wtorek, 23 sierpnia 2016

październik 2015

    • Mini Playback Show

      29.10.2015
      http://egesior.linuxpl.info/Mini_Playback_Show/mini-playbach-show.jpg
      W dniach 22 i 27 października 2015r. w naszej szkole odbył się Mini Playback Show. Uczniowie z klas II – III prezentowali się naśladując i imitując śpiew różnych wokalistów z polskich i zagranicznych list przebojów. Mini Playback Show, to konkurs mający na celu  zaprezentowanie różnorodnych gatunków muzycznych i dostarczenie uczniom radosnych przeżyć w obcowaniu z muzyką. Uczestnicy Show zapewnili publiczności niesamowite wrażenia wzrokowe i słuchowe dzięki niespotykanej mieszance stylów i talentu najsławniejszych artystów znanych ze szklanego ekranu. Publiczność również wspierała uczestników naszego przeglądu wspólnym śpiewem, słowami otuchy oraz gromkimi brawami. Jury oceniało takie elementy jak: dobór utworu, stylistykę wykonawcy, choreografię oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się ogromne gratulacje. Dyplomy i nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym chętnych nie zabraknie. zdjęcia z uroczystości
      Organizatorzy: Marta Maciejewska, Magdalena Kaźmierczak, Iwona Chruściel, Anna Kaźmierczak.

      Wyniki zamieszczono w tabeli.

      Klasa
      Kategoria
      Miejsce
      Imię i nazwisko
      Klasy II
      Solista:







      Zespół:

      I miejsce
      II miejsce
      III miejsce

      Wyróżnienia:




      I miejsce













      II miejsce




      III miejsce

      Malwina Stronczyńska
      Oliwia Zaremba
      Aleksandra Olewińska

      Magda Michałowska
      Natalia Płachecka
      Jakub Ciołek
      Julia Skonieczna

      II b

      Malwina Stronczyńska
      Carmen Perrone
      Zuzanna Rzepka
      Pola Hofman
      Martyna Maćkowska
      Zuzanna Ratajczak

      II e
      Olga Siwiec
      Michalina Nowak
      Nadia Siwińska

      II i
      Mateusz Lizik
      Jan Rosocki
      Franciszek Choim
      Jan Piskulski
      II c
      Emilia Jarzembowska
      Gabriela Rurek

      Klasy III
      Solista:













           Zespół:




      I miejsce




      II miejsce

      III miejsce


      Wyróżnienia:



      I miejsce









      Ex aequo
      Gabriela Szydłowska III c

      Kamila Garczarek III d


      Maja Polewczyńska III e

      Gabriela Gładysiak III b


      Sylwia Michalak III a
      Olga Łuczak III d


      Aniela Sapko
      Dominika Deręgowska III b
       

       

      Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.

      M. Maciejewska
    • Kolorowy Dzień Patrona

      23.10.2015

    •       14 października 2015 roku, po raz kolejny świętowaliśmy w naszej Szkole podwójną uroczystość – Dzień Patrona Szkoły – Janusza Korczaka  i Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli w kolorowe stroje – różne na poszczególnych poziomach klas. Na uczniów w tym szczególnym dniu czekało wiele atrakcji, zamiast typowych lekcji odbyły się pokazy, warsztaty, prezentacje, quizy przygotowane przez naszych nauczycieli. Uczniowie  poszerzyli swoją wiedzę na temat Janusza Korczaka biorąc udział w warsztatach „Postaw na Korczaka” i „Korczak i dzieci”, brały udział w warsztatach „Sowa Mądra Głowa”, „Korona dla Króla Maciusia” „Kłopot”.  Uczyły się demokracji poprzez warsztaty „Demokracja, czyli rządzą wszyscy”. Uczniowie uczestniczyli w licznych „Kolorowych warsztatach czytelniczych” i literackich jak „Spotkanie z Elmerem”.  Obejrzeli filmy i prezentacje o patronie naszej szkoły, by bliżej poznać jego idee, twórczość i niezwykłe życie. Odbyło się wiele warsztatów artystycznych: uczniowie mieli okazję tworzyć ciekawe kształty i wzory dzięki warsztatom Origami,  rozbudzały ekspresję twórczą podczas warsztatów plastycznych „Kolorowy świat dziecka”, a także wszystkimi zmysłami mogły odczuwać, cieszyć się i poznawać świat uczestnicząc w warsztatach z „Iluzji” czy „Kolorowym świecie baniek”. Tego dnia nie obyło się bez muzyki. Z różnych zakątków szkoły wybrzmiewały dźwięki płynące z warsztatów muzycznych  „W świecie nutek” oraz tanecznych, na których uczniowie poznali nową formę zabawy i odprężenia jaką jest taniec. Uczestniczyli też w wielu ciekawych warsztatach tematycznych, np.: logopedycznych, psychologicznych,  matematycznych „Matematyczne łamigłówki”, „Magia matematyki”, warsztaty z języka angielskiego, czy „W świecie techniki”. Dzieci tego dnia miały okazję zdobyć doświadczenie w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz wysłuchały cennych rad dotyczących profilaktyki podczas spotkania ze szkolną pielęgniarką. Uczniowie poszczególnych klas rywalizowali ze sobą w zmaganiach sportowych na sali gimnastycznej oraz uczestniczyli w grach i zabawach ruchowych z kolorową chustą animacyjną. Podsumowując, można stwierdzić, że dzień był pełen wrażeń i radości.

      album ze zdjęciami część 1, album część 2

      Uczniowie nie zapomnieli  o Dyrekcji, nauczycielach i pracownikach szkoły wręczając kwiaty i laurki opatrzone pięknymi życzeniami z okazji Święta KEN. 

      Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
      Koordynatorzy projektu:  Iwona Jankowiak, Gabrysia Ukaszewska , Anna Kaczmarek, Renata Janiszewska, Marta Maciejewska.

      „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
    • Wielkoduchy rozpoczęły działalność po wakacjach! ! !

      23.10.2015
      http://egesior.linuxpl.info/wielkoduchy/20151019_172422.jpg

            W październiku odbyło się pierwsze spotkanie Wielkoduchów w roku szkolnym 2015/2016. Tym razem, pełni zapału wolontariusze wykonali piękne, wielkoduszne kartki. Każda jest wyjątkowa, ale łączy je jedno - chęć niesienia radości innym! Wielkoduchy  wewnątrz kartek umieścili życzenia dla dzieci przebywających w poznańskich szpitalach. Kartki do szpitali trafią w listopadzie. Mamy nadzieję, że wywołają uśmiech na twarzach chorych dzieci.
    • Gminny Turniej Piłki Nożnej Halowej

      22.10.2015
      http://egesior.linuxpl.info/sport/gminny-turniej.jpg

            Szkoła podstawowa w Komornikach była organizatorem turnieju piłki nożnej halowej, który odbył się 20 października 2015 roku. W zawodach brały udział szkoły z naszej gminy: Plewiska, Chomęcice, Wiry oraz gospodarz -Komorniki.
      Wyniki końcowe:
      1m Wiry 5 pkt.            Bramki 14-6
      2m Komorniki 5 pkt.    Bramki 10-6
      3m Plewiska 5 pkt.     Bramki 8-6
      4m Chomęcice 0 pkt.  Bramki 0-14
      więcej w zakładce sport
                     Organizatorzy
            Sebastian Jakrzewski / Tomasz Nowaczyk
    • Wycieczka do Wrocławia

      22.10.2015


      W sobotni poranek, 17.10.2015, grupa uczniów z naszej szkoły wyruszyła do Wrocławia. Było bardzo wcześnie (wielu jeszcze spało ), kiedy kiwaliśmy rodzicom na pożegnanie. Mimo „nocnej” pory i jesiennej aury mieliśmy humor i przekonanie, że wszystko nam się uda, że każdy punkt programu zrealizujemy. I faktycznie tak było . W chwili wjazdu do Wrocławia niebo przejaśniło się i rozpoczęliśmy jesienny spacer po tym pięknym mieście. Najpierw odwiedziliśmy wrocławskie zoo. Tutaj urzekło nas Afrykarium – jedyne tego typu oceanarium na świecie. Podwodny świat był na wyciągnięcie ręki.

      Następnie udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, który w jesiennych barwach wyglądał bajecznie. W drodze na przystań żeglarską obejrzeliśmy Halę Stulecia, przed którą czekało na nas niezwykłe widowisko – ogromne fontanny „tańczące” ze światłem i dźwiękiem.  Kolejna atrakcja wycieczki to  rejs statkiem ze śluzowaniem, którym dotarliśmy do najstarszej części Wrocławia, czyli na Ostrów Tumski.

      W spacerze po Wrocławiu towarzyszyły nam krasnoludki, które budziły zachwyt najmłodszych uczestników wycieczki.

      Żegnając się z Wrocławiem wjechaliśmy windą na 49 piętro wieżowca SKY Tower. To, co zobaczyliśmy na najwyżej położonym punkcie widokowym w Polsce trudno opisać. Trzeba to zobaczyć. U naszych stóp leżał Wrocław i okolica. Ze szczytu SKY Tower zobaczyć można górę Ślężę, a przy dobrej widoczności nawet Śnieżkę.

      Pisać można dużo, ale najlepiej odwiedzić Wrocław samemu. Zdjęcia oddają tylko w niewielkim stopniu to, co widzieliśmy i przeżyliśmy. album ze zdjęciami
      Organizatorzy i uczestnicy wycieczki
    • „EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI 2015” „MOGĘ. UMIEM. POTRAFIĘ!”

      21.10.2015
      http://egesior.linuxpl.info/pliki/dysleksja.jpg
            W dniach 05.10 – 09.10 2015 obchodziliśmy w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Komornikach Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Mogę. Umiem. Potrafię”. Podejmowane w tym okresie działania skierowane do całej społeczności szkolnej, zwracały uwagę na pracę nauczycieli, rodziców oraz wspólne działania podejmowane wobec uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
      W ciągu całego tygodnia odbył się szereg akcji i imprez, których celem było zwiększenie świadomości problematyki dysleksji wśród dzieci, rodziców i nauczycieli, pokazanie różnorodnych form pracy oraz upowszechnienie wiedzy na temat dysleksji.
      „Starsi czytają młodszym – Baśnie J.Ch.Andersena” – uczniowie klas szóstych zaciekawili swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas pierwszych wspaniale przeczytanymi przez siebie baśniami J.Ch.Andersena.
      Uczniowie klas pierwszych gościli w swoim gronie nauczycieli naszej szkoły, którzy odczytali im ciekawe utwory literatury dziecięcej. Były to „Strasznie ważne bajki”, „Bezpieczna bajka”, „Opowiadania dla superdziewczynek i superchłopaków, czyli z głową w chmurach”. Gośćmi pierwszoklasistów były Panie: Marta Maciejewska, Paula Mikołajczak, Renata Stankiewicz, Gabriela Ukaszewska, Ewelina Klińska, Paulina Śniegula.
      Drugoklasiści w ramach obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez szkolnych logopedów Panią Annę Mikołajczak, Panią Barbarę Wesół i Panią Annę Mądrawska. Były to gry i zabawy logopedyczne. Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom, że terapia logopedyczna to nie tylko ciężka i żmudna praca, ale też miła i przyjemna zabawa.
        „Biegające dyktando” – uczniowie klas trzecich mieli możliwość połączenia zajęć „sportowych” z ortografią. Zadaniem uczniów było napisanie w parach, w jak najkrótszym czasie, dyktanda. Jeden z uczniów biegał do zawieszonego na korytarzu dyktanda, czytał i zapamiętywał jego treść, przekazując ją następnie koledze/koleżance z pary. Zadaniem drugiego ucznia było zapisanie poprawnie dyktowanych fragmentów. Uczniowie bardzo dobrze się bawili podczas wykonywania tego zadania. „Biegające dyktando” okazało się świetnym pomysłem na utrwalanie ortografii.
      Uczniowie klas czwartych podczas Tygodnia Świadomości Dysleksji brali udział w warsztatach poświęconych koncentracji uwagi, szybkiemu i skutecznemu zapamiętywaniu oraz efektywnemu uczeniu się. Warsztaty prowadzone były przez Panie: Dorotę Błaszczyk i Paulę Mikołajczak. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że zapamiętywanie określonego materiału niekoniecznie wiąże się z „wkuwaniem”. Wystarczy poznać techniki szybkiego i efektywnego uczenia się.
      „Konkursowe dyktando” – piątoklasiści napisali konkursowe dyktando internetowe, „naszpikowane” trudnościami ortograficznymi. Najlepiej napisane dyktanda zostały nagrodzone przez nauczycieli języka polskiego plusem lub dodatkową oceną.
      Uczniowie klas II i III uczestniczących w zajęciach terapii pedagogicznej mogli rozpocząć lub kontynuować Konkurs czytelniczy Bratka. Uczniowie, każdego tygodnia będą się przygotowywać do pięknego odczytania rymowanek Bratka i będą zbierać Bratkowe piegi.
      Dla uczniów klas IV – VI uczestniczących w zajęciach terapii pedagogicznej przygotowany został Konkurs ortograficzny „Rozgrywki ortograficzne”. Na każdych zajęciach uczniowie otrzymywać będą do uzupełnienia w domu dyktando z lukami, które należy uzupełnić korzystając ze słownika lub innych środków pomocniczych.
      Wszystkim nauczycielom i wychowawcom dziękujemy za pomoc w organizacji Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji, a także za przeprowadzenie zajęć przewidzianych programem ETŚD. Uczniom dziękujemy za wesołe i radosne przyjęcie takiej formy nauki przez zabawę oraz za ciepłe przyjęcie nauczycieli prowadzących warsztaty i zajęcia oraz uczniów czytających bajki. Już planujemy akcje, które dostarczą nam w przyszłym roku wiele emocji i uatrakcyjnią obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

      Opracowanie: Paula Mikołajczak
    • JAN WOŹNIAK (UCZEŃ KLASY VI D) WŚRÓD JURORÓW FESTIWALU „ALE KINO!”

      20.10.2015
      http://egesior.linuxpl.info/pliki/ale_kino.jpg

            Konkurs na jurora 33. Festiwalu „Ale Kino!” został rozstrzygnięty i Jan Woźniak z klasy VI d jest wśród jurorów dziecięcych… A zaczęło się od krótkiego filmu, który należało nagrać w celu przekonania wybranej osoby do wspólnego pójścia do kina. Autorów najlepszych wystąpień organizatorzy zaprosili do jury dziecięcego. Janek w dniach od 29 listopada do 6 grudnia (jako członek jury dziecięcego) będzie uczestniczyć w festiwalowych pokazach filmowych na terenie Multikina 51 w Poznaniu, weźmie też 5 grudnia udział w Gali Festiwalu. Prócz tego może bezpłatnie brać udział we wszystkich pokazach oraz wydarzeniach specjalnych Festiwalu.
      Gratulujemy Jankowi sukcesu i życzymy niesamowitej przygody z X Muzą!

      http://egesior.linuxpl.info/pliki/ale-kino-2015.jpg

      Informacje o wynikach znajdziecie Państwo na stronie internetowej:
      http://www.alekino.com/news/konkurs-na-jury-dzieciece-rozstrzygniety/
      Ewelina Krzysztoń
    • Dzień Edukacji mamy, więc występ przedstawiamy!

      19.10.2015
      http://egesior.linuxpl.info/w_Dniu_Edukacji/SAM_1213.JPG
         
            13 października 2015 r. mali artyści przygotowali dla pracowników szkoły uroczystość z okazji Ich święta. Dzieci z kółka teatralnego ,,Gwiazdy” zaprezentowały wesołe przedstawienie pt. ,,Niespodzianka”. Zaśpiewały też piosenki o nauczycielu i o szkole.
      Dziewczynki z kółka flażoletowego ,,Tęczowe nutki” zachwyciły wszystkich pięknymi utworami granymi na instrumentach.

      http://egesior.linuxpl.info/w_Dniu_Edukacji/SAM_1204.JPG

          Przypadające 14 października święto, zwane Dniem Nauczyciela upamiętnia wydarzenia sprzed wielu lat. W 1773 roku, właśnie 14 października utworzono w Polsce Komisję Edukacji Narodowej. Było to pierwsze w Europie ministerstwo zajmujące się szkolnictwem. Wybitni działacze chcieli, aby dzieci i młodzież były wychowane na mądrych Polaków, którzy będą dobrze służyć swojej ojczyźnie. Patriotom przyświecało hasło: ,,Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Jedną z ważniejszych postaci tych wydarzeń był Stanisław Staszic, patron ulicy, przy której znajduje się nasza szkoła.
          Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, wręczając laurki z życzeniami, dzieci podziękowały swoim wychowawcom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły za trud, jaki wkładają w ich kształcenie i wychowanie.

             http://egesior.linuxpl.info/w_Dniu_Edukacji/SAM_1210.JPGhttp://egesior.linuxpl.info/w_Dniu_Edukacji/SAM_1211.JPG
              Małgorzata Woźniak
    • Szanowni Państwo!

      http://egesior.linuxpl.info/pliki/mydlo-dla-Afryki.jpg
              
      Rozpoczynamy Akcję „Podaj mydło!”. Od poniedziałku do końca października będziemy zbierać w szkole mydło w kostkach dla dzieci z Afryki. Kartony wystawione będą w kilku miejscach w szkole. Mydło zawieziemy potem do siedziby Fundacji Redemptoris Missio.
      Każdego dnia 1400 dzieci umiera z powodu chorób biegunkowych. Mycie rąk to jedna z najtańszych, najprostszych i najbardziej efektywnych metod profilaktyki zdrowotnej. Misjonarze uczą mycia rąk dzieci chodzące do prowadzonych przez nich szkół i przedszkoli. Aby dobre nawyki mogły się kształtować i trwać potrzebne jest mydło.
               Medycy z Fundacji Redemptoris Missio pracują w najdalszych zakątkach świata. Wszyscy powracający stamtąd zwracają uwagę na katastrofalny stan higieny. Akcja „Podaj mydło!” polega na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy.
                Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce.
                Misjonarze często zabierają mydło ze sobą idąc do swoich podopiecznych w koloniach trędowatych, więzieniach czy sierocińcach. W szkole objętej przez Fundację programem „Adoptuj szkołę” siostra Alicja Adamska założyła dzieciom tzw. ”woreczki czystości”. Mają w nich szczotki i pasty z Akcji „Kup Pan szczotkę”, małe ręczniczki, teraz będą miały również mydło. Na przerwie myją zęby, a w klasach mają wiaderko z wodą i myją w nim ręce. Dzięki nauce w misyjnej szkole mogą nabrać nawyków, których nie nabyły w domu.
      Apelujemy do wszystkich o zakup zwykłej kostki mydła - my przekażemy ją dalej. Już 5 listopada z Poznania mydło wyruszy transportem z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki. Chcielibyśmy, aby Kameruńczycy mogli mieć mydło i chronić siebie i swoich najbliższych przed chorobami.
      Akcję w szkole koordynuje: Iwona Chruściel
      Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam!
      Justyna Janiec-Palczewska
      Wiceprezes Zarządu
      Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”
      tel. 61 8621 321

    • „Nigdy wojny” - z wizytą w Muzeum Martyrologicznym w Żabikowie

      18.10.2015

         W październiku uczniowie klas VI naszej szkoły odwiedzili Muzeum Martyrologiczne w Żabikowie, na terenie którego w latach 1943-1945 działał obóz karno- śledczy. Niemcy przetrzymywali w nim osoby narodowości żydowskiej, członków inteligencji oraz więźniów politycznych.  Uczniowie mogli zobaczyć pamiątki po więźniach, dokumenty, ubiory więzienne, basen, w którym naziści podtapiali torturowanych Polaków oraz budzące grozę sprawozdania osadzonych w obozie. Obejrzeli również film pt. „Zniewolony Poznań”, dzięki któremu, poprzez wypowiedzi więźniów (zarówno Żabikowa, jak i Fortu VII), mogli zobrazować sobie warunki, jakie panowały w miejscach kaźni. Na koniec uczestnicy wycieczki oddali hołd pomordowanym przy pomniku „Nigdy wojny” na terenie obozu.
      Pobyt w muzeum na długo pozostanie w pamięci każdego. Uczniowie  przekonali się, jak ogromnym złem była wojna. zdjęcia z wycieczki

      Tekst: Ewelina Krzysztoń
      Zdjęcia: Agnieszka Kuster
    • Święto Pieczonej Pyry w naszej szkole.

      16.10.2015




          
       Święto Pieczonej Pyry na stałe wpisało się już w kalendarz imprez naszej szkoły. W tym roku młodsze klasy świętowały od połowy września do początku października, czyli w czasie, gdy na polach trwały „wykopki”.
            Ziemniaki do Europy trafiły z Ameryki Południowej, z Peru, dopiero w XVI wieku, a do Polski 100 lat później. Otrzymała je w darze od swego męża Jana III Sobieskiego królowa Marysieńka. Był to prezent z okazji zwycięskiej odsieczy Wiednia. Początkowo ziemniaki stosowano jako lekarstwo, a z kwiatów tej rośliny układano bukiety. Dziś w wielu polskich domach ziemniaki są podstawą obiadu. Dla Wielkopolan „Pyra” jest symbolem regionu.
            
               Dzieci z klas 1-3, podczas swoich jesiennych wyjazdów poznawały ciężką pracę rolnika, zajęcia ludności wiejskiej o tej porze roku, takie jak: wykopki, młócenie zbóż, robienie przetworów na zimę, miały też możliwość spróbowania, a często i samodzielnego zrobienia potraw z wykorzystaniem ziemniaków, zobaczenia na żywo zwierząt gospodarczych. Wykorzystując piękną pogodę ostatnich jesiennych dni miło spędzały czas na świeżym powietrzu.
      1e,1j i 2a w Czeszewie, zdjęcia: Anna Kaczmarek
      1i i 3d w Szreniawie, zdjecia: Paulina Perz-Szydłowska
      2f i 2i w Deli Parku, zdjęcia: Katarzyna Proch, Hanna Woźniak
      1g, 1l, 1f w Kluczewie, zdjęcia: Dorota Drożdżyńska
      3a i 3c w Szreniawie, zdjęcia: Renata Janiszewska

                              Zespół Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej
    • SPOTKANIE AUTORSKIE Z BARBARĄ GAWRYLUK

      15.10.2015
              Dżok, Baltic, Kaktus. Czy to imiona? Jeśli tak, to czyje? Tę tajemnice poznały dzieci, które wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Barbarą Gawryluk, autorką książek dla dzieci, dziennikarką, tłumaczką. To właśnie dzięki niej można  czytać po polsku książki z popularnej serii ,,Biuro detektywistyczne Lassego i Mai.

      Podczas spotkania dzieci z zapartym tchem wysłuchały opowiadania o tym, jak powstają książki pani Gawryluk, skąd  czerpie pomysły na swoje książki, kim są ich bohaterowie. Każda książka autorki ma odniesienie do rzeczywistośc i.  Opisane są prawdziwe historie tak jak w przypadku psa Dżoka i Baltica. Natomiast Kaktus jest psem fikcyjnym, ale przygody które przeżywa wydarzyły się rzeczywiście innym psom.zdjęcia
      Po spotkaniu dzieci  zakupiły książki, które wyszły spod pióra pani Barbary i otrzymały pamiątkowe wpisy z dedykacją.
      Spotkanie odbyło się przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną.

      Gabriela Ukaszewska
    • KURS SAMOOBRONY PASYWNEJ DLA UCZNIÓW KLAS I-III

      15.10.2015
      http://egesior.linuxpl.info/KURS-SAMOOBRONY-PASYWNEJ/image003.jpg

           Wraz z końcem września uczniowie wszystkich klas I-III mieli okazję uczestniczyć w zajęciach samoobrony pasywnej, w czasie których uczyły się strategii i pozycji obronnych. Dostały dużą dawkę informacji o zagrożeniach, których wcześniej nie uzmysławiały sobie. Po 45 minutach aktywnych i dynamicznych ćwiczeń uczestnicy byli zadowoleni i pełni energii a dodatkowo dokształcili się w zakresie obrony samego siebie. 
      Zajęcia dotyczyły trzech aspektów:
      Temat 1: Atak psa.
      Jak pies atakuje? Gdzie gryzie? Z jaką szybkością się porusza? Jak zachowywać się przed atakiem lub w jego trakcie? Pozycje obronne – odpowiednie ustawienie dłoni i reszty ciała.
      Temat 2: Atak grupowy rówieśników lub starszych osobników.
      Pozycje obronne. Bezpieczna strategia przetrwania. Symulowany ataku z użyciem bezpiecznego sprzętu z gąbki.
      Temat 3. Atak osoby dorosłej z usiłowaniem porwania.
      Ćwiczenia  okrzyku. Ćwiczenia obronne, które pozwolą dziecku na skuteczne powstrzymanie lub spowolnienie ataku osoby dorosłej.
      http://egesior.linuxpl.info/KURS-SAMOOBRONY-PASYWNEJ/image001.jpg http://egesior.linuxpl.info/KURS-SAMOOBRONY-PASYWNEJ/image005.jpg

      Organizatorki:
      Anna Kaźmierczak,Aleksandra Matuszewska

     

     

    1 października – Międzynarodowy Dzień Muzyki

    14.10.2015
           http://egesior.linuxpl.info/Dzien-Muzyki/Dzien-Muzyki-2015/album/slides/20151001_102350.jpg

        Od kilku lat na początku października obchodzimy w naszej szkole Dzień Muzyki. Nie inaczej było i w tym roku. Święto Muzyki rozpoczął konkurs plastyczny „Muzyka jest wszędzie…”. Wyróżnione prace można było obejrzeć na wystawie na dolnym korytarzu szkoły. Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu. Listę wyróznionych znajdziesz tutaj.
            1 i 2 października zaprosiliśmy do naszej szkoły zawodowych muzyków i wokalistów oraz tych, którzy zajmują się muzyką dla przyjemności. Wystąpili również nasi uczniowie, którzy uczą się grać na instrumentach i chodzą do szkoły muzycznej.  Zaprezentowali się też ci, których pasją jest taniec. Harmonogram koncertów.
            Muzyka królowała wszędzie. Spotkania z dużymi i małymi muzykami i tancerzami zachwyciły nas. Następny Dzień Muzyki za rok, ale spotykać z muzyką możemy się nie tylko na koncertach, ale i na łące, w lesie, nad morzem… Bo muzyka jest wszędzie! zdjęcia
                Organizatorzy
  • Sportowe wydarzenia

    14.10.2015
     http://egesior.linuxpl.info/sport/Final-Powiatu%20Poznanskiego-w-Sztafetowych-Biegach-Przelajowych/album/slides/WP_20151002_10_22_21_Pro.jpg

        2 października 2015 r. w Kórniku odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowany przez SZS ,,Wielkopolska''. Sztafeta składała się z 5 dziewczynek i 5 chłopców. Każdy miał do pokonania trasę liczącą ok.800 m. W końcowej klasyfikacji uczniowie naszej szkoły zajęli VII miejsce.

    http://egesior.linuxpl.info/sport/Indywidualne-i-Sztafetowe-Biegi-Przelajowe-15-16/album/slides/WP_20150924_12_09_49_Pro.jpg
          
          24 września 2015 r. w czwartek na stadionie GOSiR  przy ulicy Jeziornej w Komornikach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych i Sztafetowych Biegach Przełajowych zorganizowane przez Szkoły Podstawowe w Komornikach i w Wirach. Myślą przewodnią biegów była popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci  i młodzieży, aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz nabycie umiejętności współzawodnictwa zgodnego z zasadami ducha sportowego. W końcowej klasyfikacji I miejsce zajęli uczniowie SP w Plewiskach, II miejsce zdobyli uczniowie SP z Komornik, III miejsce - SP z Wir, a IV miejsce - SP z Chomęcic.
          14 września 2015 r. w poniedziałek na Orliku w Plewiskach odbyły się eliminacje gminne VI Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Celem organizacji tych rozgrywek jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności  oraz zachęta do wspólnego organizowania różnorodnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Wszystkie spotkania wygrali i zdobyli pierwsze miejsce w turnieju chłopcy z SP Komorniki rocznik 2003 oraz I zespół w roczniku 2004 - 2005.
  • Turniej zapaśniczy

    14.10.2015
    http://egesior.linuxpl.info/pliki/turniej-zapasniczy-208.jpg

          W sobotę 26.09.2015 odbył się już VIII Turniej o Puchar Wójta Gminy Komorniki w GOSiR w Komornikach. W zawodach startowały wszystkie kluby z Wielkopolski. Julia Czempińska klasa Vc zajęła I miejsce i zdobyła złoty medal, jednocześnie została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju, co ukoronowało Jej ciężką pracę. Ada Czempińska klasa ID zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal.
    Serdecznie gratulujemy :-)
    http://egesior.linuxpl.info/pliki/turniej-zapasniczy-506.jpg

  • Dzień Nauczyciela


    http://egesior.linuxpl.info/pliki/dzien-nauczyciela.jpg 

    Praca Jasia Woźniaka z klasy 6 przygotowana w programie Paint.net.
  • Wyniki konkursu zorganizowanego z okazji „Tygodnia Pyry”.

    13.10.2015

    http://egesior.linuxpl.info/pliki/pyra.jpg
    Z okazji „Tygodnia Pyry” otrzymaliśmy wiele pomysłowych i kreatywnych prac. Jury starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania pracy oraz jej zgodność z tematyką.
    Wyłoniliśmy następujące prace:
    Klasy 1  wykonanie portretu ziemniaka (technika dowolna):
    1. Natalia Koźmala ID
    2. Wiktoria Stnelecka IJ
    3. Ada Czempińska ID
    Klasy 2 - konkurs na najciekawszego ludzika ziemniaczanego:
    1.Oskar Giel IIB
    2.Lena Szczepanowicz IID
    3.Malwina Stronczyńska IIB
    Klasy 3 – konkurs na najciekawsze menu restauracyjne zawierające dania ziemniaczane:
    1.Maja Polewczyńska IIIE
    2. Dominika Deręgowska IIIB
    3. Wiktoria Gonczarow-Hakkało IIIB
    Wszystkim uczestnikom konkursów – GRATULUJEMY!
    Organizatorzy konkursu:
    mgr Sylwia Bauza, mgr Karolina Buksch, mgr Marta Lipińska, mgr Beata Matłoka,
    mgr Aleksandra Matuszewska, mgr Zofia Stefanowska, mgr Anna Wiśniewska
  • PAMIĘĆ O WRZEŚNIU 1939r.

    12.10.2015

    http://egesior.linuxpl.info/PAMIEC-O-WRZESNIU-1939/album/slides/SAM_0967.JPG

          Wrzesień każdego roku jest dla społeczności naszej szkoły miesiącem zadumy, rozmów, czczenia pamięci o tych wszystkich, którzy polegli, zginęli lub zaginęli podczas tragicznych, wojennych wydarzeń, które w 1939r. rozpoczęły się 1 września atakiem na Polskę hitlerowskich Niemiec, a potem - 17 września, atakiem Związku Radzieckiego.
          W naszej szkole uczymy historii przekazując wiedzę z pokolenia na pokolenie. W tym celu, dzieci wraz ze swoimi wychowawcami, odwiedzają takie miejsca w Komornikach jak: Ogród Pamięci, Tablicę pamiątkową „ku czci poległych, straconych i zaginionych w II wojnie światowej mieszkańców Ziemi Komornickiej”, zawieszoną na murze przy komornickim kościele oraz Cmentarz Parafialny. Kwiaty i palące się znicze pozostawione przez dzieci w Tych miejscach świadczą o pamięci i wdzięczności najmłodszego pokolenia dla ich bohaterskich przodków. zdjęcia
      Zespół Edukacji Wczesnoszkolnej
          Zdjęcia: R. Janiszewska, K. Proch
  • Dogoterapia w naszej szkole

    06.10.2015

    http://egesior.linuxpl.info/pliki/piesszczeniak.gif
          Zaczynamy spotkania z psami. Zajęcia mają na celu usprawnienie sfery intelektualnej i poznawczej dziecka. Pies używany jako „pomoc naukowa”, motywuje do nauki i poprzez stworzenie przyjaźniejszych warunków zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel – pies. Edukacja z psem pomaga również dzieciom o obniżonej percepcji lub niechęci (z różnych powodów) do przyswajania wiedzy i przebywania w szkole. Zajęcia prowadzone będą w grupach (klasach). więcej
  • Warsztaty literackie w naszej szkole

    04.10.2015

    http://egesior.linuxpl.info/Warsztaty-literackie-w-naszej-szkole/album/slides/SAM_1041.JPG
         W środę, 30 września 2015r., uczniowie z klas: 1c, 1b, 1e, 3c i 3e naszej szkoły uczestniczyli w niezwykłych zajęciach z animatorką warsztatów literackich dla dzieci, panią Małgorzatą Swędrowską.
        Pani Małgosia, podczas ciekawych zajęć warsztatowych, starała się wzbudzić w najmłodszych pasję do książek, przekonać, że warto czytać, że książka to nie tylko stronice wypełnione tekstem, przeplatane ilustracjami, ale przede wszystkim wielka przygoda, okazja do poznawania świata, rozumienia uczuć, rozwiązywania zagadek, tropienia tajemnic. Okładka książki jest „bramą” zapraszającą każde dziecko do cudownej krainy przygody, wyobraźni, marzeń. Z książką każdy może w miły i pożyteczny sposób spędzić wolny czas.
          Mamy nadzieję, że pani Małgosia jeszcze nie raz odwiedzi naszą szkołę i zaprezentuje nam jeszcze więcej książek, aby zaszczepić dzieciom nawyk czytania, udowodnić, że lektura to nie nudne zajęcie, ale dobra zabawa. zdjęcia
              R. Janiszewska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz