klasy zajęły się takimi tematami jak: „Zwyczaje i tradycje z różnych stron Europy”, „Kuchnia europejska”, „Stolice europejskie”, „Charakterystyczne budowle”, „Zabawy z różnych stron Europy oraz Wielcy pisarze – tutaj powstawały najpiękniejsze baśnie”.
          W piątek 31 stycznia wszystkie klasy zaprezentowały na forum szkoły  efekty swojej pracy. Była wystawa prac plastyczno- technicznych wykonanych przez dzieci, prezentacja strojów, tańców ludowych ( z brawurowo wykonanym tańcem hiszpańskim na czele), pokazy polskich zwyczajów związanych z porami roku, np.: Topienie Marzanny, Chodzenie z gaikiem, Chodzenie z kurkiem, czy Kolędowanie z szopką. Wszystkich zachwycił pokaz mody karnawałowej rodem z Wenecji. Furorę zrobił także występ na naszej szkolnej estradzie największych gwiazd europejskiej piosenki, a to za sprawą zorganizowanego przez zerówkowiczów  pod kierunkiem pań: Anny Wiśniewskiej i Agnieszki Wolnej przedstawienia: „Europejski Mini Playback Show”
          W dniu „Jarmarku europejskiego” dzieci, oprócz udziału w  prezentacjach,  uczestniczyły jeszcze w wielu innych, ciekawych zajęciach. Były to „Europejskie malowanki”, teleturniej „Postaw na Europę” prowadzony przez panią Magdalenę Kaźmierczak, „ Zabawy europejskie” przygotowane przez uczniów klasy 3d pod kierunkiem pani Kasi Proch, warsztaty literackie podczas których, będąca gościnnie w naszej szkole, pani Małgosia Swędrowska prezentowała dziecięcą literaturę europejską, warsztaty muzyczne: „Tworzymy muzykę” prowadzone przez pana Radka Lubkowskiego. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się warsztaty „Znane europejskie bajki na dobranoc” prowadzone przez  panią Gabrysię Łukaszewską i  „Spotkanie ze słoniem Elmerem” przygotowane przez panią Paulę Mikołajczak. W świat baśni Andersena wprowadziły dzieci nasz panie logopedki: Irena Dominiak i Barbara Wesół, natomiast na spotkanie z muzyką najwybitniejszych europejskich kompozytorów zaprosiła pani Iwona Chruściel. Podczas tego spotkania dzieci miały też możliwość wykonania interpretacji plastycznej słuchanej muzyki. zdjęcia
         Myślimy, że dzięki tak różnorodnym zajęciom, nasi uczniowie nie tylko miło i wesoło spędzili w szkole ostatni przed feriami zimowymi dzień, ale przede wszystkim dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy o naszym „europejskim domu”.

             Zespół edukacji wczesnoszkolnej. 
             Współpraca: wychowawcy świetlic, logopedzi, pedagog-terapeuta, bibliotekarka szkolna, nauczyciel muzyki
                Tekst i zdjęcia: Renata  Janiszewska
  • FERIE W SZKOLE

    09.02.2014
    Kiedy rozpoczęły się ferie zimowe nie wszyscy nasi uczniowie wyjechali na zasłużony wypoczynek. Wielu z nich pozostało w domach. Z myślą o nich, i o ich pracujących rodzicach, zorganizowaliśmy  zajęcia w szkole i poza szkołą. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyjazd na kręgielnię. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w ruchu  (bez telewizora i komputera) i pod opieką dorosłych. Na stałe w życie naszej szkoły wpisał się zimowy rajd po Wielkopolskim Parku Narodowym.
    W tym roku trasa rozpoczęła się w Konarzewie, w którym znajduje się pałac rodziny Czartoryskich.  Jeziora (Konarzewskie i Chomęcickie), las w zimowej szacie, stada dzików i saren wzbudzały wiele emocji zarówno wśród najmłodszych jak i najstarszych uczestników rajdu. Piesza wędrówka zakończyła się w Rosnówku w restauracjiDelicjusz, w której czekało ognisko i wiele innych atrakcji. Kto chciał posiedzieć w ciepłym kinie mógł obejrzeć przepiękną bajkę o robaczkach z zaginionej doliny.  Miłośnicy mocnych wrażeń udali się do Centrum Bezpieczeństwa Skoda w Komornikach. Mieli okazję  „pobawić się” najprawdziwszymi autami, sprawdzić jak to jest, gdy trzeba nagle zahamować, jak w takiej sytuacji pracuje ABS, poczuć na własnej skórze, co się dzieje z człowiekiem w dachującym samochodzie, jak prawidłowo usiąść za kierownicą, by pewnie i bez szwanku wyjść z drogowej opresji. W oddzielnym pomieszczeniu ratownik uczył zasad udzielania pierwszej pomocy. Na miejscu w szkole odbywały się zajęcia sportowe, komputerowe i plastyczne. Kto więc chciał spędzić czas ciekawie i bezpiecznie na pewno znalazł coś dla siebie.
    Wszystko to było możliwe dzięki ludziom dobrej woli i dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkim serdecznie dziękujemy. zdjęcia

    Organizatorzy ferii szkolnych


  • BAL KARNAWAŁOWY

    09.02.2014
    Czarujące wróżki i waleczni rycerze, piękne królewny i delikatne motylki, odważni kowboje i dzielni policjanci oraz wielu innych bohaterów bajek telewizyjnych i książkowych zawitało w środę,  29 stycznia 2014 r. do Sali Luvena w Luboniu. Powód był jeden – tego wieczoru odbywał się Bal Karnawałowy.

    Uczniowie klas 0-III wraz z rodzicami i nauczycielami przez dwie godziny tańczyli przy dźwiękach przebojów granych przez znaną nam już doskonale Filharmonię Pomysłów. Muzycy z zespołu zabrali nas wszystkich w podróż do przeszłości – mieliśmy okazję wybrać się na DZIKI ZACHÓD. Tam czekała na nas nie tylko fantastyczna zabawa i tańce, ale także liczne zadania i konkursy. Zabawa była naprawdę udana – dostarczyła nam wielu przeżyć i miłych wrażeń. Na każdego zmęczonego uczestnika balu czekał stół ze smakołykami i napojami. zdjęcia
    Szkoda tylko, że następny taki bal odbędzie się dopiero w przyszłym roku…
    Aleksandra Matuszewska
  • Uwaga: nowy plan lekcji!

    06.02.2014
    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane.
  • FERIE ZIMOWE 2014

    06.02.2014
            
            W środę 05.02.2014 uczniowie Szkoły Podstawowej w Komornikach wraz z opiekunami panią Anną Kaźmierczak, panem Tomaszem Nowaczykiem oraz panią Angeliką Włodarczak pojechali do kina Cinema City Kinepolis w Poznaniu na film pt. „Robaczki z zaginionej doliny”.
    Film wzbudził ogromne emocje wśród uczestników, od zaciekawienia, niepokoju po gromki śmiech. Dzięki czemu myślę, że nikt nie żałował spędzonego wspólnie czasu w kinie. Dodatkowych wrażeń dostarczył fakt poznania nowych koleżanek i kolegów z innych klas.
    Angelika Włodarczak
  • Bal Karnawałowy

    03.02.2014
    W karnawale, w karnawale
    Dzieci bawią się wspaniale,
    W karnawale każdy chce
    Tańczyć, śpiewać, bawić się.
        Zbigniew Dmitroca
    Dnia 22 stycznia 2014r. w naszej szkole odbył się „Bal Karnawałowy” dla uczniów klasy Id i IIc. Celem balu było zapoznanie dzieci z tradycją zabawy karnawałowej oraz czerpanie radości z tańca, zabaw tanecznych, zabaw i konkursów przy muzyce.
    Na ten jeden wieczór aula szkoły zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną balonami i serpentynami. Największe wrażenie jednak sprawili uczestnicy balu, którzy zachwycili nas swoim wyglądem.  Uczniowie licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach wcielając się w różne postacie. Przy dźwiękach największych przebojów prezentowanych przez DJ-a wszyscy bawili się doskonale. Wśród wielu ważnych „osobistości” można było dostrzec wróżki, księżniczki i królowe, rycerzy, króliczki, nie zabrakło również Piratów, pielęgniarki, Spidermana czy innych barwnych postaci. Wszyscy uczestnicy balu wspaniale się bawili. Organizatorzy przygotowali całą gamę gier i konkursów, w których uczniowie chętnie brali udział, a w przerwie dzieci udały się na słodki poczęstunek. Zabawa karnawałowa była bardzo wesoła, uczniowie w rozśpiewanych nastrojach i z uśmiechem na twarzy pożegnali się wspólnym tańcem. „Szkoda, że impreza trwała tak krótko” - komentowały na koniec dzieciaki… Zapraszamy na kolejne karnawałowe szaleństwo juz za rok!
    Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak, Magdalena Kaźmierczak
  • Wyniki konkursu ALFIK HUMANISTYCZNY

    01.02.2014
    W grudniu 2013 uczniowie naszej szkoły po raz kolejny brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Humanistyczny. W XVII edycji uczestniczyło 16116 uczniów z 475 szkół, z naszej szkoły do konkursu stanęło 22 uczestników z klas 4-6.
      Ponownie uczniowie komornickiej podstawówki wykazali się dużą wiedzą i uzyskali dobre i bardzo dobre wyniki. Troje najlepszych otrzyma od organizatora nagrody rzeczowe – pendrive Lizzard 4GB.
                Tegorocznymi zwycięzcami, a zarazem zdobywcami pierwszego miejsca w województwie zostali:
    Katarzyna Matczak klasa 4a
    Jan Majchrzak klasa 5a
    Anna Kuska klasa 6d
    Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzyma Jan Woźniak z klasy 4d.
    Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!                    
    Katarzyna Samelska                                      

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz