wtorek, 23 sierpnia 2016

marzec 2016

Koło Młodego Melomana oraz Tęczowe Nutki zapraszają.

29.03.2016
https://odn.poznan.pl/pliki/chrzest_plakat.jpg
Muzykowanie to piękne zadanie - spotkanie flażolecistów z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu flażolecistów z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia 2016r. o godz 10.30 w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej. Formularz zgody w załączeniu.
Opiekunowie : Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel
  • Wielkanocna Zbiórka Żywności – dziękujemy!

    27.03.2016

    W dniach 14-18 marca br. w naszej szkole trwała Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zbieraliśmy produkty o długim terminie przydatności do spożycia: mąka, makaron, cukier, ryż, kasza, słodycze oraz wiele innych. Przy wsparciu i otwartości serc naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli udało się zebrać prawie 57 kg żywności oraz ponad 9 l oleju. Zebrane dary zostały przekazane osobom potrzebującym z terenu naszej gminy. zdjęcia

    Wszystkim osobom, które wsparły nasze działania, serdecznie dziękujemy!

    SKW „Wielkoduchy’ wraz z opiekunkami
  • Najmłodsi pasjonaci zaprezentowali swoje zbiory

    27.03.2016



    W dniach 14-18 marca br. w klasach I-III trwał „Tydzień kolekcjonera”. Akcja odbyła się już po raz kolejny, a jej celem było rozpropagowanie zainteresowań dzieci oraz wymiana doświadczeń. Młodzi pasjonaci mieli okazję pochwalić się różnego rodzaju przedmiotami uznanymi za kolekcjonerskie, wśród których znalazły się m.in.: trofea sportowe, figurki dinozaurów, lalek, karty ze sportowcami, porcelanowe słoniki, magnesy, pocztówki, znaczki pocztowe, samochody, muszle, monety, biżuteria, maskotki oraz wiele innych. Niektóre kolekcje były bardzo liczne, gdzie podziwiać można było naprawdę wyjątkowe okazy. Młodzi kolekcjonerzy chętnie prezentowali swoje zbiory oraz wymieniali doświadczenia z innymi pasjonatami. Ponadto, starali się zarazić swoimi zainteresowaniami innych kolegów i koleżanki, aby i oni połknęli kolekcjonerskiego bakcyla. zdjęcia
    Opracowała:
    Marta Broniszewska
  • Everyone wants to be Irish on St. Patrick’s Day!

    27.03.2016

    17 marca br. w naszej szkole świętowaliśmy narodowe święto Irlandii - Dzień Świętego Patryka (St. Patrick’s Day). Everyone wants to be Irish on St. Patrick’s Day - głosi hasło na ten dzień, gdyż święto to obchodzone jest w wielu krajach na świecie i staje się coraz popularniejsze w Polsce. W tym dniu najważniejszą tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego koloru wyspy i symbolizujący koniczynę przypisaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Nie inaczej było w naszej szkole, gdzie korytarze szkolne w budynku klas IV-VI zazieleniły się od ubrań uczniów i przypiętych do nich trójlistnych koniczynek. Ponadto, w celu przybliżenia idei święta patrona Irlandii, uczniowie z klas IV-VI na lekcjach języka angielskiego przedstawili prezentacje multimedialne, w których omówili postać św. Patryka, symbole oraz obchody tego radosnego dnia w Irlandii i na świecie. Wszystkim uczniom, którzy przyłączyli się do wspólnego świętowania, serdecznie dziękujemy!

    Opracowała:
    Marta Broniszewska
  • Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I – III

    24.03.2016

    „Wielkimi krokami idzie wiosna z kwiatami”

     

    P3161182

    Dnia 16 marca 2016 roku w bibliotece szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski. Jury konkursowe w swojej ocenie brało pod uwagę pamięciowe opanowanie wybranego wiersza, sposób interpretacji i poprawność językową. Do konkursu zgłosiło się 22 uczestników. Recytatorzy byli oceniani w 2 grupach wiekowych tj. osobno dzieci z klas I i dzieci z klas II - III. zdjęcia
    A oto nasi laureaci
    Klasy I
    I miejsce Konrad Pszczółkowski
    II miejsce Jan Zając
    III miejsce Alicja Wyrwał
    Wyróżnienie Julia Małasiewicz
    Klasy II – III
    I miejsce Kacper Graczyk
    II miejsce Malwina Stronczyńska
    III miejsce Mariusz Waczyński

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

    Organizatorki: Anna Kaczmarek, Hanna Woźniak, Marzena Reguła – Pierunek, Gabriela Ukaszewska
  • KONKURS NA WIELKANOCNY KOSZYCZEK

    24.03.2016
    20160314_155820

    Mamy zaszczyt poinformować, że KONKURS NA WIELKANOCNY KOSZYCZEK dla klas I został rozstrzygnięty.

    Niezależna komisja, w której skład wchodzili nauczyciele ze świetlicy, biorąc pod uwagę pomysł oraz estetykę wykonywanych prac jednogłośnie przyznała:
    I miejsce – klasie Id
    II miejsce – klasie Ic
    III miejsce – klasie Ib.

      Imiejsce IIImiejsce  IImiejsce
    Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że współpraca podczas wykonywania koszyczków przysporzyła Wam wiele radości. Jednocześnie informujemy, że zwycięskie koszyczki wygrały także gminny konkurs na eko-koszyczek!
    Organizatorki
  • Młodzi tancerze

    23.03.2016

    21 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach, dzieci z kółka tanecznego pod kierunkiem Moniki Jakielczyk zaprezentowały trzy układy taneczne  dla  uczniów klas wszystkich pierwszych, drugich i trzecich.  Kółko taneczne, ,,Tancerze'' działa od września 2015 roku i należą do niego dzieci z pierwszej klasy podstawowej ( 18 dziewczynek i 4 chłopców). 
    Monika Jakielczyk ( wychowawca świetlicy 1 E F K H)
  • Internetowy teatr dla Szkół

    20.03.2016

    Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w projekcie Telewizji Polskiej S.A Internetowy teatr dla Szkół.  Dnia 18 marca odbyła się transmisja spektaklu „O Kasi, co gąski zgubiła” z  Teatru Groteska w Krakowie. Udział w imprezie wzięły udział trzy klasy II.
    Znakomita sztuka zaprezentowana uczniom potwierdza ponadczasowość utworu, będącego klasyką literatury dziecięcej. To opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny.
    Internetowy Teatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a który w maju 2015 roku przekroczył już milion młodych widzów.

    Oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami transmisji teatralnych są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.  
                  Magdalena Ratajczak
                  Iwona Miller
  • Wywiadówka

    20.03.2016

    22 marca 2016r.  zapraszamy Rodziców na spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami poszczególnych przedmiotów.     
      kl. I - II godz. 19:30      kl. III - VI godz. 18:00
  • Koło Młodego Melomana zaprasza na koncert do Poznańskiej Filharmonii


    w sobotę, 19 marca 2016 r., godz. 11.00 w Auli Uniwersyteckiej  MUZYKOTEKA MŁODEGO CZŁOWIEKA OD JAZZU DO HIP-HOPU
    Daniel MOSZCZYŃSKI - wokal, rap, DJ
    Damian KOSTKA - kontrabas, gitara basowa
    Jakub SKOWROŃSKI - saksofony
    Jacek SZWAJ - piano, gitara, wokal
            Program:
    W programie standardy muzyki amerykańskiej od początku do końca XX wieku .
         Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł. Wpłaty do czwartku, 17 marca u organizatorek. Uwaga! Obowiązuje strój galowy.
    Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.
    Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel

    Daniel „Wolny” Moszczyński
    Zaczynał w Just 5, pierwszym polskim boysbandzie, który robił furorę w drugiej połowie lat 90. Chłopcy z Just 5 sprzedali ponad dwieście pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy płyty "Kolorowe sny", zagrali około pięciuset koncertów, występowali nawet z mało wtedy jeszcze znanym Justinem Timberlakiem. Nie uwierzycie, jaką muzykę teraz tworzy Daniel Moszczyński.

      
    fot. Monika Rutkowska

    Jedno jest pewne - Daniel "Wolny" Moszczyński, jeden z pięciu wokalistów śpiewających tekst "Kolorowych snów", a także kilku innych przebojów grupy, nie ma dziś nic z taką muzyką wspólnego. Ma za to z inną, i to bardzo wiele.
    Daniel AD 2015 to inspirujący człowiek. Wokalista i kompozytor z tysiącami pomysłów w głowie, oryginalnym podejściem do muzyki, do tego wulkan energii. Artysta pełną gębą, można by rzec. Nie chodzi nawet o liczbę zespołów i projektów, w jakich się udziela. Chodzi o ich jakość i różnorodność. By się o tym przekonać, wystarczy posłuchać muzyki dwóch z nich, Omni mOdO i Bibobit. Pierwszy gra ostrego rocka, z rapowymi wokalami, trochę w duchu Rage Against The Machnine, choć to pewne uproszczenie; drugi – mieszankę jazzu, big beatu, hip-hopu, dubstepu i wielu innych elementów.
    Jednym z bardziej znanych utworów grupy Bibobit jest "Plotka" – zespół nakręcił do niego bardzo efektowny teledysk, w którym gościnnie udział wzięli Urszula Dudziak oraz kabaret Hrabi. – Kiedy z Bartkiem Pietschem tworzyliśmy tę piosenkę, oczami wyobraźni usłyszeliśmy panią Urszulę – wspomina Daniel. – Stwierdziliśmy, że musimy sprawić, by w niej zaśpiewała. Po wielu zabiegach udało nam się z nią skontaktować, co nie jest łatwe, bo to osoba bardzo zabiegana i często podróżująca. Wysłaliśmy jej maila i… po bardzo krótkim czasie otrzymaliśmy odpowiedź: "Panowie, wchodzę w to!".
    żródło: muzyka.onet.pl
  • X Międzyszkolny Konkurs Regionalny pt. „Moja mała Ojczyzna poezją malowana” dla uczniów klas II i III

    13.03.2016
    konkurs regionalny 043

    7 marca 2016 roku, w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach, odbył się  jubileuszowy X  Międzyszkolny Konkurs Regionalny „Moja Gmina”. Spotkali się na nim uczniowie – pasjonaci regionalizmu z klas drugich i trzecich ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Gminie Komorniki, ukazanie jej uroków, kształtowanie tożsamości regionalnej, rozwijanie zainteresowań, prezentowanie wiedzy  i umiejętności na forum szkoły i szkół naszej gminy oraz wdrażanie do koleżeńskiego współzawodnictwa.
              Regionalizm w edukacji wczesnoszkolnej integruje różne dziedziny wiedzy. Umożliwia nauczenie dziecka szacunku i otwarcia na potrzeby społeczności i kultury poprzez przybliżenie mu własnego regionu, tzw. „małej ojczyzny", o której powinno wiedzieć jak najwięcej, z którą powinno się utożsamiać. Dziecko powinno poznawać najpierw to środowisko, które jest mu najbliższe, z którym jest emocjonalnie związane, a potem stopniowo przechodzić do tego, co odległe, nowe, obce.   
            Do tej myśli nawiązywało tegoroczne hasło konkursu „Moja mała Ojczyzna poezją malowana”. Zadaniem uczestników było ułożenie wiersza lub rymowanki oraz wykonanie ilustracji dotyczącej wybranego miejsca, budowli lub osoby związanej z naszą Gminą, czyli najbliższym dzieciom miejscem. Wykonane przez dzieci prace zostały wyeksponowane na specjalnej wystawie na jednym ze szkolnych korytarzy.

    konkurs regionalny 005-1

    Oprócz zdolności poetyckich i plastycznych, finaliści konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością struktury, historii, kultury i przyrody naszej małej, komornickiej Ojczyzny. Zachwycili wiedzą oraz umiejętnością kojarzenia i logicznego myślenia podczas wykonywania różnorodnych zadań konkursowych, np.: układali z puzzli mapę Gminy Komorniki, podawali różnice między nowym, a dawnym herbem naszej gminy, rozpoznawali na zdjęciach ważne obiekty położone w poszczególnych wsiach gminy, rozwiązywali łamigłówki gwarowe, wskazywali położenie ważnych obiektów na mapie gminy, uzupełniali tekst o naszej gminie brakującymi wyrazami.
    Dzieci pracowały w grupach, a urozmaicenie zadań pozwalało im nie tylko rywalizować w konkursie, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Ostatnim zadaniem było przetłumaczenie z języka gwarowego fragmentów wiersza „Lokomotywa”. Przy tej konkurencji uśmiechy nie schodziły z twarzy zarówno zawodników, jak i szanownego jury oraz towarzyszących dzieciom nauczycieli i bliskich.
           Podczas finału mieliśmy zaszczyt gościć regionalnych ekspertów:  pana Bogdana Czerwińskiego historyka, regionalistę, współzałożyciela TPZK, pana Mirosława Wielocha, radnego Powiatu Poznańskiego, wiceprzewodniczącego TPZK, a także panią wicedyrektor naszej szkoły panią Hannę Drapiewską.

    Zwycięzcami X Międzyszkolnego Konkursu Regionalnego „Moja Gmina” 
      zostali:  uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Chomęcicach:
    Pola Matysiak (kl.3a), Weronika Furmanowska (kl,3),
    Patryk Urbaniak (kl.3) i Grzegorz Urbanowicz (kl.3)
    II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornkach:
    Blanka Deskur (kl. 2c), Gabrysia Szydłowska (kl. 3c),
    Marianna Walkowska (kl. 3c)  i Jakub Sznajder (kl.3c)
    III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im.Tytusa i Jana Działyńskich w Plewiskach:
    Agata Kempińska (kl. 2b), Zuzia Szymaniak (kl. 2b),
    Zofia Słaby (kl. 3a)  i Szymon Detz (kl. 3b)
    IV miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wirach:
    Marta Kruk (kl.3), Amelia Strózik (kl.3),
    Bruno Buczkowski ( kl.3b) i Piotr Górny (kl. 3b)
           Wszystkim finalistom i uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu Gminy Komorniki - naszej małej Ojczyzny.
    Organizatorki konkursu:
    Dorota Błaszczyk, Renata Janiszewska, Paulina Perz – Szydłowska, Katarzyna Proch
  • Matematyczne rozgrywki

    13.03.2016

    W dniu 5.03.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 19 w Poznaniu odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla Klas VI Szkół Podstawowych m. Poznania. Konkurs odbył się w dwóch etapach: rejonowym i finałowym. Do etapu rejonowego przystąpiło 133 uczniów ze szkół podstawowych z kilku miast Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Kajetan Daroch, Antoni Rajtar i Jan Woźniak. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 22 uczniów w tym nasi dwaj uczniowie: Jan Woźniak i Kajetan Daroch, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki. Jan Woźniak otrzymał wyróżnienie, a Antoni Rajtar został finalistą.
               
     Całej trójce uczniów gratulujemy sukcesu!
    Wojciech Chmielewski
  • Bojowe dziewczyny

    13.03.2016

    W sobotę 12 marca w Wojskowym Klubie Sportowym Grunwald  odbył się Wielkanocny Turniej Zapaśniczy. Julia Czempińska (Vc) po wygraniu wszystkich czterech walk zdobyła złoty medal. Ada Czempińska (Id) po wygraniu dwóch walk i przegraniu jednej zdobyła srebrny medal. Wielkie gratulacje za determinację i wolę walki! Brawo dziewczyny!
  • Zapraszamy 14 marca na "Dzień otwarty szkoły".

    12.03.2016

    Zapraszamy rodziców chcących zapisać swoje dzieci do naszej szkoły do skorzystania z możliwości zapoznania się z infrastrukturą naszego gmachu i bazą szkoleniową.
    W programie:
    1. Konferencja dla rodziców  o godzinie 17:00  na sali gimnastycznej szkoły.
    2. Zwiedzane szkoły.
    3. Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu, chóru FEELING oraz zaproszonych gości o godzinie 18:00
  • Zapraszamy na koncert!

    10.03.2016

    Zapraszamy wszystkich na koncert, który odbędzie się w ramach dni otwartych szkoły w poniedziałek 14.03.2016 r o godz 18 00. Wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu, chór FEELING oraz zaproszeni goście. Poniżej program całego koncertu.
    Radosław Lubkowski
  • Twórcze odkrywanie filmu

    12.03.2016

    W środę 9 marca 2016 r. uczniowie z koła medialnego  (Maria Fabiańska, Kornelia Stark, Igor Szydłowski, Jakub Butkiewicz) uczestniczyli w warsztatach filmowych, które prowadziła pani Katarzyna Czubińska (liderka Filmoteki Szkolnej). Szóstoklasiści mieli okazję wcielić się w rolę operatora kamery, aktora, reżysera. Poznali tajniki obsługi  kamery, a także nauczyli się zasad kadrowania. To jedne z wielu zagadnień poruszanych w czasie trwania warsztatów. Przeanalizowali najczęstsze błędy początkujących filmowców. Uczniowie dowiedzieli się, jak stworzyć prosty scenariusz. Następnie w ramach burzy mózgów ustalili temat filmu, który chcieliby zrealizować podczas warsztatów. Swoją produkcję zatytułowali „Królewna Śnieżka”. Wspólnie zbudowali scenariusz, podzielili się na operatorów kamery, aktorów, wybrali również reżysera i przystąpili do kręcenia filmu. Bardzo dziękujemy pani Katarzynie Czubińskiej za poświęcony czas i profesjonalne przeprowadzenie warsztatów.
    Ewelina Krzysztoń
  • PROJEKT EDUKACYJNO-ARTYSTYCZNY „TANCBUDA”

    07.03.2016

    „Tancbuda”, to projekt zajęć artystyczno-edukacyjnych skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej w Komornikach. Odbiorcami projektu są dzieci i młodzież szkolna w szczególności z rodzin o trudnej sytuacji materialnej, która uniemożliwia rodzicom i opiekunom zorganizowanie im czasu wolnego od nauki szkolnej w atrakcyjny sposób, jak i również dowożenie podopiecznych do Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach.
    W ramach naszego  projektu przewidujemy stałe prowadzenie zajęć artystyczno – edukacyjnych z takich dziecin jak : taniec, muzyka i sztuka aktorska, z częstotliwością jeden raz w tygodniu zajęcia taneczne oraz jeden raz w tygodniu naprzemiennie zajęcia muzyczne i aktorskie w okresie od marca do czerwca 2016 r. Dodatkowym elementem programu będą warsztaty eksperckie ze znanymi autorytetami reprezentującymi w/w formy (znani choreografowie, laureaci konkursów artystycznych, kompozytorzy, producenci muzyczni itd.) , w częstotliwości 1 raz w miesiącu.  Finalnym produktem naszego cyklu będzie stworzenie wspólnego mini spektaklu o  charakterze musicalu, który chcielibyśmy zaprezentować w SP Komorniki w trakcie tygodnia, który będzie kończył rok szkolny 2015/2016.
    Uczestnicy projektu to dzieci i młodzież w wieku od 7 do 13 lat, zakładana łączna liczba uczestników to do 30 osób. Zajęcia odbywać się będą w SP Komorniki w każdy poniedziałek począwszy od 21.03.2016 do końca roku szkolnego, w godzinach od 16:00 do 18:00
  • Szanowni Rodzice!

    07.03.2016

    WIELKODUCHY  ze  SZKOLNEGO  KLUBU  WIELKODUCHA  zapraszają Państwa  do  udziału  w  akcji  charytatywnej  na  rzecz  osób najuboższych - „Zbiórka  Żywności”,  która  będzie  zorganizowana  na terenie Szkoły w dniach 14-18 MARCA 2016 ROKU.  
    Wystarczy:
    •  zakupić w sklepie produkt spożywczy
    •  przekazać  dziecku,  aby  przyniosło  go  do  Szkoły  i  złożyło  w oznakowanym pojemniku
     
    Zebrane  produkty  zostaną  przekazane  do  lokalnych  instytucji  i placówek zajmujących się dożywianiem osób najuboższych. 

    Rekomendowane  produkty:  olej,  ryż,  płatki  śniadaniowe,  słodycze, konserwy, tłuszcze , cukier, makaron.

    Dziękujemy za zrozumienie  i wsparcie dla naszych działań!

    Akcja  organizowana  jest  wspólnie  przez  Stowarzyszenie  CREO (realizatora  Programu  Edukacyjnego  „WIELKODUCHY”)  oraz
    Wielkopolski Bank Żywności.

    Zapraszamy  do  śledzenia  poczynań  WIELKODUCHÓW  na  naszej stronie  internetowej  oraz  do  polubienia  WIELKODUCHOWEGO  profilu na facebooku
  • ALFIK HUMANISTYCZNY 2015

    06.03.2016

    Ogólnopolski Konkurs ALFIK HUMANISTYCZNY 2015 odbył się 16 grudnia 2015 w naszej szkole. Przystąpiło do niego 22 uczniów z klas 4-6.  Celem  konkursu jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży oraz rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nauką przedmiotów humanistycznych poprzez stworzenie im możliwości do intelektualnego współzawodnictwa z rówieśnikami. Udział w Alfiku był znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki. Aby uzyskać w konkursie wynik bardzo dobry, nagrodzeni uczniowie musieli zdobyć powyżej 75% możliwych punktów.

    Bardzo dobry wynik w konkursie uzyskali:
    Katarzyna Matczak z klasy 6, która zdobyła 83,3% punktów możliwych do uzyskania i otrzymała dyplom uznania oraz nagrodę rzeczową.
    Borys Żurek z klasy 4, który zdobył 82,2% punktów możliwych do uzyskania i otrzymał dyplom uznania.

     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

    Nauczyciele języka polskiego – Diana Gołacińska, Ewelina Krzysztoń, Joanna Tarasiewicz
  • I MIEJSCE W GMINIE KOMORNIKI W KONKURSIE „ORTOGRAFICZNE POTYCZKI”!

    05.03.2016

    4 marca 2016 roku w Plewiskach odbył się etap gminny konkursu ortograficznego, będący równocześnie eliminacjami do XV Powiatowego Konkursu „Ortograficzne potyczki”. W szranki stanęli uczniowie naszej gminy.  Najlepszymi znawcami zawiłości polskiej ortografii okazali się szóstoklasiści z naszej szkoły – Jan Kaczmarski (VI b), Nikola Konewka (VI b), Zuzanna Ludwiczak (VI b). Będą oni reprezentować Gminę Komorniki w konkursie powiatowym, który odbędzie się w Koziegłowach. Ponadto wielkie gratulacje należą się Jankowi  Kaczmarskiemu, który zdobył największą liczbę punktów i tym samym otrzymał tytuł Króla Ortografii.


    Polska ortografia nie należy do najłatwiejszych, więc tym większa chwała tym, którzy zdecydowali się z nią zmierzyć!
    Ewelina Krzysztoń 
  • Wizyta piłkarza Warty Poznań w świetlicy klas II

    05.03.2016

    4 marca 2016 r świetlicę klas II zaszczycił swoją obecnością były piłkarz Warty Poznań pan Dariusz Cudny – tata uczennicy klasy II i. Pan  Cudny podzielił się z uczniami piłkarską drogą, którą przebył nim trafił do Warty Poznań. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących piłki nożnej, zagadnień związanych ze sportem, zawodem piłkarza, treningami oraz zrozumieli, że zasada fair play to zasada, która powinna być realizowana nie tylko podczas zawodów sportowych, ale w całym życiu. zdjęcia

    Damian Stanisławski, Magdalena Ratajczak
    • WYNIKI STYPENDIADY WCZESNOSZKOLNEJ dla uczniów klas 2-3

      03.03.2016

      Ogólnopolski Konkurs Stypendiada Wczesnoszkolna (1-10 grudnia 2015 r.) przeznaczony był dla uczniów klas 2 i 3. W naszej szkole przystąpili do niego  wszyscy chętni uczniowie, którzy pragnęli zmierzyć się  z rówieśnikami z całej Polski. W ramach stypendiady odbyły się cztery konkursy:
      • konkurs czytelniczy „Abecadło”,
      • konkurs ortograficzny „Ortografek”,
      • konkurs matematyczny „Plusik”,
      • konkurs plastyczny „Plastuś”

      W poszczególnych konkursach kilkoro uczniów otrzymało wyróżnienia:

      • w czytelniczym  - Mateusz Lizik, Anna Pietrzykowska i Jakub Krzywania
      • w ortograficznym  - Maksymilian Makowski
      • w matematycznym – Mariusz Waczyński,
      • w plastycznym – Jakub Zielski, Maja Ząbek, Jakub Surowy i Dominika Deręgowska

      III  miejsce w konkursie plastycznym otrzymał Marcel Urbański .

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
       Kolejne zmagania już za rok.

      Szkolni koordynatorzy :
      Iwona Jankowiak, Anna Kaczmarek
      Renata Janiszewska, Paulina Perz- Szydłowska
    • Uczymy się budować...czyli wizyta architekta w świetlicy klas II

      02.03.2016
      20160302_151316

      W dniu 02.03.2016 r w ramach spotkań z rodzicami świetlicę klas II odwiedziła pani architekt Agnieszka Szymańska. Dzieci miały okazję po raz kolejny poznać tajniki fascynującego zawodu. Dowiedziały się jakie etapy trzeba przejść, żeby wybudować dom. Poznały historię tego zawodu – czyli jak projektuje i buduje się dziś, a jak robiło się to kiedyś. Chętnie zadawały też pytania dotyczące funkcjonalności budowanych mieszkań i materiałów do tego używanych. Dużą atrakcję stanowiła dla dzieci możliwość obejrzenia na komputerze zdjęć różnych obiektów na świecie. Na koniec warsztatów uczniowie wykonali wspólnie plan miasta. Dziękujemy pani Agnieszce za te ciekawe zajęcia. album ze zdjęciami

      Damian Stanisławski
    • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE W SZKOLE

      02.03.2016
      DSC07260

      W dniach od 29.02 do 2.03.2016r. w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Miłosierni jak Ojciec”. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w naukach rekolekcyjnych. W tym roku gościliśmy księdza Wikariusza Jana Frąckowiaka z parafii Św. Andrzeja Apostoła wraz z młodzieżą gimnazjalną.
      W pierwszym dniu rekolekcji aktorzy odgrywali scenki z życia osób uzależnionych (np. od muzyki, gier, komórek). Mieliśmy możliwość obejrzenia ciekawego fragment filmu „Opowieści z Narnii” oraz uczyliśmy się nowych piosenek religijnych.
      W drugim dniu uczniowie zapoznali się ze stacjami Drogi Krzyżowej. Niektórzy z nas mieli możliwość nieść krzyż odprawiając nabożeństwo. Młodzież z Hufca Niepokalanej zachęcała nas do włączenia się we wspólnotę np.: parafialną, taką jak: ministranci czy schola dziecięca.
      W trzecim dniu rekolekcji oglądaliśmy film przedstawiający przedszkolaki, które opowiadały jak powniniśmy się zachowywać i czego nie należy robić. Ksiądz Rekolekcjonista zapoznał nas z zasadami obowiązującymi po przekroczeniu progu świątyni. Następnie braliśmy udział w teleturnieju, którego tematem przewodnim były warunki dobrej spowiedzi świętej. Na zakończenie rekolekcji pomodliliśmy się tańcząc i słuchając w języku suahlilii  „Ojcze nasz” tworząc serpentynę z uczniów.
      Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia rekolekcji w naszej szkole serdecznie dziękujemy, zwłaszcze księdzu Janowi. Do zobaczenia za rok! zdjęcia

      oprac. Alicja Nowowiejska
    • Warsztaty w Muzeum Narodowym

      02.03.2016

      24.02.2016r. uczniowie klasy 5c wzięli udział w wycieczce do kina na film pt. „Alvin i wiewiórki” oraz odwiedzili Muzeum Narodowe w Poznaniu.  Film bardzo spodobał się dzieciom. Po skończonym seansie uczniowie  wzięli udział w warsztatach organizowanych w Muzeum Narodowym. Tematem przewodnim zajęć była mitologia w sztuce. Dzieciom przypomniane zostały piękne mity m.in. o zakochanym Faunie, o Amorze, o pięknej Afrodycie oraz o nieszczęśliwym locie Ikara. Uczniowie mogli obejrzeć różne dzieła, z różnych epok -zarówno polskich jak i zagranicznych artystów, których interpretacje danego mitu znacznie się od siebie różniły. Dopełnieniem zajęć były warsztaty plastyczne, których celem było stworzenie swojego mitologicznego bohatera.

      Luiza Jurkowska
    • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Mat”

      01.03.2016
      13 stycznia odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkursu Matematycznego „Mat”, w którym wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły z klas 2-6. Uczestnicy konkursu w ciągu 90 minut mieli za zadanie rozwiązać test, składający się z 19 lub 23 pytań w zależności od kategorii wiekowej. Test uchodzi za jeden z trudniejszych, ponieważ uczestnik otrzymuje ujemne punkty za udzielenie błędnej odpowiedzi. Nasi uczniowie w konkursie wypadli bardzo dobrze, a najlepsze wyniki osiągnęli:
      Z klas drugich:
      Patryk Stronka – dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, ( 2 miejsce w województwie)
      Michał Nadobnik  - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, ( 3 miejsce w województwie)
      Franek Antonowicz – dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku, ( 10 miejsce w województwie)
      Z klas piątych:
      Natalia Maciuszonek - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, ( 3 miejsce w województwie)
      Z klas szóstych:
      Antoni Rajtar - pendrive Lizzard 4MB za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, ( 1 miejsce w województwie)
      Kajetan Daroch - dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku, ( 2 miejsce w województwie)
      Jakub Butkiewicz - dyplom uznania za uzyskanie  dobrego wyniku, ( 5 miejsce w województwie)

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
    • Międzyszkolny Konkurs Oratorski ,,Opowiedz mi, proszę”

      01.03.2016

      Opowiadać każdy potrafi, lecz nie wszyscy umieją zainteresować tak, by skupić na sobie całą uwagę. Nasza szkoła może się poszczycić wieloma talentami w tej kategorii, które to ujawniły się  podczas Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego ,,Opowiedz mi, proszę”. Uczestnicy mieli przygotować opowiadanie odtwórcze, np. baśni czy mitu, a następnie zaprezentować je  przed publicznością. Oprócz sprawności językowej liczyły się również umiejętności aktorskie, a także kostiumy, rekwizyty czy muzyka, które dodatkowo wpływały na atrakcyjność występu. W szkolnych eliminacjach wyłoniono czworo uczniów: Zofię Furmaniak (kl. IV a), Aleksandrę Rumińską (kl. V c), Zofię Wilak (kl. V d), Kornela Graczyka (kl. V d). To właśnie oni reprezentowali naszą szkołę 24 lutego 2016r. w Chomęcicach, gdzie odbył się finał. Okazali się bezkonkurencyjni i zajęli wszystkie miejsca na podium. Pierwsze otrzymała Zosia Furmaniak, drugie - Zosia Wilak, trzecie - Ola Rumińska. Cieszymy się niezwykle i gratulujemy dużego talentu.

      Diana Gołacińska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz