HARMONAOGRAM WYDAWANIA OBIADÓW
31.01.2016
Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem. Uczniowie klas 3-6 przychodzą samodzielnie na obiad.Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY
28.01.2016
Ogólnopolski Konkurs ALFIK MATEMATYCZNY 2015 odbył się 25 listopada 2015 w naszej szkole. Przystąpiło do niego ponad 60 uczniów z klas 2 i 3 oraz 30 uczniów z klas 4-6. Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny znany od 18 lat. Jego celem jest promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży oraz rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nauką matematyki i przedmiotów ścisłych poprzez stworzenie im możliwości do intelektualnego współzawodnictwa z rówieśnikami. Zadania konkursowe nie wymagały dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Udział w Alfiku Matematycznym był znakomitą okazją do pobudzenia aktywności uczniów, rozwoju umiejętności twórczego myślenia, samodyscypliny oraz automotywacji do pracy i nauki. Pozwolił on również zdiagnozować potencjał zdolności matematycznych i zaangażowanie uczniów we własną edukację. Aby uzyskać w konkursie wynik bardzo dobry, nagrodzeni uczniowie musieli zdobyć powyżej 75% możliwych punktów. Wynik dobry to co najmniej 70% ogólnej liczby punktów.Klasy 2-3Bardzo dobry wynik w konkursie uzyskali:Piotr DymekStaś DymekJan DymekMichał NadobnikPatryk StronkaDobry wynik:Aleksander DemskiZuzanna JuskaWszyscy nasi laureaci to uczniowie klas drugich. Wyróżnili się oni z ogromnej grupy 13 392 wszystkich drugoklasistów biorących udział w ogólnopolskim konkursie.Najwyższy wynik w szkole spośród uczniów klas trzecich uzyskał Mateusz Suliga.Nagrody w postaci dyplomów zostaną wręczone przez szkolnych koordynatorów.Klasy 4-6
Bardzo dobry wynik w konkursie i darmowy udział w konkursie MAKSAntoni Rajtar, z klasy 6, uzyskał 91,7% punktów możliwych do uzyskaniaBardzo dobry wynik w konkursie uzyskali:Mateusz Dymek z klasy 4Natalia Maciuszonek z klasy 5Kajetan Daroch z klasy 6Dobry wynik:Julia Bzdawka z klasy 5Serdecznie gratulujemy!Dorota Błaszczyk, Karolina Buksch, Agata Szczepańska, Jolanta Kasprowicz, Agnieszka Gałek, Luiza Jurkowska, Elżbieta Gęsior
Dzieci w Lisówkach gościły i dużo radości seniorom sprawiły!
29.01.2016
12 stycznia 2016 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz kolejny odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Okazją do spotkania był nadchodzący Dzień Babci i Dzień Dziadka oraz miesiąc styczeń, czyli czas do życzeń. Dzieci złożyły seniorom świąteczne i noworoczne życzenia. W prezencie uczniowie przygotowali dla przyjaciół z Lisówek wesoły program artystyczny.Dziewczynki z kółka flażoletowego ,,Tęczowe Nutki” zaśpiewały i zagrały kolędy oraz piosenkę o babci i dziadku.
Dzieci z klas I i II zaprezentowały się w wesołych tańcach i piosenkach.
Dużo radości dostarczyli seniorom aktorzy z kółka teatralnego ,,Gwiazdy”.
Wystąpili z przedstawieniem: ,,Jak karnawał, to karnawał”. Występ zakończyła polka tramblanka, do której aktorzy zaprosili wszystkie dzieci.
Taneczny nastrój ogarnął całą widownię. Dzieci włączyły seniorów do wspólnej zabawy przy znanych ,,dziadkom” piosenkach: ,,Jawor, jawor”, ,,Ojciec Wirgiliusz”, ,,My jesteśmy krasnoludki”.
Po zakończonych występach i wspólnej zabawie, dzieci obdarowały seniorów laurkami i słodkimi upominkami.
Laurki z życzeniami przygotowali członkowie szkolnego koła religijnego ,,Barka”. Podczas rozdawania upominków, dzieci miały okazję porozmawiania ze starszymi ludźmi. Uczniowie nasi odebrali wiele ciepłych słów i podziękowań od mieszkańców DPS.
Spotkanie łączące pokolenia dostarczyło dużo radości seniorom i dzieciom. zdjęcia
organizatorki:
D. Błaszczyk, I. Jankowiak, M. WoźniakLaureaci XI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek
28.01.2016
W niedzielę, 10 stycznia 2016 r. w Domu Kultury „Koźlak” w Chomęcicach było tłoczno, gwarno i radośnie. Odbywał się tutaj Gminny Przegląd Zespołów i Solistów Śpiewających Kolędy i Pastorałki. Dzieciom i ich rodzicom towarzyszyły duże emocje. Wystąpić na scenie przed jury konkursowym i wypełnioną po brzegi widownią to ogromne wyzwanie. Sprostali temu nasi reprezentanci- finaliści szkolnego konkursu. Wszyscy pięknie przygotowali się do występu, zaprezentowali swoje muzyczne zdolności i pasje, za które zostali obdarowani nagrodami. Jesteśmy z nich bardzo dumni. zdjęcia
klasy I
solistka: I miejsce- (I k) Zuzanna Talkowska
zespół: Zofia Nowaczyk, Lena Wiśniewska, Vanessa Kwaśny,
Dominika Pawełczyk (I k) – I miejsce
klasy II-III
solistka: – III miejsce Kamila Garczarek (III d)
zespół z klasy II c –III miejsce
klasy IV – VI
solistka : Wiktoria Bąk (IV c) – II miejsce
zespół: Maja Grabarczyk, Weronika Nowakowska (IV c) – I miejsce
W imieniu całej szkolnej społeczności gratulujemy naszym uczniom i ich rodzicom.
Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Radosław LubkowskiKoncert kolęd i pastorałek na nowej sali gimnastycznej
28.01.2016
Trzynastego stycznia o godz. 17.00 salę gimnastyczną wypełniły dźwięki kolęd i pastorałek. Chór Feeling, grupa flażoletowa Tęczowe Nutki oraz uczniowie z klasy I h zaprezentowali repertuar przygotowany na Poznańskie Betlejem. Piękną pastorałką „Wołek i osiołek” rozpoczęły koncert laureatki I miejsca Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, uczennice z klasy I k.
Dzieciom towarzyszyli zaproszeni goście. Na gitarach elektrycznych zagrali rodzice naszych uczniów: pan Bartek Wyrwał i pan Mariusz Czaiński a na gitarze basowej absolwent naszej szkoły Michał Woźniak. Występ uświetniły uczennice perkusistki Hania Jaczun z klasy VI d oraz Zuzanna Wyrwał z klasy IV b.
W repertuarze koncertu znalazły się takie utwory jak: ”O gwiazdo Betlejemska”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przyjdż do mnie mały Jezusiczku”, „Strucla dla myszki” i inne. Całość występu zakończył pan Radosław Lubkowski, który zaśpiewał piękną pastorałkę „Mario, czy ty wiesz”. zdjęciaOrganizatorzy: Dorota Błaszczyk, Radosław LubkowskiZdjęcia: Renata Janiszewska, Agnieszka KostańskaKoło Młodego Melomana zaprasza
11.01.2016 na koncert do Poznańskiej Filharmonii w sobotę, 16 stycznia 2016 r., godz. 11.00 w Auli Uniwersyteckiej
FLAMENCO – ODDECH ANDALUZJIKuba NIEDOBOREK - gitara flamenco
Andrzej LEWOCKI - gitara flamenco
Kuba POLANOWSKI - śpiew
Marek FEDOR - instrumenty perkusyjne
Agata TEODORCZYK - taniec
Program:
W programie projekt Por Fiesta, nastrojowe i energetyczne prezentacje muzyki Półwyspu Iberyjskiego wzbogacone pokazem tanecznym.
Zbiórka o godz. 10.30 przed aulą, dojazd własny, koszt wejściówki: 15 zł. Wpłaty do czwartku, 14 stycznia u organizatorek.
Uwaga! Obowiązuje strój galowy. formularz zgody
Zapraszamy rodziców do udziału w koncercie.
Opiekunki KMM: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel
Gitara i dusza flamenco
Niesłychana energia, wyzwalana za pomocą piorunujących uderzeń naśladujących dźwięki instrumentów perkusyjnych, skomplikowane rytmicznie kompozycje, specyficzna harmonia, a wszystko wykonywane w oszałamiającym tempie - to główne cechy, które powodują, że flamenco cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród gitarzystów.
Gitara flamenco nieznacznie różni się od gitary klasycznej - węższe i płytsze pudło rezonansowe, niżej ułożone struny, zbudowana zwykle z drzewa cyprysowego (czasem z palisandru, żeby zapewnić głębsze, donośniejsze brzmienie w dużych salach koncertowych). Charakteryzuje się szybszym czasem reakcji oraz krystalicznym, ostrym brzmieniem. Dodatkową cechą gitary flamenco jest golpeador ("Pick Guard") - cienka, samoprzylepna płytka wykonana z laminatu, naklejana pod oraz nad otworem rezonansowym.Źródło:www.magazyngitarzysta.pl/
Flamenco jest zjawiskiem kulturowym obejmującym muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji – regionu południowej Hiszpanii, w którym przez setki lat przewijały się kultury różnych państw i nacji. Andaluzja była krainą Fenicjan i Kartagińczyków, była kolonią grecką i Imperium Rzymskim, cesarstwem wizygockim i arabskim kalifatem oraz domem dla sefardyjskich Żydów i hinduskich Cyganów.
Na początku XIX wieku powstał tajemniczy, niezwykle ekspresyjny taniec, który dziś znamy pod nazwą flamenco.
Źródło: http://urodaizdrowie.pl/Światowy dzień zwierząt
10.01.2016
Nasza szkoła już od kilku lat obchodzi ,,Światowy dzień zwierząt” Celem jest zwrócenie uwagi na otaczający świat zwierząt, uwrażliwienie dzieci na cierpienie i los bezdomnych zwierząt, niesienie pomocy zwierzętom w pobliskim przytulisku. Dzieci zebrały jedzenie w puszkach dla psów i kotów, suchą karmę, smycze dla piesków w ramach akcji „Paczka dla Zwierzaczka” Wszystkie dary zostały zawiezione do przytuliska w Łęczycy. Tam dzieci miały możliwość zobaczenia, jak wygląda pobyt psów znalezionych, porzuconych, bezdomnych. Wszystkim zaangażowanym w naszą akcję bardzo dziękujemy.Organizatorki Światowego Dnia ZwierzątGabriela Ukaszewska, Hanna WoźniakPomysłodajnia - zimowisko kreatywne
07.01.2016
To nowatorski projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat, spędzających ferie zimowe 2016 w miejscu zamieszkania. Nasze warsztaty są połączeniem takich form artystycznych jak: muzyka, ruch sceniczny z tańcem, teatr, multimedia z elementami tworzenia wideo a dodatkową atrakcją jest wizyta gościa specjalnego. Integralna cześcią Pomysłodajni są codziennie warsztaty z psychologiem profilaktykiem, poruszające ważne tematy dla prawidłowego rozwoju i bezpieczeństwa młodzieży szkolnej. Efektem końcowym naszej formuły będzie etiuda video którą odegrają uczestnicy warsztatów a stroje oraz rekwizyty własnego pomysłu zostaną stworzone z produktów do recyklingu.
W czterech miejscowościach Gminy Komorniki, to jest: Chomęcice, Szreniawa, Plewiska, Wiry w ciągu dwóch tygodni ferii zimowych 2016, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 14:00 będą odbywać się warsztaty artystyczne połączone ze spotkaniami ze specjalistami z takich dziedzin jak teatr, multimedia, tv oraz codzienne warsztaty z psychologiem profilaktykiem.
Dzieci będą mogły rozwijać swoje pasje oraz talenty poprzez cykl warsztatów:
▪ Muzycznych
▪ Teatralnych
▪ Tanecznych
▪ Plastycznych
▪ Multimedialnych (produkcja video i fotografia)
Ostatniego dnia turnusu odbędzie się pokaz i rejestracja etiudy w wykonaniu dzieci, w strojach ich autorstwa. Etiuda ta zostanie nagrana oraz umieszczona na specjalnie do tego utworzonym kanale YouTube, Facebook.
Codziennie, w połowie zajęć, organizowana jest przerwa i poczęstunek (drożdżówka, pączek)
Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat zamieszkujące Gminę Komorniki.
Dzieci z Komorniki prosimy zapisywać na turnus II i turnus IV bądź kontaktować się bezpośrednio z organizatorem.
Liczba uczestników to 25 osób przypadających na jeden turnus.
Terminy Turnusów
Turnus I: 18-22.01.2016 –Głuchowo (DK)
Turnus II: 25-29.01.2016 – Szreniawa (Świetlica Wiejska w Szreniawie ul. Nowa 9)
Turnus III: 25– 29.01.2016 – Plewiska 9 Dom Kultury „Remiza” w Plewiskach ul.Grunwaldzka 565)
Turnus IV: 25– 29.01.2016 - Wiry (Szkoła Podstawowa w Wirach ul. Szreniawska 6)
PROGRAM ZAJĘĆ:
Plan dnia:
9:00 – 10:00 – Przyjęcie uczestników
10:00 – 11:00 - Warsztaty z psychologiem profilaktykiem
11:00 – 12:30 - Warsztaty tematyczne cz.1
Przerwa na poczęstunek
13:00 – 14:00 Warsztaty tematyczne cz.2
14:00 – Zakończenie zajęć i odbiór uczestników
UWAGA: Udział w Półkoloniach „Pomysłodajnia - zimowisko kreatywne” jest BEZPŁATNY, projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Komorniki przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, i kierowany do uczniów szkół należących do Gminy Komorniki. Pierwszeństwo w uczestnictwie w projekcie mają dzieci i młodzież delegowane przez placówki pomocowe oraz psychologów i pedagogów szkolnych.
INFORMACJE I ZGLOSZENIA: www.fundacjatalent.org, email: biuro@fundacjatalent.org lub milena.a.soltysiak@gmail.com ,
telefonicznie: 733 079 969, 530 051 372
------------------------------------------------------------------------
Formularz zgłoszeniowy uczestnika projektu „Pomysłodajnia - zimowiski kreatywne”
Imię:
Nazwisko:
Data urodzenia:
Pesel :
Adres:
Kod pocztowy:
Miejscowość:
Ulica:
Nr budynku: Nr mieszkania:
Telefon kontaktowy :
Email:
Terminy turnusów:
Turnus I: 18-22.01.2016 –Głuchowo (DK)
Turnus II: 25-29.01.2016 – Szreniawa (Świetlica Wiejska w Szreniawie ul. Nowa 9)
Turnus III: 25– 29.01.2016 – Plewiska 9 Dom Kultury „Remiza” w Plewiskach ul.Grunwaldzka 565)
Turnus IV: 25– 29.01.2016 - Wiry (Szkoła Podstawowa w Wirach ul. Szreniawska 6)Wyrażam zgodę na udział dziecka w „Pomysłodajnia - warsztaty kreatywne” odbywających się na terenie Gminy Komorniki
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).
Imię i Nazwisko prawnego opiekuna:
Powyższy formularz zgłoszeniowy należy skopiować, wypełnić i przesłać na email: biuro@fundacjatalent.org
ga: Uczestniczy przystępują do projektu „Pomysłodajnia - zimowisko kreatywne” tylko po przesłaniu i zaakceptowaniu formularza zgłoszeniowego przez Organizatora oraz emailowym lub telefonicznym potwierdzeniu przyjęcia na warsztaty.-----------------------------------------------------------------------Szkolny Turniej Piłki Siatkowej klas szóstych
03.01.2016
W dniu 21.12.2015 odbył się Szkolny Turniej Piłki Siatkowej klas szóstych. W zawodach rywalizowały drużyny dziewcząt i chłopców, systemem gier „każdy z każdym”. Celem zawodów była wspólna zabawa oraz popularyzacja piłki siatkowej wśród uczniów naszej szkoły.Wyniki przedstawiają się następująco:
Dziewczęta1 miejsce: klasa 6d2 miejsce: klasa 6c3 miejsce: klasa 6b4 miejsce: klasa 6aChłopcy1 miejsce: klasa 6a2 miejsce: klasa 6d3 miejsce: klasa 6b4 miejsce: klasa 6cOrganizatorzy:Agnieszka Kuster, Tomasz Nowaczyk, Sebastian Jakrzewski„Ocalić od zapomnienia” – Świąteczny projekt klas 1-3.
03.01.2016
Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny, na który czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Wszyscy intensywnie biorą udział w przygotowaniach, aby nadać tym grudniowym dniom niezapomniany smak i koloryt. Dla szkół to również wyjątkowy okres. W trakcie intensywnych przygotowań do świąt, nauczyciele w różnorodny sposób starają się pokazać i przekazać dzieciom piękne, polskie, bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje.
Kultywowanie tradycji spełnia ważną rolę w wychowaniu młodego pokolenia. Święta i związane z nimi zwyczaje i obyczaje „są źródłem radości, wzruszeń, niezwykłych przeżyć, świadectwem łączących nas więzi i naszej odrębności, świadectwem więzów rodzinnych i więzi między pokoleniami, są świadectwem naszego przywiązania do swojej historii i tradycji" (B. Ogrodowska, Krągły rok, Warszawa 1997, s. 5).
W naszej szkole, w tym roku szkolnym, w ramach mini projektu klas I-III ,,Ocalić od zapomnienia”, dzieci zdobiły klasowe choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami z papieru, bibułki, słomy, „złotek”, szyszek, orzechów itp. Z przekazanych przez klasy ozdób powstała też piękna wystawa zdobiąca jeden ze szkolnych korytarzy.
Te działania sprzyjały poznawaniu i kultywowaniu obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, a poprzez uczestnictwo w tradycjach i obrzędach dzieci nie tylko uczyły się, ale także przeżywały pozytywne uczucia. zdjęcia
R. JaniszewskaXI Konkurs Kolęd i Pastorałek
03.01.2016
Grudzień to Boże Narodzenie, pachnąca choinka i wspólne, rodzinne kolędowanie. Także w naszej szkole posłuchać można było świątecznych piosenek i znanych melodii polskich kolęd i pastorałek. Dzieci uwielbiają je śpiewać i grać nie tylko na lekcjach, ale także w czasie pozalekcyjnym. Szczególnie upodobały sobie kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i „Lulajże Jezuniu”. W interpretacji uczniów z klas młodszych mogliśmy także posłuchać świątecznych piosenek , m.in. „To już czas”, „Skrzypi wóz”, „Gdy pada śnieg”. Pięć dni, tj. od 14 do 18 grudnia 2015 r., trwały konkursowe przesłuchania. Organizatorzy zaproponowali w regulaminie dwa etapy: klasowy i szkolny. W drugim etapie mogło uczestniczyć po dwóch solistów i jeden zespół z każdej klasy. Przed licznie zgromadzoną widownią: rodzicami, nauczycielami i uczniami, wystąpiło 29 solistów i 22 zespoły z klas I- III oraz uczniowie z klas IV-VI. Magia świąt Bożego Narodzenia wypełniła mury naszej szkoły.
Wielu młodych wokalistów zadbało o właściwą oprawę inscenizacyjną i wykazało się umiejętnościami interpretacyjnymi.
Jury konkursowe pracowało w składzie:
klasy I -soliści: Agnieszka Peksa, Anna Kaźmierczak, Renata Stankiewicz, Katarzyna Proch
klasy II- soliści: Marta Buchert- Szarzyńska, Anna Skiba,
klasy III – soliści: Anna Wiśniewska, Hanna Woźniak, Magdalena Kaźmierczak, Agata Szczepańska,
zespoły z klas I: Anna Kaźmierczak, Tomasz Lackowski,
zespoły z klas II- III: Daria Adamska, Małgorzata Muszyńska, Damian Stanisławski.
Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom wręczono dyplomy oraz upominki: pluszaki i kalendarze uczniowskie. Fundatorami nagród był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct Poznań oraz organizatorzy.
Organizatorzy konkursu:
Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch, Dorota Drożdżyńska, Radosław LubkowskiWyniki XI Szkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek
Klasy I, soliści:
I miejsce : Zuzanna Talkowska, kl. I k ,
II miejsce: Maja Bazan, kl. I g ,
III miejsce: Amelia Graczyk, kl. I c,
Wyróżnienia: Gabrysia Kaźmierczak I e, Weronika Dwornik I g, Martyna Dziewulska I h, Emilia Lis I j.
Zespoły:
I miejsce: Zofia Nowaczyk, Lena Wiśniewska, Vanessa Kwaśny, Dominika Pawełczyk, kl. I k,
II miejsce: Weronika Hatłas, Zofia Stemplewska, Lena Hofman, Gabrysia Szulczyk, Ola Nosal, Zuzanna Malec, Daria Wiśniewska Nicol Kostańska, kl. I h,
III miejsce: Karol Pachla z zespołem, kl. I d.
Wyróżnienia: Julia Małasiewicz, Wiktoria Kaletka kl. I f oraz zespół z klasy I e.
Klasy II, soliści:
I miejsce: Zuzanna Juska,
II miejsce: Natalia Piwońska,
III miejsce: Malwina Stronczyńska.
Wyróżnienia: Aleksandra Maćkowiak, Julia Malec.
Klasy III, soliści:
I miejsce: Kamila Garczarek, kl. III d,
II miejsce: Rozalia Frankowska, kl. III c,
III miejsce: Gabriela Szydłowska, kl. III c.
Wyróżnienia: Anna Pietrzykowska III b, Olga Łuczak III d.zespoły: Klasy II- III,
I miejsce: zespół z klasy II c,
II miejsce: Pola Wienskowska, Jan Piskulski, kl. II i,
III miejsce: zespół z klasy III d.
Wyróżnienia: Dawid Kropidłowski, Oskar Wąchała, Ignacy Urbanowicz, Mikołaj Pawlak, Adam Lisiecki, Eryk Jędraszyk, kl. II a, Natasza Płachecka, Julia Stefanowska, kl. II d.
Gratulujemy !
Organizatorzy: Dorota Błaszczyk, Iwona Chruściel, Katarzyna Proch, Dorota Drożdżyńska, Radosław Lubkowski
wtorek, 23 sierpnia 2016
styczeń 2016
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Moim zdaniem bardzo fajnie opisany problem. Pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuń