wtorek, 23 sierpnia 2016

czerwiec 2016

  • Nasi absolwenci-galerie zdjęć

     

    Przedstawiamy zdjęcia z 3 ostatnich Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego. Przeżyjmy to jeszcze raz…

    Zakończenie 2015/2016 https://goo.gl/photos/oiQq9PM3oriEHR9Q9


    autor zdjęć: Joanna Tarasiewicz
  • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 1-3

    20.07.2016
             

    24 czerwca 2016r. zakończył się rok szkolny 2015/16. Tego dnia uczniowie odebrali świadectwa - nagrody za swoją całoroczną pracę. Chociaż niejednemu kręciła się w oku łza, bo nadszedł czas rozstania się na dłużej z kolegami, nauczycielami, to jednak przeważała atmosfera radości, bo nadeszły długo oczekiwane wakacje.
        Wakacje to jak wiadomo czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania. Wielu uczniów naszej szkoły będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej ojczyzny. Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze – pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wakacyjnymi wspomnieniami młodości.
         W imieniu wychowawców klas 1-3 życzę wszystkim naszym uczniom wesołych, słonecznych, pełnych niezapomnianych wrażeń i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły! zdjęcia
             Renata Janiszewska
  • GRUPA TANECZNA " JUPM"

    09.07.2016

    GRUPA TANECZNA " JUPM" PANI KATARZYNY KĘSY I  PANI ANGELIKI WŁODARCZAK ZAPRASZA DO OBEJRZENIA PREZENTACJI
  • Zakończenie roku klas IV-VI

    29.06.2016

    W piątek, 24 czerwca, zakończyliśmy kolejny rok  szkolny. Pożegnaliśmy też tym samym kolejny rocznik wyśmienitych szóstoklasistów. Nasi absolwenci osiągnęli wspaniałe wyniki z poszczególnych przedmiotów oraz wygrywali przez wiele lat w konkursach, zarówno na szczeblu powiatowym, jak i ogólnopolskim, stając się tym samym chlubą naszej szkoły. Podczas uroczystości przedstawiciele klas szóstych zaprezentowali część artystyczną przygotowaną pod okiem swoich wychowawców oraz podziękowali swoim byłym i obecnym nauczycielom za te sześć wspólnych lat. Ważnym momentem było również przekazanie przez absolwentów sztandaru szkoły na ręce młodszych kolegów.

     

    Po pożegnaniu klas szóstych przyszła również kolej na zakończenie roku klas czwartych i piątych, dla których również był to czas ciężkiej pracy i wielu sukcesów. W nastrój wakacji wprowadziły nas swoimi występami tanecznymi Ola i Michalina oraz grupa taneczna „Jump”. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się do klas, by tam odebrać z rąk wychowawców swoje świadectwa i nagrody.

    Pieśni [fragment]
    Konstanty Ildefons Gałczyński
    Ile razem dróg przebytych?
    Ile ścieżek przedeptanych?
    Ile deszczów, ile śniegów
    wiszących nad latarniami?

    Ile listów, ile rozstań,
    ciężkich godzin w miastach wielu?
    I znów upór, żeby powstać
    i znów iść, i dojść do celu.

    Ile w trudzie nieustannym
    wspólnych zmartwień, wspólnych dążeń?
    Ile chlebów rozkrajanych?
    Pocałunków? Schodów? Książek?

    Ile lat nad strof stworzeniem?
    Ile krzyku w poematy?
    Ile chwil przy Beethovenie?
    Przy Corellim? Przy Scarlattim?

    Twe oczy jak piękne świece,
    a w sercu źródło promienia.
    Więc ja chciałbym twoje serce
    ocalić od zapomnienia.


    Na zakończenie życzymy naszym obecnym i byłym już uczniom wspaniałych wakacji oraz dalszych sukcesów. Do zobaczenia we wrześniu! zdjęcia z uroczystości

    Joanna Tarasiewicz

  • Albus i Panda - dwa konkursy matematyczne

    08.07.2016

    W maju odbyły się w naszej szkole 2 ogólnopolskie konkursy matematyczne: Albus (wzięło udział 21 uczniów), Panda (wzięło udział 22 uczniów). Celem tych konkursów była promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży oraz rozwijanie zdolności logicznego myślenia. Zadania konkursowe wymagały nie tylko dużej wiedzy szkolnej, ale też sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Udział w konkursach matematycznych był znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki. Konkursy pozwoliły również zdiagnozować potencjał zdolności matematycznych i zaangażowanie uczniów we własną edukację.  

    Wyniki

    Albus matematyczny

    Matematyka - kl. 4

    Krzysztof Artiemjew- wyróżnienie
    Mateusz Dymek -wyróżnienie

    Matematyka - kl. 5

    Jędrzej Kolski -dyplom laureata

    Matematyka - kl. 6

    Kajetan Daroch -dyplom laureata
    Jakub Piłat -wyróżnienie
    Jan Kaczmarski -wyróżnienie

    Panda

    Matematyka - kl. 5

    Jędrzej Kolski -wyróżnienie

    Matematyka - kl. 6

    Jan Woźniak -wyróżnienie
    Kajetan Daroch -wyróżnienie

    Gratulujemy uczniom wyników i życzymy dalszych sukcesów.

                    Luiza Jurkowska,  Agnieszka Gałek, Elżbieta Gęsior

  • „A letter on a sweater” – spelling contest

    29.06.2016

    14 czerwca br. w naszej szkole odbył się pierwszy konkurs literowania w języku angielskim dla uczniów klas V. Celami konkursu były: rozwinięcie umiejętności poprawnego literowania w języku angielskim, doskonalenie znajomości ortografii oraz motywowanie uczniów do nauki angielskiej ortografii. Konkurs rozgrywany był w 3 etapach. W I etapie zadaniem uczniów było zapisanie ciągu 10 liter oraz 5 wyrazów literowanych przez nauczyciela. Do II etapu przeszło 5 uczniów z najlepszymi wynikami. Ich zadaniem było przeliterowanie 6 wyrazów, z czego 3 widzieli, a 3 zostały odczytane przez nauczyciela. Zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze dogrywki, w której uczniowie mieli za zadanie przeliterować 3 wyrazy po usłyszeniu ich tłumaczenia w języku polskim. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, a jej wyniki przedstawiają się następująco: 1. miejsce zajęła Maja Matuszyńska, 2. miejsce zajął Mohan Rudransh, a 3. miejsce zajęła Natalia Maciuszonek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom! zdjęcia

    Marta Broniszewska
    Katarzyna Trafas
  • Mistrz Rachunku Pamięciowego

    23.06.2016
    Szkolny Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas  IV
      
      Każdego roku wszyscy uczniowie klas czwartych naszej szkoły są uczestnikami konkursu o tytuł „Mistrza Rachunku Pamięciowego” . W tym roku odbyło się siedem edycji tego konkursu. Zadania w każdej edycji były coraz trudniejsze i polegały na pamięciowym rozwiązaniu 45 zadań  o różnym stopniu trudności - 15 bardzo łatwych, 15 trudniejszych oraz 15 bardzo trudnych. Przez siedem edycji uczniowie dzielnie walczyli i rozwiązywali zadania, a pierwsze miejsce i tytuł mistrza wielokrotnie zmieniał właściciela.
    Ostatecznie po siedmiu edycjach tytuł Mistrza Rachunku Pamięciowego zdobył Mikołaj Szafrański z klasy 4a.
    Drugie miejsce zdobył Mateusz Dymek z klasy 4d, a trzecie Mikołaj Andrzejewski z klasy 4d.
    Gratulujemy!
    Luiza Jurkowska
  • Meloman Roku 2016

    20.06.2016

    W środę, 15 czerwca w Szkole Podstawowej w Komornikach Tęczowe Nutki zagrały dla Młodych Melomanów. Na zakończenie sezonu artystycznego Pro Sinfoniki odbył się koncert, podczas którego wręczone zostały statuetki Melomana Roku 2016. Pani wicedyrektor Hanna Drapiewska pogratulowała nagrodzonym za aktywny udział w wydarzeniach muzycznych szkoły i w koncertach Pro Sinfoniki.


    W mijającym roku szkolnym 2015/16 mieliśmy okazję ponownie przeżyć wspaniałe chwile w Poznańskiej Filharmonii. Cieszy nas fakt, że grupa stałych miłośników muzyki ze Szkoły Podstawowej w Komornikach zyskała nowych melomanów z klas pierwszych.
    Repertuar koncertowy był bardzo atrakcyjny. Dzięki muzyce odwiedziliśmy wszystkie kontynenty. Były gorące rytmy Ameryki Łacińskiej, standardy amerykańskie, Andaluzja i flamenco. Wędrowaliśmy także szlakiem Celtów, słuchaliśmy muzyki żydowskiej i skandynawskich kompozytorów. Odbiór muzyki był niezwykle atrakcyjny dzięki zastosowanym rekwizytom, a także układom tanecznym.

     

    Szkolny koncert również prezentował różne oblicze muzyki. Były utwory dziecięce , muzyka dawna, celtycka, a także tańce. Dla nagrodzonych i dla publiczności  zatańczyła Zuzanna Talkowska i zagrały: Patrycja Łapa na wiolonczeli oraz Hania Komar na pianinie. zdjęcia


    Tytuł Melomana Roku 2016 otrzymali:

    Zuzanna Juska, kl. 2f
    Kornelia Fluder, kl.1ł
    Hania Komar, kl. 1i
    Blanka Deskur  kl. 2c
     Julia Czempińska, kl.5c
    Weronika Wittig, kl. 5c

    Młodymi Melomanami zostali:

    Agata Majewska, kl. 5d
    Mateusz Ceranka, kl.2e
         Na zakończenie – fragment z listka koncertowego:

    ”Myślę(…), że dla twojego i twojej siostry rozwoju ważny jest kontakt z muzyką i to muzyką na żywo. Bez wizyty w filharmonii nie odkryjesz tych wartości, które niesie ze sobą obcowanie z muzyką w doskonałym wykonaniu”.
             Zapraszamy w nowym sezonie artystycznym 2016/17 na koncerty Pro Sinfoniki.
    Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel
  • Szewczyk Dratewka

    19.06.2016

    W czwartek 16 czerwca oraz w piątek 17 czerwca uczniowie klasy IId wystawili dla swoich koleżanek i  kolegów przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Piękna historia o biednym Dratewce, który całe życie pomagał innym, poruszyła naszych widzów. Świetna gra aktorska, wspaniałe kostiumy oraz własnoręcznie wykonana scenografia nagrodzone zostały gromkimi brawami. zdjęcia
    Serdecznie dziękujemy!
                 Uczniowie klasy IId z wychowawczynią
  • Zielona Szkoła w Giewartowie

    19.06.2016

    8 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IId i IIIe udali się do Ośrodka Aktywnego Wypoczynku „Michasiówka” w Giewartowie. Na ten wyjazd czekali cały rok, dlatego w środowy poranek w znakomitych humorach wszyscy stawili się na zbiórce. Po dotarciu do celu i zakwaterowaniu rozpoczęła się trzydniowa, niesamowita przygoda. Dzieci między innymi: pływały kajakami, przeszły trasę parku linowego, strzelały z łuku, jeździły na hulajnogach, wspinały się na ściankach, skakały na trampolinie, brały udział w podchodach oraz zajęciach „Świetny ze mnie dzieciak”. zdjęcia


    W piątek ze łzami w oczach żegnały się z instruktorami, mając nadzieję, że kiedyś jeszcze wrócą do tego pełnego atrakcji miejsca.
                  Opiekunowie: Małgorzata Woźniak, Irena Małecka, Agata Szczepańska
  • POŻEGNALNA DYSKOTEKA KLAS SZÓSTYCH

    19.06.2016
    17 czerwca uczniowie klas szóstych urządzili pożegnalną dyskotekę, która była ostatnią okazją do wspólnej zabawy. Szóstoklasiści świetnie się bawili  w rytmie muzyki puszczanej przez DJ-ów  - Stanisława Fiedlera i Jana Woźniaka.  Chłopcy przeprowadzili różnego rodzaju zabawy integracyjne i konkursy. Królem parkietu okrzyknięto Wiktora Marszałka z klasy VI c, a królową Julię Konieczek z VI b. Wszystkim dopisywał dobry humor, a jednak pojawiła się nutka nostalgii, że to już ostatnie chwile w szkole podstawowej.zdjęcia
    Wychowawcy klas VI: Ewelina Kaczmarek, Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kuster,  Mateusz Woźniak
  • Nasza szkoła -filmy przygotowane przez uczniów klas 6

    17.06.2016

    Przedstawiamy prace przygotowane przez uczniów klas szóstych o naszej szkole. Niektóre zdjęcia są już historyczne, gdyż  kręcone były w czasie remontu i przebudowy.




  • XI Gminny Konkurs Matematyczny Klas 5 o tytuł „Ucznia Pitagorasa”

    15.06.2016

    W dniu 10.06.2016 r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach gminny etap  Konkursu Matematycznego dla Klas 5 o tytuł „Ucznia Pitagorasa” W konkursie wzięło udział 12 uczniów: trzech uczniów z SP Chomęcice, trzech z SP Plewiska, trzech z SP Wiry oraz trzech uczniów z naszej szkoły. Naszą szkołę reprezentowali:
     - Natalia Maciuszonek
     - Jedrzej Kolski
     - Filip Jarzembowski.
    Konkurs trwał 60 minut, w efekcie którego zostało wyłonionych trzech najlepszych uczniów, w tym dwóch najlepszych z naszej szkoły.
     Byli to uczniowie:
    Natalia Maciuszonek zajęła I miejsce,
    Jędrzej Kolski zajął III miejsce oraz Filip Jarzembowski zajął V miejsce.
            Wszystkim uczniom gratulujemy bardzo dobrych osiągnięć i godnego reprezentowania naszej szkoły oraz życzymy podobnych lub lepszych sukcesów w następnym roku szkolnym. zdjęcia
    Wojciech Chmielewski
  • ,,Jak nie czytam, jak czytam”

    14.06.2016

    W piątek 10 czerwca 2016r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania. O godzinie 10:00 dołączyliśmy do szkół i bibliotek, które postanowiły pobić rekord czytania książek w jednym momencie.  W sali gimnastycznej zebrały się dzieci z klas 1-3. Każde dziecko miało swoją książkę, którą  czytało. Zostało to udokumentowane na wspólnym zdjęciu, które oddało frekwencję przedsięwzięcia. W akcji wzięli udział także uczniowie z klas starszych. Ich promowanie mody na czytanie, uwiecznione na fotografiach, odbyło się w salach lekcyjnych, korytarzu szkolnym, na boisku.


    Akcja ,,Jak nie czytam, jak czytam” to reakcja na raport Biblioteki Narodowej, z którego wynika, że 63% Polaków nie czyta książek. Czytelnictwo w Polsce jest na fatalnym poziomie, dlatego nadzieją są dzieci. Kto nie odkryje przyjemności i pożytku z czytania od najmłodszych lat, nie odkryje tego nigdy. Powyższa akcja miała zwrócić uwagę na promocję książki, pokazanie nieczytającym uczniom, że czytanie to zjawisko powszechne wśród rówieśników.


    Gabriela Ukaszewska
  • Olenderska kraina

    14.06.2016

    30.05. 2016r. uczniowie klasy 3a i 3c wyruszyli w trzy dniową podróż odrywającą „Olandię”, znajdującą się w miejscowości Prusim, nad jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Olenderska kraina znajduje się zaledwie 70 km od Poznania. Tam na uczniów naszej szkoły czekało mnóstwo atrakcji między innymi warsztaty cyrkowe, militarne, gry i zabawy ruchowe. Odwiedziliśmy również Mini Zoo, a wieczorem bawiliśmy się  w podchody, piekliśmy kiełbaski przy ognisku i szaleliśmy na dyskotece. Na zakończenie wyprawy każda z klas sadziła pamiątkowe drzewko.


    W drodze powrotnej byliśmy w Mniszkach, gdzie znajduje się Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej. Tam mieliśmy okazję zobaczyć, czym charakteryzowały się dawne, niespotykane już zawody takie jak bednarz, czy kowal. Jak również uczniowie zwiedzali dawną salę lekcyjną i sklep kolonialny. 01. 06.2016r. trzecioklasiści pełni niezapomnianych wrażeń wrócili do domu. zdjęcia
    Karolina Buksch
  • 'Szukać wiatru w polu" projekt edukacyjny

     

    W środę 8 czerwca, chłopcy uczęszczający na zajęcia dla uczniów uzdolnionych przyrodniczo zaprezentowali efekty swojej kilkutygodniowej pracy w ramach projektu "Szukać wiatru w polu". Prezentacja odbywała się na dużych przerwach w bibliotece szkolnej.
    Goście mogli się z niej dowiedzieć:
    - jak powstaje wiatr i jakie są jego rodzaje,
    - jak wykorzystać wiatr,
    - jak silny jest wiatr i jakie może poczynić szkody.
    Nie zabrakło też wiedzy o "wiatrach" produkowanych przez ciało człowieka. Największym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie do zaparzania herbaty, skonstruowane przez uczniów - działające oczywiście dzięki energii wiatrowej.


    Gospodarzami całego przedsięwzięcia byli: Janek Kaczmarski (6b), Kajtek Daroch (6c), Staś Fiedler i Janek Woźniak (6d).
    Opiekun uczniów
    Ewelina Kaczmarek
    • Wycieczka do Pelplina, Gniewu i Malborka

      13.06.2016

      W dniach 30 i 31.05.2016 r. klasy 3b i 2a wybrały się na wycieczkę do Pelplina, Gniewu i Malborka. Uczniowie z ogromną przyjemnością wyruszyli w dość długą trasę, jednak humory dopisywały tego dnia wszystkim. Po przybyciu na miejsce, zwiedziliśmy Katedrę w Pelplinie, gdzie dzieci zostały zapoznane ze szczegółową historią tego miejsca. Ogrom i piękno wnętrza Katedry wywarło na nas ogromne wrażenie. Następnym, niewątpliwie atrakcyjnym punktem programu, było zakwaterowanie się w miejscu noclegu – Zamek w Gniewie.
      Tutaj mieliśmy okazję obejrzeć niecodzienny spektakl historyczny z wykorzystaniem najnowszych efektów specjalnych. Narracja aktora plus wypełzające z zakamarków komnaty postacie upiorów, straszących w zamku, niejednego przyprawiła o szybsze bicie serca.  Kolejnym punktem w naszym planie była „żywa lekcja historii” – prezentacja broni białej, w trakcie której dzieci same mogły zamienić się w wojowników z przeszłości i przekonać na własnej skórze, iż życie rycerza wcale nie było łatwe. Mogliśmy również wykonać kopie tekstu na prasie Gutenberga, obejrzeć jak wybijano kiedyś monety i wyplatano materiały wykorzystywane do wyrobu odzieży. Najbardziej ekscytującym elementem „żywej lekcji historii” był mini turniej strzelecki, gdzie uczniowie strzelali z łuku i kuszy do celu. Pierwszy dzień wycieczki zakończyło ognisko integracyjne, na którym każdy mógł upiec kiełbasę, porozmawiać z kolegami i nacieszyć oczy pięknymi widokami zamku i otaczającej go przyrody.


      Drugi i ostatni dzień wycieczki to zwiedzanie Zamku Krzyżackiego w Malborku, jego ogrom i zdobne komnaty wprawiły w osłupienie wszystkich. Przewodnik szczegółowo i bardzo ciekawie opowiadał historię zamku. Odwiedzenie wielu komnat i zakamarków odebrało siły większości z nas, jednak zapoznanie się z tak wieloma ciekawymi informacjami i zdobycie mnóstwa wspomnień, które  wywieźliśmy z wycieczki było warte pokonania zmęczenia. Dzieci miały okazję dokonać zakupu pamiątek tematycznych, z których były bardzo zadowolone. Wszyscy wróciliśmy usatysfakcjonowani po wspaniałym wyjeździe. zdjęcia
       Rafał Więcław, Gabriela Ukaszewska, Anna Kaczmarek
    • Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas II i III

      13.06.2016
      W dniu 24.05.2016 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Polonistyczny dla uczniów klas II i III. Do konkursu przystąpiło dwudziestu siedmiu najlepszych ,,polonistów” wyłonionych w klasowych eliminacjach. Klasowi finaliści napisali test sprawdzający ich wiedzę polonistyczną, a następnie dyktando, które wyłoniło Króla Ortografii.

      Wyniki konkursu:
      w klasach drugich
      I miejsce – Zuzanna Juska z klasy II f
      II miejsce – Maksymilian Makowski z klasy II i
      III miejsce – Natasza Magas z klasy II h
      w klasach trzecich
      I miejsce – Lena Chwirot z klasy III a
      II miejsce – Agata Jarzembowska z klasy III c
      III miejsce – Aleksandra Kaczmarska z klasy III e
      Królem Ortografii został Maksymilian Makowski z klasy II i

      Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
                  organizatorki:
             Katarzyna Proch, Marzena Reguła-Pierunek
             Małgorzata Woźniak, Paulina Perz-Szydłowska
    • GMINNY KONKURS MISTRZ MATEMATYKI

      12.06.2016
      31 maja 2016r. odbył się etap gminny konkursu dla klas czwartych MISTRZ MATEAMTYKI. W konkursie wzięło udział 13 uczniów: trójka z SP Chomęcice, czwórka z SP Plewiska, trójka z SP Wiry i trójka z naszej szkoły. Uczniowie mieli do rozwiązania 23 zadania: w tym 16 zadań zamkniętych, 6 zadań krótkiej odpowiedzi i 1 zadania rozszerzonej odpowiedzi. Na rozwiązanie zadań mieli 60 minut. Po napisaniu uczniowie udali się na poczęstunek i obejrzeli prezentację przygotowaną przez uczennice klasy piątej na temat szyfrowania.
      Na podium stanęli:
      I miejsce Mateusz Dymek - uczeń naszej szkoły,
      II miejsce Artur Stanisław Mańko SP Plewiska i Jacek Ługawiak SP Wiry,
      III miejsce Milena Warguła SP Plewiska.
      Wszystkim uczniom dziękujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.
    • Międzygminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach

      11.06.2016

      9 czerwca 2016 roku odbył się Międzygminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wirach. W zawodach  wzięło udział 5 zespołów: SP nr 4 Luboń, SP Plewiska, SP Krosno, SP Kormorniki oraz SP Wiry – gospodarz turnieju. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”,  jeden raz przez 12 minut. Po zaciętych i wyrównanych pojedynkach tryumfatorem całego turnieju została Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Komornikach, zdobywając w czterech meczach 9 punktów.
      Warto odnotować fakt, iż najlepszym strzelcem całych zawodów uznano ucznia naszej szkoły, Kamila Budycha, zdobywcę 5 bramek. Ponadto do siatki rywali trafiali:
      Mikołaj Andrzejewski, Marcin Grabarz, Kacper Lorenz  (2x), Mateusz Liszyński, Stanisław Kardasz, Jakub Michalak (1x). zdjęcia
      Opiekun: Tomasz Nowaczyk
    • WYŚPIEWANE ZWYCIĘSTWO

      06.06.2016
      20 maja 2016r. Amelia Michalak z klasy Ve, Michalina Pilżys oraz Aleksandra Siekańska z klasy Vf wzięły udział w I Lubońskim Konkursie Piosenki Anglojęzycznej  „You can sing”, zorganizowanym  w Szkole Podstawowej nr 1 w Luboniu pod patronatem Burmistrza Miasta Luboń.
      W konkursie uczestniczyło 23 uczniów reprezentujących 5 szkół podstawowych.
      Wszyscy wykazali się dużymi zdolnościami wokalnymi i językowymi, jury zatem nie miało łatwego wyboru. zdjęcia

      A oto tegoroczni zwycięzcy:

      I miejsce:    Julia Galin (SP2 Luboń)
      II miejsce:   Michalina Pilżys (SP w Komornikach)
      III miejsce:  Amelia Michalak (SP w Komornikach)

      Wyróżnienia:

      Ada Jurewicz (SP1 Luboń)
      Hanna Bednarska (SP3 Luboń)
      Paulina Stemporowska (SP4 Luboń)


      GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I CZEKAMY NA KOLEJNE  WOKALNO-JĘZYKOWE SUKCESY ! 
      Katarzyna Trafas
    • Kierownik „Żabki” w świetlicy klas II

      02.06.2016

      W dniu 24.05.2016 r w ramach spotkań z rodzicami świetlicę klas II odwiedziła pani Anita Piwońska – kierownik sklepu „Żabka” w Plewiskach. Dzieci miały okazję po raz kolejny poznać tajniki zawodu. Dowiedziały się kim jest oraz czym zajmuje się kierownik sklepu „Żabka”. Uczniowie chętnie zadawali też pytania dotyczące produktów jakie oferuje sklep oraz uzyskania informacji na temat uszkodzonych bądź przeterminowanych produktów. zdjęcia
       
      Damian Stanisławski, Magdalena Ratajczak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz