poniedziałek, 25 sierpnia 2014

styczeń 2014

  • Turniej warcabowy klas I-III

    30.01.2014

    DSCF3424
    Warcaby, to gra planszowa ukształtowana w XII wieku, najprawdopodobniej na południu Francji lub w Hiszpanii.
    Gra posiada wiele odmian. W większości krajów gra odbywa się przeważnie na warcabnicy posiadającej 64 pola (często zastępowanej szachownicą), z wykorzystaniem 24 pionków (po 12 dla każdego z graczy).
    Warcaby to dyscyplina sportowa, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów, mistrzostwa kontynentów i świata. Także w naszej szkole uczniowie z klas I – III uczestniczyli w rozgrywkach najpierw klasowych, a następnie szkolnych.
    Klasowi mistrzowie spotkali się 20 stycznia. Szkolny turniej warcabowy rozegrali: Marcel Urbański (I a), Mariusz Waczyński ( I b), Konrad Dymny (I c), Wiktoria Roszak ( I c), Franciszek Szymbarewicz ( I e), Jan Lis ( II a), Jakub Bąbka ( II b), Piotr Majchrzak ( II c), Mateusz Dymek, Maciej Patalas ( II d), Wojciech Słyk ( III a), Mateusz Wieczorek ( III b), Grzegorz Szajstek ( III c), Jakub Sędziński ( III d), Jakub Michalak ( III e) i Marcin Rezulak ( III f).
    Uczniowie grali o udział w rozgrywkach gminnych.
    A oto nasi finaliści:
    I miejsce: Mateusz Wieczorek
    II miejsce: Maciej Patalas
    III miejsce: Grzegorz Szajstek i Wojciech Słyk
    Trzydziestego stycznia zdobywcy I i II miejsca spotkali się w Szkole Podstawowej w Wirach ze swoimi rówieśnikami z Wir i Plewisk. Mateusz i Maciej byli wspaniale przygotowani zarówno taktycznie jak i emocjonalnie. Dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły gratulujemy Maciejowi Patalasowi za zajęcie II miejsca. zdjęcia

    Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak
  • WIZYTA W STUDIU FILMÓW ANIMOWANYCH I RADIU EMAUS

    30.01.2014
    W środę,29 stycznia, uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wycieczce do Poznania, w trakcie której zwiedzili Studio Filmów Animowanych oraz Radio Emaus
    Atrakcją wyjazdu były warsztaty na temat kolejnych etapów powstawania filmu animowanego oraz poznanie osób odpowiedzialnych za ich produkcję.
    Profesjonalny przekaz wiadomości, przygotowany przez p. Ewę Sobolewską, poszerzył wiedzę uczniów i rozwinął ich zainteresowania. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach, m. in. mogły zobaczyć, jak tworzy się obrazy techniką sypania soli. Dowiedziały się, jakie filmy są produkowane w poznańskim studio oraz otrzymały taśmy filmowe z kolejnymi ujęciami różnych bajek. Podsumowaniem zajęć było obejrzenie filmów animowanych. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudził film pani Aleksandry Korejwo pt. „Łabędź”,  który mamy przyjemność poniżej przedstawić.
    Drugim etapem wycieczki było zwiedzenie Radia Emaus. To doskonała okazja do zapoznania się z charakterem pracy w studio, do poznania ludzi znanych tylko z głosu słyszanego w odbiorniku, w końcu, do wcielenia się w rolę radiowca. Dodatkową radość sprawiła piątoklasistom możliwość rejestrowania i odsłuchiwania swojego głosu oraz słuchania programu nadawanego „na żywo”. Wszystko dzięki uprzejmości pracowników radia.
    Dzień zwieńczył wypad do kina. Wyjazd dał możliwość dzieciom poznania nowych zawodów. Kto wie, może w przyszłości któryś z naszych uczniów zostanie dziennikarzem, producentem filmowym albo animatorem? Zadowoleni piątoklasiści, z planami na przyszłość, wrócili do Komornik.
    W imieniu wszystkich uczestników wycieczki serdecznie dziękujemy pracownikom Studia Filmów Animowanych i Radia Emaus za poświęcony nam czas, cenne wskazówki i ciepłe przyjęcie. zdjęcia
    Elżbieta Gęsior, Ewelina Krzysztoń

  • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

    24.01.2014
    Kuratorium Oświaty w Poznaniu - strona główna
    Przez dwa kolejne dni w ubiegłym tygodniu grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.
    16 stycznia rozwiązywali test  polonistyczny, a następnego dnia zmagali się z zadaniami matematycznymi. W obydwu przypadkach był to drugi etap, rejonowy, w którym wysokie wyniki osiągnęli:
    Anna Kuska ( język polski) i Wojciech Majewski (matematyka), zostając tym samym finalistami.  
    Przed nimi jeszcze trzeci etap, a co za tym idzie, dużo pracy: dla Ani kolejne lektury do przeczytania i wiele wypracowań do napisania, dla Wojtka nowe zadania do przeliczenia.
    Warto walczyć dalej, gdyż laureat wojewódzkiego konkursu zwolniony jest ze sprawdzianu szóstoklasisty, otrzymuje ocenę celującą z danego przedmiotu i może zostać przyjęty do dowolnego gimnazjum.
    Gratulujemy finalistom, jesteśmy z nich bardzo dumni, że tak dzielnie reprezentowali naszą szkołę. 
    Życzymy im wytrwałości i powodzenia na ostatnim etapie.
    Elżbieta Gęsior i Diana Gołacińska
  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W LISÓWKACH

    22.01.2014
    IMG_0459
    22 stycznia, z okazji Dnia Babci i Dziadka, uczniowie naszej szkoły postanowili odwiedzić pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Przemierzając korytarze, dzieci witały się z napotkanymi osobami, chociaż wcale ich nie znały. Już to wywoływało uśmiech na twarzach starszych ludzi.
    Nie pierwszy raz uczniowie przedstawiali swoje umiejętności artystyczne, chociaż dla niektórych był to debiut. Uczniowie z młodszych klas pięknie śpiewali, tańczyli, grali na flażoletach i na keyboardzie, a zespół teatralny wystawił przedstawienie pt. „Cesarz”. Scena, na której gościli mali artyści, wyglądała naprawdę profesjonalnie - na podwyższeniu, jak w prawdziwym teatrze. Na koniec były oklaski, dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej czekoladki, kwiatki i kartki z życzeniami. Uczniowie zostali gorąco zaproszeni na kolejne występy. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Domu jeszcze długo będą wspominali naszą wizytę. zdjęcia
    Organizatorki:
    Dorota Błaszczyk, Iwona Jankowiak, Ewelina Krzysztoń
  • NOWOROCZNE SPOTKANIE Z TRADYCJĄ

    21.01.2014
            Poniedziałkowy poranek 20 stycznia 2014r, był dla pierwszaków naszej szkoły wielką okazją do poznania i zachwycenia się pięknem polskiej tradycji.
           Odwiedziły nas panie: Małgorzata Pietrzak i Julia Hanulewicz  z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno – Spożywczego w Szreniawie i przedstawiły prezentację multimedialną pt.: „Zwyczaje i obrzędy na wsi polskiej”. Polskie tradycje ludowe są niezwykle ciekawe, są odzwierciedleniem naszej historii i obyczajowości. Wiele z nich jest kultywowane tylko w Polsce, nie spotkamy ich nigdzie indziej na świecie.
           Pani Julia przybliżyła dzieciom obrzędy i zwyczaje związane z Powitaniem Wiosny: (Topienie Marzanny, Chodzenie z Gaikiem), Wielkanocą (chodzenie z kołatkami, wyrób palm wielkanocnych, zdobienie pisanek, święcenie potraw, „wieszanie” Judasza, Śmigus- Dyngus), Nocą Świętojańską ( puszczanie wianków na wodę, zabawy przy ogniskach, szukanie kwiatu paproci), Dożynkami ( wieńce dożynkowe), Andrzejkami i Katarzynkami (wróżenie z wosku), Bożym Narodzeniem (snopy zbóż w izbach, podłaźniczki ustrojone w światy i cacka, Kolędnicy – przebierańcy). Opowiadaniu towarzyszyło pokazywanie przez panią Małgosię zabytkowych przedmiotów pochodzących ze zbiorów Muzeum Rolnictwa.
    Dzieci mogły sprawdzić jakie dźwięki wydaje kołatka, zobaczyć przepiękne, ręcznie wykonane palemki wielkanocne oraz pająki służące dawniej do strojenia izb. Ciekawość wzbudziła szarfa z wieńca dożynkowego z 1945 roku. Chętne dziewczynki i chętni chłopcy mogli także przymierzyć ślubne nakrycia głowy z regionu krakowskiego. Przy okazji poznali ciekawostkę związaną z pawimi piórami, którymi ozdobiona była czapka krakowiaka. Otóż w okolicach Krakowa pawie pióra były symbolem szczęścia, natomiast w Wielkopolsce zwiastowały nieszczęście.
           Obrzędy i zwyczaje ludowe towarzyszą ludziom od zawsze. Wiele z nich już odeszło w zapomnienie, wiele zmieniło swoją formę, wymowę, symbolikę, jednak warto było się czegoś o nich dowiedzieć, by w ten sposób „ zanurzyć się” choć trochę w naszą narodową przeszłość i tradycję, w której tkwią przecież nasze korzenie.
          Myślę, że wielu naszych  pierwszoklasistów, dzięki temu spotkaniu, doceniło piękno i wyjątkowość tradycji polskiej wsi.
    Prezentacja była też wstępem do prac w ramach Projektu edukacyjnego klas 0-3 „Jarmark europejski”, w którym klasy pierwsze realizują temat: „Polskie zwyczaje i tradycje w czterech porach roku”. zdjęcia

    W imieniu pierwszaków i ich wychowawców serdecznie dziękuję paniom:
    Małgorzacie Pietrzak i Julii Hanulewicz  za piękną lekcję historii i tradycji.
    Renata Janiszewska – wychowawczyni klasy 1c,
    opiekunka Szkolnego Koła Regionalnego dla klas 1 „Tropiciele – o regionie wiedzą wiele”
  • Byliśmy w Bajce

    19.01.2014
    W sobotę, 18 stycznia 2014 r., dzieci z klas 0 – III, które nie boją się zimnego wiatru i porannego weekendowego wstawania, mogły wziąć udział w niecodziennym spotkaniu w zupełnie wyjątkowym miejscu. W magicznym wnętrzu poznańskiej księgarni „Z Bajki” uczestników programu „Sztuka kształci, wychowuje, bawi” powitała przesympatyczna Pani Krysia i … bohater książek René Goscinny'ego i Jeana-Jacques'a Sempé – Mikołajek. Wspólnie z Mikołajkiem mali czytelnicy przeprowadzili poranną gimnastykę i przy słynnym mikołajkowym „no bo co w końcu, kurczę blade” udali się przez maleńkie drzwi do tajemniczej komnaty, która stała się dzisiaj podwórkiem, miejscem zabaw Gotfryda, Rufusa, Ananiasza, Euzebiusza, Alcesta i innych niesamowitych chłopaków.
    Dzieci poznawały przygody Mikołajka i jego kolegów rozwiązując zagadki z wędrującej skrzyni i rysując portrety bohaterów lektury. Wszyscy spisali się na medal i otrzymali w nagrodę… naklejkowe medale.
    Na zakończenie mogliśmy pobuszować po księgarni, pooglądać książki i kupić sobie tę, która najbardziej „uśmiechała się” do nas z którejś z półek.
    To jednak nie był koniec atrakcji. Po bajkowym spotkaniu pojechaliśmy jeszcze do Cinema City w CH Plaza na film „Robaczki z Zaginionej Doliny”, gdzie z zapartym tchem śledziliśmy przygody niezwykłej małej biedronki i jej przyjaciół. To była bardzo przyjemnie spędzona styczniowa sobota. zdjęcia
                                    Organizatorki: Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek,
            Gabriela Ukaszewska, Katarzyna Proch,
            Marzena Reguła-Pierunek

    • IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

      12.01.2014
      DSCF3380
              W niedzielę, 12 stycznia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Konkurs, jak co roku, odbywa się podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Domu Kultury „Koźlak” w Chomęcicach było tłoczno, gwarno i radośnie. Dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły duże emocje. Wystąpić na scenie przed licznym jury konkursowym i wypełnioną po brzegi widownią to ogromne wyzwanie. Sprostali temu nasi reprezentanci - finaliści szkolnego konkursu. Wszyscy pięknie przygotowali się do występu, zaprezentowali swoje muzyczne zdolności i pasje, za które zostali obdarowani nagrodami. Jesteśmy z nich bardzo dumni. zdjęcia
      klasy 0 – I

      solistka: Zuzanna Osiecka  (I a)  - III miejsce
      zespół: Lena i Michalina Rosińskie  (0 c) – I miejsce

      klasy II-III

      solistka: Zosia Furmaniak (II a) – III miejsce
      zespół: Zuzia Dzieciuchowicz, Iga Słowińska, Natasza Nogaj, Hania Laurentowska, Łukasz Holc, Kamil Kronkowski, Mikołaj Szafrański, Jaś Pachla (II a) – I miejsce

      klasy IV – VI
      solistka : Urszula Frankowska (V a) – III miejsce
      zespół: Julia Jezierska, Martyna Drzewińska, Marysia Gruszczyńska (Va) – II miejsce

      W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy naszym uczniom i ich rodzicom.

      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław Lubkowski
    • Olimpiada Sportowa

      10.01.2014
      XIII Szkolna Olimpiada Sportowa dla klas O-III
      X Międzyszkolna Mikołajkowa Olimpiada Sportowa dla klas I-III

      Zgodnie z wieloletnią tradycją Szkoły Podstawowej w Komornikach, uczniowie klas młodszych wzięli udział w imprezie przypominającej wielkie światowe święto sportu.
      Do rywalizacji w Szkolnej Olimpiadzie Sportowej stanęły reprezentacje wszystkich klas O-III naszej szkoły, natomiast do udziału w Międzyszkolnej Mikołajkowej Olimpiadzie Sportowej zaproszenie organizatorów z SP w Komornikach .przyjęły następujące szkoły:  SP nr 1 z Lubonia, SP nr 2 z Puszczykowa, SP z Plewisk, SP z Chomęcic, oraz SP z Wir.
      Zgodnie z mottem olimpijskim, które głosi, że „Trzeba wiele, aby wygrać, ale trzeba jeszcze więcej, aby umieć przegrać”wszyscy starali się dać z siebie maksimum,  ale tak naprawdę  liczyła się przede wszystkim wspaniała atmosfera i świetna zabawa.
      Dzięki życzliwości Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach -  pana Marcina Kaczmarka, Olimpiady mogły odbyć się w przepięknej hali sportowej w Komornikach.
      Były to nie tylko wspaniałe wydarzenia sportowe, ale również przepiękne widowiska z udziałem kibiców, gości, rodziców. Wydarzeniem artystycznym X Międzyszkolnej Mikołajkowej Olimpiady Sportowej był występ Moniki Musiał - absolwentki szkoły podstawowej i gimnazjum w Komornikach, półfinalistki 1 edycji programu GOT TO DANCE - TYLKO TANIEC, trenerki ze Studia Tańca Power - Dance, działającego w GOSiR w Komornikach wraz ze swoim zespołem oraz uczennicy z klasy VI c Olgi Judkowiak.
      (Studio Power -  Dance to profesjonalna grupa taneczna działająca od 2001 r.; wielokrotni Mistrzowie Polski i reprezentacja kraju na Europejskich Festiwalach;.oficjalni tancerze Polskiej Federacji Tańca, w swoich szeregach mają wielu solistów na skalę ogólnopolską i międzykrajową.)
      Podczas zawodów duży nacisk położyliśmy na atmosferę i wartości wychowawcze imprezy oraz na zdrowotny aspekt aktywności ruchowej. Przy doborze konkurencji uwzględnialiśmy możliwości psychofizyczne dzieci oraz ich bezpieczeństwo.
      Zawodnicy z drużyn oznaczeni byli odpowiednimi kolorami koszulek.
      Poszczególne konkurencje były szczegółowo omawiane, a sposób ich wykonania demonstrowany przez reprezentantów drużyn.
      Uczennice z klasy IV - VI czuwały nad prawidłowym punktowaniem zadań i pomagały przy rozstawianiu przyborów do ich wykonania.
      Uroczystość rozpoczęcia i zakończenia Olimpiad przygotowana była z wykorzystaniem elementów ceremonii sportowej (defilada zawodników, wniesienie flagi olimpijskiej, flagi państwowej, zapalenie znicza, złożenie przysięgi olimpijskiej).
      Pani Dyrektor Bożena Czaińska, pani wicedyrektor Hanna Drapiewska i Dyrektor GOSiR pan Marcin Kaczmarek dokonali otwarcia X Międzyszkolnej Mikołajkowej Olimpiady Sportowej, życząc dzieciom sukcesów sportowych.
      WYNIKI:
                       Szkolna Olimpiada Sportowa – rywalizacja klas 0
      I miejsce – klasa 0 e
      II miejsce – klasa 0 c
      III miejsce – klasa 0 b
      IV miejsce – klasa 0 d
      V miejsce - klasa 0 a
                      Szkolna Olimpiada Sportowa – rywalizacja klas I
      I miejsce – klasa I d
      II miejsce – klasa I b
      III miejsce – klasa I a
      IV miejsce – klasa I c
      V miejsce - klasa I e
      Szkolna Olimpiada Sportowa – rywalizacja klas II
      I miejsce – klasa II b
      II miejsce – klasa II d
      III miejsce – klasa II a
      IV miejsce – klasa II c
      Szkolna Olimpiada Sportowa – rywalizacja klas III
      I miejsce – klasa III f
      II miejsce – klasa III a
      III miejsce – klasa III c
      IV miejsce – klasa III b
      V miejsce - klasa III d
      VI miejsce - klasa III e
      X Międzyszkolna Mikołajkowa Olimpiada Sportowa
      I miejsce – SP Komorniki
      II miejsce – SP Chomęcice
      III miejsce - SP Plewiska
      IV miejsce – SP Wiry
      V miejsce – SP nr 2 Puszczykowo
      VI miejsce - SP nr 1 Luboń

      Podziękowanie składamy:
      - Wszystkim drużynom za piękną i sportową rywalizację,
      - Nauczycielom za wyrozumiałość i wsparcie,
      - Radzie Rodziców z SP Komorniki i Dyrektorowi GOSiR w Komornikach za ufundowanie nagród,
      - Panu Marcinowi Kaczmarkowi Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach i Dyrekcji Gimnazjum w Komornikach za udostępnienie hali sportowej,
      - Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Komornikach za wsparcie i pomoc w  organizacji olimpiad.

      Organizatorzy: XIII Szkolnej Olimpiady Sportowej  i X Międzyszkolnej Mikołajkowej Olimpiady Sportowej
      mgr Iwona Jankowiak SP Komorniki
      mgr Agnieszka Kuster SP Komorniki
        mgr Angelika Włodarczak SP Komorniki
    • NOC Z NAUKĄ

      09.01.2014
         „ Nie to jest najważniejsze, aby każde dziecko czegoś nauczyć, ale to, by wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś”  (John Lubbock)
            W dwa wieczory, w listopadzie i grudniu, dzięki wsparciu i zaangażowaniu  Rady Rodziców i Dyrekcji Szkoły  Podstawowej w Komornikach zorganizowaliśmy dla naszych uczniów wyjątkowe spotkania z nauką. W ,,Nocy z nauką” brało łącznie udział ponad dwustu uczniów z klas I - VI.
      Dzieci uczestniczyły w różnorodnych zajęciach i warsztatach rozbudzających ich ciekawość poznawczą i wyobraźnię: Warsztaty ,,Jak powstaje prąd” prowadził p. Jarosław Jajczyk. Wykład i prezentację multimedialną ,,Nie taki prąd straszny” przygotowała p. Anna Dolska. Doświadczenia z chemii i fizyki  prowadzili p. Barbara Fiedler , p. Iwona Chruściel i p. Małgorzata i Rafał Wawrzyniak. Ekstremalne zjawiska pogodowe przybliżył uczniom p. Piotr Szewczak. Zajęcia manualne i warsztaty literackie ,,Co można zrobić z kółek” prowadziły p. Renata Janiszewska, p. Gabriela Łukaszewska i p. Anna Kaczmarek. Warsztaty języka migowego prowadziła p. Magdalena Kleinert.
      Rodzice  przygotowali dla uczestników pyszną kolację oraz niespodzianki i dyplomy uczestnictwa. zdjęcia
      Serdecznie wszystkim dziękujemy. 
      Organizatorzy: Iwona Jankowiak, Marta Maciejewska, Agnieszka Łysak, Renata Janiszewska
          Anna Wiśniewska,  Katarzyna Proch, Ewelina Kaczmarek, Barbara Fiedler,
          Anna Kaczmarek, Gabriela Ukaszewska, Magdalena Kaźmierczak,
      Iwona Chruściel, Małgorzata Kramer, Rada Rodziców
    • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

      09.01.2014
      W dniach 16-17 grudnia 2013r. w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było nabyć upominki świąteczne przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców. 
      Znalazły się na nim m.in. ozdoby z masy solnej i makaronu, świeczniki, kartki świąteczne, bombki wykonane techniką orgiami oraz wiele innych dekoracji świątecznych. Uczniowie, jak co roku aktywnie zaangażowali się w organizowaną w szkole akcję przygotowując piękne ozdoby, które można było podziwiać i zakupić na kiermaszu. Prace uczniów cieszyły się dużym zainteresowaniem i powodzeniem wśród kupujących. Zebrane podczas kiermaszu pieniądze zostaną rozdysponowane na potrzeby uczniów.
      Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu oraz odwiedzili jego stoiska serdecznie dziękujemy!
       
       
      Organizatorzy:
      Jankowiak Iwona, Rochowiak Agata, Stankiewicz Renata, Skrzypek Ewelina
    • FINAŁ IX MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU

      09.01.2014
      ,, UROKI WIELKOPOLSKIEGO PARKU NARODOWEGO”
      ,, Trzeba uczyć w granicach możliwie najszerszych,
      nie z książek czerpać mądrość, ale z nieba, ziemi, z dębów i buków”
      J.A.Komeński
      Konkurs skierowany był do uczniów klas III – V. Do konkursu przystąpiło dziewięć szkół z terenu Gminy Komorniki, Lubonia, Puszczykowa i Stęszewa. Każdą szkołę reprezentowało troje finalistów. Celem konkursu było;
      • ukazanie piękna Wielkopolskiego Parku Narodowego,
      • poszerzenie wiedzy zdobytej w czasie zajęć lekcyjnych i rajdów pieszych,
      • rozwijanie aktywności poznawczej,
      • popularyzowanie idei ochrony przyrody,
      • umacnianie serdecznych więzi koleżeńskich.
      Tematem przewodnim tegorocznego finału były ,, Owady”.
      Finaliści wykazali się  ogromną wiedzą dotyczącą znajomości Wielkopolskiego Parku Narodowego.
      Komisja Konkursowa w składzie:
      • Justyna Kaczmarek -  Centrum Edukacji Ekologicznej WPN
      • Maria Załóg –Kierownik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Gminy Komorniki
      • Jan Błaszczak –Przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody PTTK Oddział
             w Luboniu im. C.Ratajskiego
      • Maria Błaszczak –członek Zarządu PTTK Oddział w Luboniu im. C.Ratajskiego
      • Mirosław Wieloch –Radny Powiatu Poznańskiego
      • Zbigniew Czekała - wicedyrektor SP nr 1 w Luboniu, członek Zarządu PTTK  Oddział w Luboniu im. C.Ratajskiego
      • Elżbieta Mączyńska – przedstawiciel Rady Rodziców SP Komorniki
      • Bożena Czaińska  – Dyrektor SP w Komornikach
      • Hanna Drapiewska – wicedyrektor SP w Komornikach
      • Emilia Borowiak –nauczyciel przyrody  - SP w Chomęcicach
      • Anna Kaczmarek - organizator
      po sprawdzeniu finałowych zadań wyłoniła laureatów.

      IX Międzyszkolny Konkurs  ,, Uroki Wielkopolskiego Parku Narodowego”

      wygrały
      KATARZYNA BAKOŚ – SP STĘSZEW     I      PAULINA OLESZEK –SP PLEWISKA

      II miejsce–   JAKUB PĄCZEK –SP PLEWISKA
      III miejsce – ŁUKASZ CZARNOMSKI –SP nr 1 LUBOŃ
      IV miejsce – ZOFIA CZERWIŃSKA – SP nr 1 PUSZCZYKOWO
        JULIA FRANKIEWICZ – SP KOMORNIKI
        MATEUSZ ROTH – SP KOMORNIKI
      V miejsce – ZUZANNA NITSCHKE – SP CHOMĘCICE
      MARTYNA PEKSA –SP KOMORNIKI
      Kolejne miejsca zajęli: Gabriela Ossowska –SP nr 1 Puszczykowo, Eliza Erdman –SP Chomęcice, Oliwia Wojciechowska –SP nr 2 Luboń i Bartosz Kronkowski –SP Stęszew, Martyna Michalak –SP nr 2 Luboń, M. Traczyk –SP nr 1 Luboń i Maria Frąckowiak SP nr 2 Luboń, Sylwia Sinkiewicz -SP Chomęcice, Kornelia Szafczyk –SP Wiry i Bartłomiej Wojtyniak –SP nr 2 Puszczykowo, Oliwier Roszyk –SP Plewiska, Antonina Paszak –SP nr 1 Puszczykowo, Julia Kapturzak SP nr 2 Puszczykowo, Bartosz Górny –SP Stęszew, Hubert Kortus –SP nr 2 Puszczykowo, Jagoda Skrzypczak –SP nr 1 Luboń, Kornel Chorobowicz SP Wiry.
      Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

      Dyrektorom szkół, nauczycielom - koordynatorom przygotowującym uczniów do konkursu, Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego, członkom Komisji Konkursowej, Radzie Rodziców SP Komorniki, sponsorom -serdecznie dziękujemy.
      Nagrody dla  laureatów ufundowali:
      • Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Komornikach
      • Dyrekcja Wielkopolskiego Parku Narodowego
      • Urząd Gminy Komorniki
      • Firma Bartex w Komornikach
      • D.P. Wiśniewscy – Restauracja ,,Aleksandra”
      • Mirosław Wieloch Radny Powiatu Poznańskiego
      • Oddział PTTK im.C.Ratajskiego w Luboniu
      • Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach
      • Nauczyciele z SP w Komornikach

      ,, …uczymy miłości do przyrody, uczymy spostrzegać jej piękno, cieszymy się nim i podziwiamy je, a jednocześnie przestrzegamy dzieci, by tego piękna bezmyślnie nie niszczyły. Wytwarzanie właściwego  podejścia do przyrody niech przyświeca nam zawsze w  pracy wychowawczej” 
                                                                                      Organizatorzy:
                                                                         Barbara Fiedler –SP Komorniki
       Iwona Jankowiak – SP Komorniki
             Anna Kaczmarek –SP Komorniki
             Ewelina Kaczmarek – SP Komorniki
    • IX Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

      02.01.2014
             
      Grudzień to Boże Narodzenie, pachnąca choinka i wspólne, rodzinne kolędowanie. Także w naszej szkole posłuchać można było świątecznych piosenek i znanych melodii  polskich kolęd i pastorałek. Dzieci uwielbiają  je śpiewać i grać nie tylko na lekcjach, ale także w czasie pozalekcyjnym.
       
      Szczególnie upodobały sobie  kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Gdy śliczna panna” czy „Dzisiaj w Betlejem”. To właśnie te utwory najczęściej śpiewali uczniowie klas młodszych podczas Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.
       
      Natomiast wśród starszych większą popularnością cieszyły się bożonarodzeniowe piosenki, m.in.: „Maleńka miłość”, „Świeć gwiazdeczko”, „Jeden dzień w roku”, „Pada śnieg”. W tym roku były częściej śpiewane niż kolędy.
      Trzy dni, tj. 16, 17 i 18 grudnia 2013 r., trwały konkursowe przesłuchania.
      Organizatorzy zaproponowali w regulaminie dwa etapy: klasowy i szkolny.
      W drugim etapie mogło uczestniczyć po dwóch solistów i jeden zespół z każdej klasy.
      Magia świąt Bożego Narodzenia wypełniła mury naszej szkoły. Przed licznie zgromadzoną widownią: rodzicami, nauczycielami i uczniami, wystąpiło 79 wykonawców z klas 0- III i  38 z klas IV-VI, którzy prezentowali bardzo wysokie  umiejętności wokalne.
      Wielu młodych wokalistów zadbało o właściwą oprawę inscenizacyjną i wykazało się umiejętnościami interpretacyjnymi.
       
              Jury konkursowe pracowało w składzie:
      •     klasy 0-I: Ewelina Skrzypek, Gabriela Ukaszewska, Iwona Chruściel,
      •     klasy II- III: Iwona Chruściel, Hanna Woźniak, Irena Małecka, Marta Maciejewska, Radosław Lubkowski ,
      •     klasy IV- VI: Agnieszka Łysak, Magdalena Kleinert, Magdalena Kaźmierczak.

              Dla nagrodzonych przygotowano dyplomy i nagrody, które zostały wręczone 19 grudnia 2013 roku podczas szkolnego apelu.
         Organizatorzy konkursu:
      Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław Lubkowski

      Wyniki IX Szkolnego Konkursu
      Kolęd i Pastorałek

      klasy 0 – I soliści:

      I miejsce : Zuzanna Osiecka kl. I a
      II miejsce: Matylda Zabrzewska  kl. I d
      III miejsce: Emilia Jarzębowska kl. 0 c
      Rozalia Frankowska kl. I c
      Wyróżnienia: Michał Nadobnik 0c, Ania Pietrzykowska  I b
      zespoły:

      I miejsce: Lena i Michalina Rosińskie z klasy 0 c
      II miejsce: Ewelina Pomorska, Gabrysia Gładysiak, Natalia Bigaj, Dominika Deręgowska, Mariusz Waczyński, Hubert Kowalewski, Jakub Napierała z klasy I b
      III miejsce: Milena Kościelska, Olga Siwiec, Czarek Meller, Kajetan Skaza, Jaś Kaczmarek z klasy 0 e
      wyróżnienie: Aleksandra Kurowiak, Kamila Garczarek z klasy I d

      klasy II – III soliści:

      I miejsce: Zosia Furmaniak II a
      II miejsce: Weronika Kupaj III e
      III miejsce: Urszula Rajtar III d                   
      Wyróżnienia: Maja Kaczmarek II a, Jan Szulc II b

      zespoły:
      I miejsce: Zuzia Dzieciuchowicz, Iga Slowińska, Natasza Nogaj, Hania Laurentowska, Łukasz Holc, Kamil Kronkowski, Aleks Pera, Mikołaj Szafrański, Jaś Lis, Jaś Pachla z klasy II a
      II miejsce: Martyna Cudniewicz, Justyna Jaczun, Szymon Żytliński z klasy III d
      III miejsce: Julia Staudt, Zofia Nowakowska z klasy III a
      klasy IV – VI soliści:

      I miejsce: Julia Peksa  VI d 
      II miejsce: Urszula Frankowska V a
      III miejsce: Maja Kleiber V b
      Monika Michniak kl. VI d
      Wyróżnienia: Aleksandra Gajewska VI d, Jerzy Koczur Vc
      zespoły:
      I miejsce: Julia Jezierska, Martyna Drzewińska, Marysia Gruszczyńska Va
      II miejsce: Maja Makowska, Jan Schumacher, Weronika Nowakowska, Konrad Wiśniewski, Kamila Narożna, Emilia Góra, Mateusz Budny, Wiktoria Pałys, Monika Nowicka, Wiktor Mazur VI a
      III miejsce: Julia Konieczek, Justyna Pluskota IV b     
      Gratulujemy zwycięzcom!
      Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród.

      Organizatorzy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz