wtorek, 23 sierpnia 2016

luty 2016

  • Konkurs przyrodniczo-geograficzny ,,Palcem po mapie”

    28.02.2016

    DSC_9155

    10 i 15 lutego odbył się konkurs koła przyrodniczo-geograficznego ,,Palcem po mapie". Uczestnicy musieli wykonać plakat tematyczny wybranego przez siebie kraju oraz nauczyć się kilku podstawowych informacji lub ciekawostek, jakie przybliżają obraz prezentowanego państwa. Wspaniałe zaangażowanie dzieci oraz pomoc rodziców zaowocowały ciekawymi i kreatywnymi pracami. Biorący udział byli oceniani za samodzielną wypowiedź, posiadane wiadomości i formę przekazu, a także za przygotowany plakat. Wybranie wygranych okazało się dla jury ogromnie trudne, lecz po długich rozmowach wyłoniono następujących laureatów:

    Miejsce III        Michał  Eichstaedt        klasa 1e
    Miejsce II         Maks Filipek                 klasa 1f
    Miejsce I          Wiktoria Dąbrowska     klasa 1g  JAPONIA

    Pozostali uczestnicy zostali obdarowani dyplomami wyróżnienia oraz słodkim drobiazgiem.
    Organizatorzy dziękują dzieciom oraz ich rodzicom za zaangażowanie i mobilizowanie do wspólnego poszerzania wiedzy poprzez zabawę. zdjęcia z konkursu
    Organizatorzy: Dorota Drożdzyńska, Marta Buchert-Szarzyńska, Anna Skiba
  • Konkurs KOSZ WIELKANOCNY

    26.02.2016
    Promując rozwój umiejętności plastycznych, podtrzymując twórczość obrzędową i wykorzystanie surowców ekologicznych  Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zaprasza do udziału  w konkursie: 
    KOSZ WIELKANOCNY
    Pod honorowym patronatem: Wójta Gminy Komorniki Jana Brody oraz Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki Mariana Adamskiego

    1. Konkurs ma charakter otwarty dla dzieci i dorosłych. Ma na celu promocję  i podtrzymywanie tradycji wielkanocnej związanej z wykonywaniem plastyki obrzędowej.  Promocję surowców ekologicznych. Celem jest tworzenie i ozdabianie koszy w formie przestrzennej. 
    2. Należy wykonać i ozdobić kosz w niecodziennej odsłonie. Zachować kształt jako formę przestrzenną, natomiast interpretacja wybranego surowca  i technik zdobniczych pozostaje w zamyśle autora pracy. Wielkość pracy nie powinna przekraczać 120 cm wysokości.
    3. Kosze należy dostarczyć do dnia 14. 03. 16 do godziny 19:00 do galerii sala Piwnica GOK Komorniki, ul. Stawna 7/11. Opiekunem konkursu jest Julia Kaczmarczyk – Piotrowska. Kontakt: 61 8107 449, email: gok.komorniki.jkp@wp.pl.
    4. Prace zgłaszamy indywidualnie lub jako grupa.  Prosimy o jej opisanie: autor, dane kontaktowe, w przypadku placówek  - nazwa instytucji i kontakt z prowadzącym.
    5. Posiedzenie jury w dniu 17.03.16 przyzna nagrody w kategoriach zgłoszeń: dziecięcej: przedszkola, SP klasy I-III, SP klasy IV-VI, młodzieżowej oraz dorosłych, zgłoszeń indywidualnych i grupowych. 
    6. Zostanie opublikowana lista laureatów na stronie GOK w  Komornikach.
    7. Prace pozostają w dyspozycji Organizatora – Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach i zostaną zaprezentowane na wystawach: w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach, dniu 23 marca  2016 podczas uroczystości: „Stołu Wielkanocnego” w Szreniawie.
    8. Zgłoszenie pracy do konkursu jest równoznaczne o autorstwie wykonanej pracy.
    9. Zgłoszenie autor jest zobowiązany potwierdzić w protokole zdawczo-odbiorczym. W przypadku dosłania prac kurierem, kwit jest dowodem dostarczenia pracy.
    10.  Prace po upływie 3 miesięcy w przypadku nieodebrania przechodzą na własność Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach i zostaną przeznaczone na cele artystyczne placówki.
    UWAGA: zgłoszenia grupowe po eliminacjach wewnętrznych w placówce zgłaszającej.
    Opr: JKP GOK Komorniki

    Uprzejmie informujemy, że do dnia 11.03.16r. prace można również dostarczyć :
    - p. Iwony Jankowiak- kl.I-III
    -p. Agaty Rochowiak- kl.IV-VI
    Dnia 14.03.2016r. zostaną przekazane organizatorowi konkursu.
  • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

    25.02.2016
    Już od kilku lat nasi uczniowie biorą udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. Wymaga on nie tylko dużej wiedzy i sprawności językowej, ale też sporego zaangażowania.Na każdy etap (szkolny, rejonowy, wojewódzki) uczestnicy musieli przeczytać kilka tekstów, w tym 6 powieści. Następnie, wykorzystując swoje doświadczenie czytelnicze, udzielali odpowiedzi na pytania oraz pisali wypracowania. Trójka uczniów poradziła sobie z tymi zadaniami doskonale i 12 lutego 2016 przystąpiła do ostatniego etapu. Finalistami zostali: Katarzyna Matczak, kl. VI a, Oliwia Stronczyńska, kl. VI c, Jan Woźniak, kl. VI d.
    Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                  Diana Gołacińska
  • MISTRZOSTWA GMINY KOMORNIKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

    25.02.2016

    W piątek, 12.02.2016r. w hali sportowej GOSiR w Komornikach odbyły się Mistrzostwa Gminy Komorniki Szkół Podstawowych w Minisiatkówce dziewcząt i chłopców. Organizatorem zawodów był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Komornikach oraz nauczyciele wychowania fizycznego uczący w Gimnazjum im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Komornikach.   Dziewczynki z naszej szkoły wywalczyły pierwsze miejsce w Gminnych Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Minisiatkówce dziewcząt, a tym samym uzyskały awans do kolejnego etapu rozgrywek tj. Półfinału Mistrzostw Powiatu Poznańskiego. Chłopcy zajęli drugie miejsce, ulegając reprezentacji SP z Plewisk. więcej w zakładce sport
  • WARSZTATY JĘZYKOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W WIRACH

    23.02.2016

  • Z piątku na sobotę (z 19 na 20 lutego) uczniowie klasy Ve wraz z nauczycielkami Katarzyną Trafas i Martą Broniszewską wzięli udział w swoich pierwszych warsztatach językowych zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Wirach.
    Ich celem było nie tylko rozwijanie kompetencji językowych, aktywne wykorzystanie języka do celów komunikacyjnych, ale także zapoznanie i integracja z uczniami z Wir.
    Tematem przewodnim spotkania było JEDZENIE - FOOD.
    Warszaty rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych, podczas których uczniowie zapoznali się i próbowali (z powodzeniem) zapamiętać imiona kolegów i koleżanek z drugiej szkoły.
    Następnie przeszliśmy do pracowni komputerowej, gdzie uczniowie odwiedzili bardzo lubianą stronę KAHOOT i rozwiązali quiz na temat jedzenia. Emocje były niesamowite ..



  • Potem obejrzeli filmy w języku angielskim na temat zwyczajów żywieniowych mieszkańców Wielkiej Brytanii. Kiedy nastała pora kolacji, młodzież udała się do szkolnej stołówki i sama przyrządziła pizzę.
    Na drugi dzień, po samodzielnie przygotowanym śniadaniu, uczestnicy warsztatów obejrzeli scenki sytuacyjne w restauracji. Po zebraniu przydatnych zwrotów i wyrażeń uczniowie w grupach przygotowali własne dialogi, które następnie odegrali przed kamerą. Nagrane scenki zostaną obejrzane i omówione na zajęciach. Na koniec rozwiązali krzyżówkę, quiz i zagrali w grę planszową - wszystko o tematyce związanej z jedzeniem.

    Warsztaty zakończyły się w sobotę i około godziny 12:00 wszyscy rozjechali się do swoich domów. Mamy nadzieję, że wszyscy miło i pożytecznie spędzili ten czas. Z pewnością spotkamy się ponownie w przyszłym roku.

    Pozdrawiamy naszych nowych przyjaciół z Wir :)

        Katarzyna Trafas, Marta Broniszewska

  • BALIK KARNAWAŁOWY KLAS TRZECICH

    18.02.2016
    DSCN2537

    W czwartek 04.02.2016r. w naszej szkole odbył się balik karnawałowy klas trzecich. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci. Tego dnia nasz korytarz zamienił się w salę zabaw, tańców i szaleństw. Dzieci przebrane   w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie. Animatorzy urozmaicali zabawę zadaniami, a każde dziecko na zakończenie otrzymało nagrodę  w postaci zwierzątka z balonu. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. zdjęcia

     Tekst: Karolina Buksch
      Zdjęcia: K. Buksch, R. Janiszewska
  • WIZYTA POLICJI W ŚWIETLICY KLAS II

    17.02.2016
    20160216_133609

    W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo uczniów.  W dniu 16.02.2016 r wychowawcy świetlicy zaprosili policjantów min. tatę uczennicy klasy II g  pana Tomasza Skoniecznego, którzy spotkali się z uczniami uczęszczającymi do świetlicy klasy II. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo oraz poznanie zawodu policjanta. Policjanci rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.zdjęcia
    Spotkanie przebiegło radośnie, a na twarzach dzieci gościł uśmiech.

    Organizatorzy: Damian Stanisławski, Magdalena Ratajczak
  • WIZYTA GRUPY TEATRALNEJ W PRZEDSZKOLU

    16.02.2016

    16 lutego 2016 roku uczniowie z koła teatralnego udali się do Przedszkola im. Króla Maciusia I w Komornikach, aby przedstawić dzieciom przygotowaną przez siebie inscenizację w języku angielskim baśni pt. „Czerwony Kapturek”. Na miejscu przyjęci zostali bardzo miło.  Goście szybko zaskarbili sobie sympatię dziecięcej widowni, która bacznie i z wielkim zainteresowaniem obserwowała wydarzenia na scenie.  Na zakończenie zespół teatralny otrzymał od maluchów laurkę w podziękowaniu za piękny występ.  Mamy nadzieję, że wydarzenie to będzie początkiem teatralnej współpracy między naszą szkołą a przedszkolem.

    Ewelina Krzysztoń, Katarzyna Trafas
  • WARSZTATY FOTOGRAFICZNE Z LAUREATKĄ GRAND PRIX W KONKURSIE NATIONAL GEOGRAPHIC

    15.02.2016

    11 lutego troje uczniów z klasy VI d (Kornelia Stark, Konstanty Łukasiewicz, Jan Woźniak) brało udział w inspirujących warsztatach fotograficznych z Moniką Strzelecką, zdobywczynią Grand Prix w 11. Wielkim Konkursie Fotograficznym National Geographic. Laureatka przede wszystkim podzieliła się swoją wiedzą o tajnikach fotografowania.  Zapoznała uczniów z pracami wybitnych fotografów tj. Henri Cartier-Bresson, Josef Koudelka, Alex Webb. Uczestnicy zajęć poznali trochę teorii, którą wykorzystali chwilę później w praktyce. Mieli za zadanie wykonać samodzielnie zdjęcia, które omówiła fotografka. Po tych warsztatach szóstoklasiści z pewnością bardziej profesjonalnym okiem spojrzą na fotografię.
    Ewelina Krzysztoń
  • FILMY DOKUMENTALNE I ZAJĘCIA W MUZEUM NIE MUSZĄ BYĆ TRUDNE I NUDNE!

    11.02.2016
    IMG_2681

    Filmy dokumentalne i zajęcia w muzeum nie muszą być trudne i nudne! Przekonali się o tym uczniowie klas VI b i VI d podczas wycieczki do CK Zamek  i Muzeum Narodowego w Poznaniu.  Szóstoklasiści w ramach projektu Akademii Dokumentalnej obejrzeli 9 lutego w Kinie Pałacowym dwa filmy („Głos Bente”, „Johan”) z bloku „Siłę mam w sobie”, które w różny sposób mówią o potrzebie akceptacji. Co zrobić, aby być lubianym? Z drugiej strony, jak żyć w zgodzie ze sobą i dbać o swoją indywidualność?
    Po seansie pani Katarzyna Czubińska (liderka Filmoteki Szkolnej) przeprowadziła dla dzieci lekcję.  Po przygodzie z filmem dokumentalnym szóstoklasiści udali się na warsztaty do Muzeum Narodowego. Dotyczyły one opisu obrazu. Uczniowie podczas zajęć muzealnych przypomnieli sobie zasady obowiązujące w opisie dzieła sztuki, utrwalili terminy artystyczne, powtórzyli wiadomości o kompozycji obrazu. Zostali podzieleni na grupy. Każda opisywała wyznaczone dzieło sztuki. Później, nie znając tytułu obrazu, dzięki opisowi przeciwnej drużyny, grupa musiała w zbiorach muzeum odnaleźć odpowiednie malowidło. Opisywanymi obrazami były płótna Wilhelma Amberga („Czytanie Werthera”) i Christoffela Piersona („Dzieci w strojach antycznych”). Redagowanie opisu obrazu, pod kierunkiem historyka sztuki, w sprzyjającej  skupieniu atmosferze muzealnej sali, to świetny sposób ćwiczenia tej formy wypowiedzi. Mamy nadzieję, że warsztaty okażą się dobrą rozgrzewką przed sprawdzianem klas szóstych. Szóstoklasiści podczas wycieczki do Poznania na pewno nie próżnowali. zdjęcia
    Opiekunowie: Ewelina Krzysztoń, Agnieszka Kuster, Mateusz Woźniak
  • Projekt profilaktyczny, interwencyjny i strategiczny

    Serdecznie zapraszamy Rodziców na  "Projekt profilaktyczny, interwencyjny i strategiczny", który odbędzie się w naszej szkole dnia 13.02.2016r (sobota) - szczegóły na załączonym plakacie.

  • Zapraszamy do udziału w konkursie

    02.02.2016
    http://www.komorniki.pl/asp/pliki/ikony/herb_nowy.jpgX Międzyszkolny Konkurs Regionalny pt. „Moja mała Ojczyzna poezją malowana” dla uczniów klas II i III
    Organizator: Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Komornikach. Termin: 7 marca 2016 r. godz. 13:00   Miejsce:  Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Komornikach
    Cele :
    -        poszerzenie wiedzy o gminie Komorniki, ukazanie jej uroków,
    -        kształtowanie tożsamości regionalnej,
    -        rozwijanie zainteresowań,
    -        prezentowanie wiedzy i umiejętności na forum szkoły i szkół naszej gminy,
    -        wdrażanie do koleżeńskiego współzawodnictwa.
    Zakres wiadomości:
    gwara komornicka, symbole gminy, położenie, układ administracyjny gminy, rzeki, jeziora, zabytki, muzea, kompleksy leśne, władze gminy, ważne postaci w życiu gminy, miejsca pamięci, ogólne wiadomości o Poznaniu – stolicy powiatu i województwa.
    Proponowane źródła informacji:
    folder Gminy Komorniki dostępny na stronie  www.komorniki.pl oraz folder TPZK tamże, „Gwara Komornicka” S. Nowak, „Historia Gminy Komorniki” Z. Boras, foldery „Spacer po Komornikach” B. Fiedler, „Nurtem Wirynki”,  teksty z zakładki: kółko regionalne(www.spkomorniki.pl) i inne dostępne publikacje. 
    Etap I wewnątrzszkolny – dwa zadania
    1. Poeta i ilustrator „Moja mała Ojczyzna poezją malowana”
    Wymagania konkursowe:
    Uczestnicy konkursu przyjmują role poety i ilustratora. Układają wiersz  (lub rymowankę) dotyczący wybranego miejsca, budowli lub osoby związanej z naszą Gminą oraz zilustrują  go.  Uczniowie przygotowują prace indywidualnie. Można zaprezentować kilka prac.
    -      Kartka z bloku technicznego - format A3 lub większy (powinien się na niej zmieścić zarówno tekst jak i praca plastyczna),
    -      technika dowolna, np: rysunek, collage, akwarela, grafika,
    -      praca zgodna z tematem.

    2. Test o Gminie Komorniki
    Rozwiązują uczniowie, którzy przygotowali pracę plastyczną. Czworo uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki na teście, bierze udział w etapie międzyszkolnym tworząc grupę konkursową.   
    Termin: dostarczenie wszystkich prac organizatorom do dnia 1 marca 2016 r. z załączonymi danymi uczniów,którzy reprezentują daną szkołę.

     Etap II międzyszkolny
    Do II etapu zakwalifikują się szkolni finaliści, tj. 4 uczniów, którzy spełnią kryteria konkursowe.   
    Termin finału konkursu:
    7 marca 2016 r.(poniedziałek) o godz. 13.00, sala nr 231.
    Finaliści  rozwiązują grupowo zadania konkursowe.
    Dla wszystkich uczestników finału przygotowano dyplomy i atrakcyjne nagrody.
                Zapraszamy.
          Organizatorki konkursu:
          Dorota Błaszczyk, Renata Janiszewska, Katarzyna Proch, Paulina Perz-Szydłowska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz